Skocz do zawartości
  • 0

Jaki sprzęt pod Ultra HD?


rupert
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Niedługo kanonizacja Jana Pawła II i będzie nadawany sygnał w 4K - jest kolejna okazja na coś lepszego niż HD.

Aktualnie żaden dekoder tego poprawnie nie wyświetli na TV nawet UHD i będą problemy z poprawnym nagrywaniem. Jedyna możliwość poprawnego odtworzenia tego materiału "na żywo" to aktualnie karty PC z dobrymi kodekami, programem i pewnie mocnym sprzętem z dobrym prockiem. Można też spróbować stremować z E2 na kompa, ale to będzie hardkor dla dysków twardych i możliwości łącza internetowego :D . Test raczej tylko dla operatorów sat, choć jak będzie FTA to każdy kto będzie miał możliwość sobie podejrzy i nagra oraz spróbuje odtworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nie.

 

Dobra, czy ktoś faktycznie posiada taki telewizor i jest w stanie powiedzieć na ile działa obsługa HEVC?

Niedługo kanonizacja Jana Pawła II i będzie nadawany sygnał w 4K - jest kolejna okazja na coś lepszego niż HD.

 

Ja posiadam ale przyznaję że nie oglądałem jeszcze oryginalnego nagrania 4k, puszczałem dema z internetu w tej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

prawdziwe 4k przekracza 40mbit nawet PC z mega wypasionym prockiem I7 kręconym dobrze chłodzonym na nic tu się zda czym wyślesz sygnał nawet na TV a masz monitor który obsługuje 4k? masz karte grafiki która taki sygnał wyśle masz obsług kodeka HEVC H265

 

TV są dostępne ale nawet notki w specyfikacjach nie mówią ani o porcie HDMI 2,0 a jeśli takowy TV tego nie ma to radze się pozbyć ani o codeku

 

ciekawe jak to będzie z fonia bo tutaj mamy coś więcej niż 5.1 w TV i 7.1 w BD

 

nośniki BD mają mieć ponad 100GB ogólnie są już dostępne wielokrotnego użytku oraz palarki ale czym to potem odpalić

 

65 cali to minimum dla tej rozdziałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I też wydaje mi się, że dopóki nie wykorzysta się technicznie w pełni HD (a o tym na razie w TV nie może być mowy), żaden normalny śmiertelnik z TV do powiedzmy 55'' ultra HD na razie nie potrzebuje. Nagranie dokonane na przyzwoitym sprzęcie HD i odpowiednio wyemitowane (!) daje tak perfekcyjny obraz nawet na większych TV, że trudno sobie wyobrazić lepszy. I to w dodatku nawet w tej najuboższej wersji, czyli 720p. To tak jakby zbudować pierwszy prototyp samolotu,który ma jeszcze problemy z utrzymaniem się w powietrzu, a następnie brać się za budowę rakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra, czy ktoś faktycznie posiada taki telewizor i jest w stanie powiedzieć na ile działa obsługa HEVC?

Niedługo kanonizacja Jana Pawła II i będzie nadawany sygnał w 4K - jest kolejna okazja na coś lepszego niż HD.

 

Ja posiadam ale przyznaję że nie oglądałem jeszcze oryginalnego nagrania 4k, puszczałem dema z internetu w tej rozdzielczości.

 

Obstawiam że wszystkie nowo sprzedawane telewizory 4K będą miały obsługę HEVC.

 

Mój HU8500 to również posiada, i po podłączeniu kabla sat do telewizora bez problemu odtwarza z Hotbirda kanał promo 4K - obraz żyleta.

(więc żaden komputer z kartą dvb nie jest potrzebny - wystarczy obsługa przez telewizor już teraz, w niedługim czasie również przez dekodery)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...