Skocz do zawartości
  • 0

Moduł Ci ?


DaTo
 Udostępnij

Pytanie

Witajcie

 

Chciałem dopytać odnośnie modułów CI (czy CI+ - nie wiem czym to się różni).

Posiadam 2x kartę CANAL+ (jak są potrzebne jakieś dodatkowe informacje to pytajcie) i chciałbym użyć działającego na 100% modułu CI.

Kupiłem 2 sztuki (do 150 zł) i niestety nie współpracują z TV :(

Ma to działać z tv LG i Samsunga - nie wiem czy to musi być pod konkretny model telewizora ?

Przy zakupie niby były wielkie naklejki na TV, że działa z modułami CAM nc+. Zapomnieli dodać, że NC+ nie posiada modułów CAM.

Proszę pomóżcie dobrać odpowiedni sprzęt.

Szukałem w necie, ale znalazłem tylko stare wpisy - plis nie piszcie, że wujek google zawsze pomaga, ponieważ nawet nie wiem dokładnie czego szukam, dlatego pisze tutaj.

 

Pozdrawiam

DaTo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Twoje telewizory posiadają wbudowane złącza CI+. Jeżeli jak sam piszesz zakupiłeś moduły CI i one nie działają w telewizorach, to prawdopodobnie znaczy, że musisz mieć moduły CI+ a nie CI. Różnica jest taka, że moduł CI+ w przeciwieństwie do zwykłego CI potrafi blokować dekodowanie nagranych programów(czasem całkiem nagranie uniemożliwia), może wprowadić ograniczenie czasowe na dostęp do nagrań, daje możliwość zdalnej blokady karty w przypadku naruszenia postanowień regulaminu. I teraz jeżeli twoje telewizory nie wspierają CI to aby oglądać na nich cyfrę z karty cameleon będziesz potrzebował dowolnego osobnego dekodera z gniazdem na moduł CI(i tu najlepszym modułem jest właśnie Aston Crypt 2.26). Jeżeli jednak chcesz NC+ oglądać z modułem włożonym w TV, będzie to prawdopodobnie możliwe tylko w wypadku zastosowania oferty NC+ MIX(karta jest parowana z modułem CI+, z którym została kupiona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziekuje bardzo za informacje

 

Pozwolę siebie zadać jeszcze 2 pytania:

1) czy lub gdzie mozna kartę sparować z tym modułem?

2) po [beep]ę ktos sprzedaje te karty bez parowania ?

 

Bo nie mam bladego pojęcia dlaczego Polsat przy aneksie umowy nie chce mi dac modułu.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ad.1) Karty polsatu są parowane tylko z modułem w którym zostały zakupione i oficjalnie tylko w takim mogą pracować. Nie da się sparować dowolnej karty polsatu z dowolnym modułem polsatu.

ad.2) Sprzedawanie kart polsatu bez parowania jest na terenie RP nielegalne, co nie znaczy, że ludzie tego nie robią. Swojego czasu na znanym portalu aukcyjnym pełno było ofert typu: Moduł CAM+Boxkey+RSA - teraz ten proceder zwalczono, nadal jednak możną znaleźć ,,speców" robiących takie rozparowania. A po co to wszystko??? Po to, że wiele tunerów z linuksem na pokładzie potrafi pracować z dowolną kartą bez modułu do niej, jeżeli podamy właśnie dane Boxkey+RSA, są też wielostrumieniowe moduły uniwersalne(które można odpowiednio programować) i dzięki takim zabiegom można na jednym tunerze mieć dostęp do oferty wielu operatorów.

Pragnę jednak jeszcze raz powiedzieć, że praktyki takie są łamaniem przepisów prawa w RP i grozi za to odpowiedzialność karna - czyli nie polecam stosowania i ogólnie odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W ubiegłym roku byłem w Cyfrowym Polsacie zapytać się czy będą mieli dostarczone moduły CI + do APS.Po kilku dniach moduły zostały dostarczone i mogłem wymienić HD 5000 na CI+.Umowę przedłużałem i gość z APS nie robił mi żadnych problemów z taką wymianą.Co do dostaw modułów CI+ do APS musiałem wiele razy odwiedzać ich punkty sprzedaży ponieważ rzadko kiedy mieli wysyłane takowe moduły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Po kilku dniach moduły zostały dostarczone i mogłem wymienić HD 5000 na CI+.Umowę przedłużałem i gość z APS nie robił mi żadnych problemów z taką wymianą.

 

Rozumiem że metoda na przedłużenie umowy z modułem to przygotowanie gruntu (wizyty w APS i dowiadywanie się czy mają moduły na stanie) a potem przyjście w momencie gdy będą mieli i podpisanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@sonik79 jeśli będą mieli na stanie moduły CI+ to od razu bym przedłużał umowę,najgorzej jest z dostawami do APS ponieważ CP nie jest coś zbyt chętny na większą produkcję tych urządzeń.Jeżeli masz możliwość odwiedzenia większej ilości punktów sprzedaży Cyfrowego Polsatu to przedłużaj tam umowę gdzie będą mieli na stanie CI+. Tak jak pisałem w poprzednim poście sprzedawca nie powinien robić najmniejszych problemów z wymianą dekodera na moduł CI+. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam serdecznie.

Zakupiłem telewizor Sony z wejściem CI i mam pytanko jaki najlepiej moduł do niego zakupić?

Antena satelitarna jest zbiorcza.

Pozdrawiam

Przede wszystkim ten telewizor poza wejściem na moduł CI musi mieć wbudowany tuner satelitarny DVB-S/S2 żeby go podłączyć do zbiorczej anteny satelitarnej (dodatkowe satelitarne gniazdo antenowe obok gniazda do podłączenia anteny naziemnej/tvk). Rodzaj modułu natomiast zależy od tego jaka karta (jakiego systemu kodowania, jakiej platformy) miałaby być użyta. Często można też przy podpisywaniu umowy zamówić moduł sparowany z odpowiednią kartą. Zwróć wagę na to, że niektóre moduły CAM pracują w nowszym standardzie CI+ i wymagany jest tv zgodny z tym standardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...