Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie TVP Info jest slabym kanalem informacyjnym, to wiekszy polot mam do Polsat News.

 

A według mnie "TVP Info" podaje o wiele bardziej różnorodne informacje, z regionów i zagraniczne, bo np. taki "TVN24" jak już się do jakiegoś tematu lub zestawu tematów "przyczepi", to jakby nic się innego na całym świecie nie działo (jakby cała Polska stanęła i nic innego nie robiła, tylko oglądała czym się podnieca "TVN24" :D )...

 

Czasem się zastanawiam kto ich takiego stylu prowadzenia stacji informacyjnej nauczył, bo moim zdaniem służy on zamknięciu umysłów widzów na inne wydarzenia i wmówieniu, że to o czym MY mówimy jest najważniejsze.

 

Mam nadzieję, że "TVP Info" nigdy takiego stylu nie obierze.

 

Przy okazji bardzo mi się podoba nowa muzyka wykorzystana, jako podkład do prognoz pogody w "TVP Info (od razu przypominają mi się jak jej słucham czasy "demo sceny" komputera "Commodore 64" i podobnych utworów komponowanych przez kompozytorów z grup, które na tej "scenie" działały i często to byli prawdziwi artyści :D! - ja na tej "demo scenie" byłem tylko "nędznym" "swapperem", czyli można powiedzieć dystrybutorem produkcji mojej i innych grup :D ) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mi TVP INFO teraz bardzo się podoba. Ale za najlepszy kanał informacyjny niezmiennie uważam Polsat News. Co do TVN24, to zgadzam się z tym co napisał kolega wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kiedy ma miejsce jakaś tragedia - Z tego co pamiętam kiedy zderzyły się te dwa pociągi to na miejscu momentalnie były wozy Polsat i TVN 24 , niestety TVP Info pokazywało wtedy "widok z mostu świętokrzyskiego" gdyż ramówka już była opracowana z góry i wszystko leciało z automatu .Bardzo to dziwne zważywszy że przecież TVP ma ośrodki regionalne i wystarczyło podesłać jakąś ekipę która by miała najbliżej na to miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniu28 dlaczego piszesz nieprawdę?? To TVP INFO pierwsza pokazała relację live z miejsca wypadku,to TVP INFO łączyła się z reporterami z ośrodków regionalnych i zdawali oni relację z tego kogo przywieźli do szpitala i co się dzieje.Polsat News w tym czasie pokazywał mapkę google i powtarzał cały czas to co powiedział Graś czy coś w tym stylu,w TVP INFO na okrągło były jakieś nowe wieści,łączyli się nawet z szpitalem w Jędrzejowie..TVN24 nie mam,ale w stosunku do Polsat News to TVP INFO wypadła bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu28 ja pszedłem co prawda spać o północy,ale moja mama oglądała TVP INFO chyba do 2:30 i była cały czas relacja z tej katastrofy. Aklurat tego jestem pewien jak niewielu rzeczy na TVP INFO bo bardzo sporadycznie go oglądam,raczej tylko Pospieszalskiego ,ale też nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To TVP INFO pierwsza pokazała relację live z miejsca wypadku
TVN24 nie mam
Hmm... to skąd wiesz czy TVP INFO była pierwsza skoro nie miałeś możliwości sprawdzenia wszystkich stacji informacyjnych?
TVP INFO łączyła się z reporterami z ośrodków regionalnych i zdawali oni relację z tego kogo przywieźli do szpitala i co się dzieje.Polsat News w tym czasie pokazywał mapkę google i powtarzał cały czas to co powiedział Graś czy coś w tym stylu,w TVP INFO na okrągło były jakieś nowe wieści,łączyli się nawet z szpitalem w Jędrzejowie..
Pamiętam te relacje. W TVN24 było podobnie do tego co działo się w TVP INFO. Tylko TVP INFO i TVN24 dali wtedy radę. PN poniósł klęskę na całej linii. TVN24 nadawał wtedy relacje całą noc na żywo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hmmm... Ostatnio trochę mniej czasu na TV, ale wydaje mi się że zmieniło się usadzenie gości w głównym studio. Jeszcze do niedawna prezenter obracał się na krześle i siedział bokiem do gościa, po tej samej stronie stołu. Teraz natomiast gość siedzi po przeciwnej stronie, prawie face to face względem prowadzącego. Ja zmianę tę dostrzegłem, chyba gdzieś dwa tygodnie temu, ale napewno nie było tak od razu po remoncie studia... Szczególnie dobrze zmianę tę widać w porannej rozmowie o EURO, gdy prowadzący wręcz szalik... Jutro rano postaram się to sprawdzić i porównać z wcześniejszymi kadrami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I coś udało mi się złapać :) A więc tak jak mi się wydawało, dziś gość siada naprzeciwko prowadzącego, a kiedyś siedział bokiem. Pierwszy screen pochodzi z dzisiaj, natomiast następny z dnia wprowadzenia nowej oprawy. Choć screeny przedstawione poniżej, też nie oddają wszystkiego, bo na pierwszym rozmowę prowadzi współprowadzący, a na sewriswoman...

 

9ae4e839b24668ffm.jpg 1e4344e949edf920m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Bardzo mi się podobne te poranne kadrowanie, widać więcej studia i jest przyjemne dla oka.

 

Tymczasem TVP INFO zyskał nową gwiazdę na swoją antenę :lol2:

https://dl.dropbox.com/u/65105023/zapy/ ... _09_18.jpg

(dodanie zdjęcia w powoduje błąd "Określenie wymiarów obrazka nie było możliwe". Jak jakiś mod ma możliwość poprawy na miniature, to się nie obraże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Peter Parker

Niewykluczone, że to tylko na czas Igrzysk, ponieważ TVP zapowiada transmisje w TVP Info z Igrzysk Olimpijskich, jeśli będą się nakładać na siebie starty Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to czemu "Satkurier", ani żaden inny portal medialny o tym nie wspomniał z jakimś wyprzedzeniem, chyba, że coś przegapiłem???

 

Warto by było też myślę zapytać w "TVP" czy to na pewno tylko na czas igrzysk, a nie na stałe, skoro nadarzyła się na to okazja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za problem, żeby kodować sygnał TYLKO na czas transmisji z Igrzysk Olimpijskich? Do tej pory TVP Info z powodzeniem kodowało wybrane pozycje programowe (m. in. zagraniczne produkcje dokumentalne). Dziwne to trochę. Warto poczekać na oficjalną informację od TVP, o ile taka informacja się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jaki byłby cel kodowania TVP Info na czas Igrzysk Olimpijskich ? było Euro i nikt nic nie kodował .Na mój gust "prywaciarze" zadziałali chodzi o to żeby maksymalnie zubożyć bezpłatną ofertę , na dodatek nie jest to żadna oszczędność bo kanał dalej jest na Astrze za którą trzeba płacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dzisiaj w kontekście zakodowania "TVP Info" z "Astry" "dobiła" ta informacja.

 

https://satkurier.pl/news/77097/wegierski-m1-odkodowany-na-czas-io.html

 

Węgrzy niby są w kryzysie, a jednak potrafią odkodować swoje kanały na czas igrzysk, a my oczywiście odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...