Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w TVP Info transmitowano mało ważną konferencję SLD. Nie widziałem jej w żadnej innej stacji informacyjnej... Były tylko dwa mikrofony z kostkami "SLD TV". Widać, kto rządzi teraz TVP. :]

Kiedyś natomiast konferencje SLD nie pojawiały się w TVP Info, a promowane były w TVN24. I tak bywało. Takie działanie musiałoby być monotonne, jak na razie widać - pierwszy przypadek. Nie pamiętacie napisów na ekranie "Tylko w TVN24" albo "Tylko w TVP Info" - tak z konferencjami jest przecież od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makdonaldyzacja telewizji postępuje. Do niedawna na TVP INFO o 9 w niedzielę można było oglądać program podróżniczy Światowiec. Program podróżniczy taki jak powinien być. Para podróżników jeździ po świecie i pokazuje miejscowe zabytki, mówi o obyczajach. Chodzą między "tubylcami",kręcą z ręki, jedzą w miejscowych knajpkach. Od czasu do czasu rozmawiali z innymi podróżnikami. Od zeszłego tygodnia TVP zastąpiło ten program Planetą według Kreta. Program rozpoczął się od dojenia kozy. Następnie przez kilkanaście minut prowadzący opowiadał o robieniu żółtego sera. Teraz goni krowę i zachwyca się dzwonkami krów alpejskich. Macha rekami, podskakuje i się śmieje. Wszystkie ujęcia ze statywu (przynajmniej tak wygląda), idealnie skadrowane. Strasznie to wszystko sztuczne. Mam wrażenie że teksty pisane były na podstawie wiedzy zdobytej w Wikipedii. Trudno to nazwać programem podróżniczym. To raczej Makłowicz bez gotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cejrowskiego oglądam od początku. Nie tylko robi dobry program podróżniczy ale i dobrze gada, chociaz nie każdemu podobają się jego poglądy.

 

Jeśli uznać że TVN24 jest umiarkowanie i w miarę z wyczuciem pro PO to TVP INFO od czasu zmiany prezesa jest aż nieprzyzwoicie anty Tuskowe. Do studia od jakiegoś tygodnia zaprasza się tylko ludzi z Wprost i Rzeczpospolitej. Dyskusja w takim gronie przebiega w atmosferze wzajemnego zrozumienia :). Najsmutniej przy tym wypadają dziennikarze prowadzący. Był Farfał który nie lubił PiS-u to krytykowali PiS. Jest nowy prezes to z uśmiechem na ustach jadą po PO. Żadnej próby dyskusji, własnego zdania. Cały czas przytakują. Zresztą w dyskusji z takimi wygami dziennikarstwa jak Janecki czy Gabryel nie mają szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - Wojtek i jego poglądy (ultrakonserwatywne w kwestii obyczajowości i ultraliberalne w kwestiach gospodarczych) komponują się w sam raz w treści jaką prezentuje, ale w UE kapitalizm rozumiany jako kapitalizm, a nie socjalizm z ludzką twarzą jest nie do pomyślenia - w takiej Szwecji za to co mówi Wojtek czy goście z UPR można pójść za kratki :?

 

A teraz w temacie - Kotecka wraca, czyli może być gorzej :? No i Migalski - jakkolwiek sympatyczny i przeważnie mówiący do rzeczy (fakt - coraz rzadziej) staje się naczelnym ekspertem obok panów z Wprost :crazy: Coś mi się wydaje, że w Polsacie News przybędzie znanych twarzy, bo TVN24 tych co miał już wchłonął....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd troszkę odszczekam, ale co mi szkodzi. Dziś z powodu choroby musiałem pozostać w łóżku i z ciekawości obejrzałem poranny blok na TVP INFO z Ziemkiewiczem. Tak jak jego twórczość literacka jest bliska mojemu sercu, tak jego styl prowadzenia studia bardzo mi imponuje. Cięte teksty, ciekawe tematy i brak wszechobecnej politycznej poprawności. Oby tak dalej :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co sądzicie o ostatnich zmianach w TVP Info. Moim zdaniem, na gorsze zmienił się ticker (pasek z informacjami). Do niedawna był krótki, zwięzły i fajnie się go czytało. Niestety, teraz jest bardzo długi i wolno idzie. Czyta się go ok. 8 minut! Moim zdaniem, pasek powinien służyć do przekazania najważniejszych informacji krótko i zwięźle. A Wy co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiaj się go tak. ;) Ma prawo nie wiedzieć - TVP Info od pewnego czasu teletekstu nie nadaje. Na dodatek sport jest często w niedzielę w paśmie TVP Warszawa, a jego programu wszędzie nie podają. ;)

@lukaszw1992 Co najwyżej może coś być o 18:05 no i oczywiście o 23:00 Sportowa Niedziela. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutni się nie czepiam. U mnie zero agresji. Nawet chciałem odpowiedzieć z informacja ale zaraz pojawią się pytania typu czy na TVP1 o 19:30 będą Wiadomości.

Przecież mogłen napisać o serwisie sportowym podsumowywującym wydarzenia sportowe. Ponadto ciężko stwierdzić s tego pytania o który ośrodek regionalny chodzi.

Jeżeli @lukaszw1992 poczuł się urażony to przepraszam ale ewentualnie mógł o tym coś maznąć.

Pozdrawiam.

 

Sorki za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Tylko żartowałem z tym czepianiem się. ;)

 

Fajna jest czołówka Info Sportu. Dodam, że podobne symbole dyscyplin jak w niej można znaleźć na stronie 200 Telegazety TVP1. :D Cieszy mnie to, że nie jest taka długa jak poprzednia. Program jest krótki, więc nie ma potrzeby przeciągania go czołówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podoba Wam się ten nowy pasek z informacjami? Mnie wcale, wcześniejszy był dużo lepszy. Był bardziej czytelny i w ogóle, wydaje mi się, że pasek przewijany w pionie jest dużo lepszy od przewijanego w poziomie. Poza tym dużo szybciej się go czytało. Czytanie tego paska zajmuje 8 minut! A przecież ten pasek służy do tego, aby szybko i zwięźle zapoznać się z najważniejszymi informacjami z kraju i ze świata.

 

A Wy co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat obecna wersja w pełni odpowiada. To poprzednia była kompletnym niewypałem. Krótkie, wyrwane z kontekstu fragmenty informacji, czasem w ogóle nie można się było zorientować, o co chodzi, jeśli wcześniej nie obejrzało się całych wiadomości (np. "Warszawa: L. Kaczyński spotkał się z J. Kowalskim." koniec). Akurat dla mnie nie jest problemem przeczytanie czegoś dłuższego od SMSa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale takie informacje powinny być krótkie i zwięzłe. nie trzeba pisać "Centralne Biuro Antykorupcyjne" za każdym razem, tylko wystarczy napisać "CBA". Te rozwinięcia skrótowców bardzo mi się nie podobają; podam tu przykład: byłem w lipcu na wakacjach i wracałem późno wieczorem do hotelu, a ponieważ interesuję się polityką, te paski są dla mnie ważne (miałem dostęp tylko do TVP Info). Przeczytanie czterominutowego paska to nie problem, ale czytać 8 minut (!) to już gruba przesada. Informacje powinny być zwięzłe i krótkie. To idea tickerów. Napisałem już w tej sprawie do TVP, ale na razie nie odpisali.

 

Zgadzam się, że "Światowid" był bardzo dobrym programem podróżniczym. Często go oglądałem. No cóż, zmiany w TVP Info na duży -.

 

Czekam na kolejne Wasze opinie w sprawie paska i zmian w tej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do TVP w ogóle nie ma sensu pisać maili, bo oni i tak nigdy nie odpowiadają.

Jedyne odpowiedzi, jakie udało mi się uzyskać były od pracowników oddziałów w Łodzi, Katowicach i Szczecinie, ale też tyko gdy pisałem do konkretnych osób, nigdy z ogólnych adresów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A w TVP Lublin od czasu do czasu lecą mecze na żywo tejże ligi (oczywiście z udziałem drużyn z naszego regionu), nie wiem jak to jest w innych ośrodkach regionalnych, ale przypuszczam,ze różnie. Unibet I Ligę najpewniej oglądać w TVP Sport lub na sport.tvp.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ksiądz Ziemkiewicz nadal jest prezenterem TVP Info. Dzisiaj widziałem go rano w jakieś rozmowie...

Co więcej, do prezentowania programu kilka dni temu powróciła siostra Edyta Lewandowska, która tym razem miała już być definitywnie wyrzucona. Jak widać ze swoimi plecami jednak jest nie do ruszenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...