Skocz do zawartości
zuchnet

Openbox - seria SX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mam z pena wyładować Fixita ? Jest jako ZIP archive. Wyładowałem go do pena. Wkładam pena do tunera i go nie widzi. Co mam zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobierz program do archizowania danych WinRar, wypakuj tym programem i wtedy działaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobrałem FIXITA v7 , ściągnąłem na pena , zainstalowałem WinRaR , wcisnąłem : "wypakuj tutaj" , wsadziłem w tuner ... i nie widzi go .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rzeczywiście TVP info (niekodowany) dał się nagrać. To co, mam wgrać plugin, aby to działało?

Jeżeli moduł CI szyfruje nagrania to żaden plugin tego nie rozwiąże już tak musi być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK , rozumiem. Niemniej jednak chcę spróbować wgrać Fixit v7 ( to podobno coś w rodzaju .ts doctora ). Problem w tym , że tuner nie widzi rozpakowanych plików...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dokładniej to chodzi o Openbox S6 ze wschodu czy o tego z zachodu zwanego też Openbox/Skybox.

Wątek jest o modelu SX a więc jesli posiadasz Ukrainskiego Openboxa S6 to jest on bardzo podobny w obsłudze do modelu z serii SX to mogę pomóc w kwestii obsługi tego boxa.

Posiadam SX6. W tej chwili brak czasu uniemożliwia mi w pełni sprawdzenie możliwości tego tunera. :/ Ale dzięki, w razie czego napiszę w topicu lub na PW. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłączyłem mój dekoder pod inną instalację i się okazało, że nie ma dźwięku na kanałach HD, aczkolwiek nie wszystkich. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Chodzi mi po głowie zamiar zakupu Openboxa SX9. Zależy mi na dwóch czytnikach CI. Czy są jakieś nowe lepsze wieści nt. współpracy w tym tunerze modułów naszych dwóch prywatnych nadawców: Cyfrowego Polsatu i nC+? Będzie to działało bez wzajemnego blokowania się? W sierpniu pojawił się nowy soft. Czy coś zmienił w obsłudze modułów? Będę wdzięczny za każdą informację o tym tunerze. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tuner sprawnie działa z modułem CP. Nie mam doświadczenia z obecnością drugiego modułu CI, jak również z kartami dostępu warunkowego.

Poruszony powyżej problem z odtwarzaniem nagranych programów jest faktem. Nagrane programy FTA można odtworzyć na PC, kodowane nie.

Co jest ciekawym, tuner odtwarza nagrane programy telewizji kodowanej nawet bez obecności modułu w slocie. Myślę, że jest jakieś zabezpieczenie sprzętowe - wymóg dla producentów. Nie po to koduje się przekaz, aby kolejne odcinki ulubionego serialu można było obejrzeć w necie za darmo. ;)

Linuxowa platforma jest zaletą dla profesjonalistów. Dla przeciętnego użytkownika, który przeczyta instrukcję obsługi, użytkowanie odbiornika też nie będzie problemem. Pozdrawiam.

Edytowane przez KrzyGla
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Witam.

Czy ktoś może podać linka z pluginem do odbioru Cam CI+. Mam Openboxa sx9 Twin.
Pozdrawiam.
Edytowane przez Wojtek56

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A posiadasz wersję softu obsługującą moduły CI+.

Sprawdź info o aktualnym sofcie w opcji z poziomu "Manager".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie.

Czy można zrobić taki wicard żeby moduł CI+ włączył tylko 2 wybrane kanały?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam posiadam wersję Openbox SX9 HD i próbuję wgrać najnowszą wersję oprogramowania którą znalazłem na rosyjskim forum oznaczoną FAC.OPENBOX.SX9.NCIP.v3.02.87.20170810 jednak podczas podłączenia pendrive z plikiem dekoder zawiesza się na długo z komunikatem aby czekać i nic się nie dzieje. Po resecie dekodera ładuje się z starym softem. Co może być przyczyną?

Kwestia2: mam skierowany talerz na Astrę 19'2 i bardzo chcę odbierać HBBTV na tym sprzęcie jednak nie działa mi to. Nie pojawia się żadna informacja o możliwej obsłudze czerwonego przycisku. Co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dużo programów HBBTV ma blokadę regionalną IP i z Polski nie pooglądasz.

Edytowane przez tweed77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 8.11.2018 o 10:54, kratek napisał:

Witam posiadam wersję Openbox SX9 HD

Nie wiem czym się kierowałeś kupując ten wynalazek ale z tego co piszesz to ten sprzęt to dziadostwo jest. Jeśli nie ma dostępu do shella, to szkoda kombinowania, bo wszystko robisz z pilota albo z pendriva szukając softu na ruskich forach. Aż się wierzyć nie chce że to ponad 600zł kosztuje/kosztowało. Nie dałbym nawet 100zł za to.

Edytowane przez tail#

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi