Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczytałem na włoskich stronach, że RAI 3 nadaje na satelicie program regionalny zmiennie tylko z 4 regionów: Kampania (Neapol), Lombardia (Mediolan), Piemont (Turyn), Lacjum (Rzym).

 

Zgadza się, bo też z tych regionów widziałem tam programy. Nie wiem czemu akurat tylko z tych, pewnie jest to uzależnione od tego co pisałeś, czyli możliwości nadawania ich na satelicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Bezsensowne rozwiązanie i jeśli stosuje je RAI to bardzo mnie dziwi ich podejście. Na dodatek byłoby to bardzo nieopłacalne by inwestować grubą kasę w możliwość nadawania na satelicie przez 4 tygodnie w roku.

 

TVP ma połączenia ze wszystkimi swoimi ośrodkami, więc nie kosztowałoby to ani złotówki. A korzyści dla widzów - nieocenione. Zresztą już kiedyś o tym pisałem. Oczywiście "oddział" warszawski powinien być z tego w ogóle wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobić kanały lokalne jak zrobili Francuzi na Astrze gdzie France 3 od 19 do 20 ma pasmo lokalne i zrobiono kanały lokalne dostosowane do widzów u Niemców kanały lokalne są od 18:30 do 19:30 na poszczególne landy niemieckie przynajmnie robi tak najwięksi komponenci ARD . TVP też tak powinno zrobić lokalne kanały nie mielibyśmy takich sytuacji . TVP INFO 24h na satelicie i DVB-T a lokalne oddzielnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oddział" warszawski powinien być z tego w ogóle wyłączony.

Tak jak i wszystkie inne bo albo wszystkie regiony albo żaden. W Twojej ksenofobii skierowanej na Warszawę powiem Ci tylko, że wolałbym by na satelicie był emitowany inny oddział jak już miałbym wybierać bo z naziemnej miałbym inny a z satelity inny. A tak i tu i tu jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na liście mam TVP Info Poznań (DVB-T), następnie TVP Info Warszawa (DVB-S). Chętnie bym czasem zobaczył też wrocławskie Fakty, albo krakowską Kronikę.

 

TVP powinno zapewnić na satelicie miejsce dla całodobowych kanałów regionalnych, nawet z wspólnym pasmem, ale nie pasmem TVP Info, tylko tak jak dawniej TVP3. A z TVP Info zrobić osobny kanał DVB-S i DVB-T.

 

Albo nawet dalej pójść! TVP2 zrobić regionalne; tzn. wspólne pasmo TVP2 i o wiele szersze okna regionalne. Wszystkie wersje na satelitę, naziemnie wg. regionu.

 

Inna sprawa to fakt, że zapowiadano kiedyś uruchomienie całodobowych kanałów metropolitarnych np. TVP Poznań, TVP Warszawa w DVB-T. Pomysł ciekawy i ładnie na papierze wyglądał, ale realizacji nie doczekamy się nigdy zapewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak się składa, że informacje lokalne z Warszawy są szczegółowo omawiane we wszystkich dziennikach na wszystkich kanałach, podobnie inne programy produkowane w Warszawie. Nie ma więc potrzeby, ani uzasadnienia, żeby dublować je jeszcze na TVP Info, zabierając tym samym miejsce innym oddziałom, które mogłyby w tym czasie pochwalić się własnymi produkcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak. Sam możesz obejrzeć sobie, że to co jest w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim to nie jest to co w ogólnopolskich serwisach informacyjnych. Nie mówi się w nich o awarii rury wokół metra, awarii trakcji tramwajowej itd. Tematy bardzo dla mnie ciekawe ale średnio dla widza w Łodzi, Krakowie czy Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli całą dobę miałby być nadawany program lokalny (zmieniający się co tydzień na satelicie) - nie ma większego sensu. Przyda się to tylko osobom, które są aktualnie np. na wczasach i trafi się, że na satelicie będzie transmitowany ich ośrodek. No i wszystkim ciekawskim, którzy chcą po prostu zobaczyć, jak wygląda program innych ośrodków - ale przecież telewizja istnieje dla wszystkich, a nie dla niewielkiej grupy. Bo jeśli chodzi o osoby, które nie "łapią" programu lokalnego z naziemnej - co im da jeśli swój ośrodek będą mogli sobie obejrzeć jeden dzień raz na 2 tygodnie (albo jeden tydzień raz na 3 miesiące)? Tym bardziej, że po wejściu DVB-T takich przypadków będzie bardzo mało.

 

Natomiast ma to sens w sytuacji podobnej do obecnej. Czyli przez większość czasu będzie nadawany kanał ogólnopolski (powiedzmy TVP2), dzielący czas z ośrodkami nadającymi kilka godzin dziennie. Tutaj codzienne nadawanie programu warszawskiego nie ma sensu. I uprzywilejowuje go - jako jedyny ma on zasięg ogólnopolski, a nawet ogólnoeuropejski.

 

Ale akurat w przypadku TVP Info, ten kanał powinien być nadawany całą dobę, a programy lokalne tylko z naziemnej. Dlaczego? Bo to jest kanał informacyjny. Jeśli zdarzy się coś ważnego podczas programu lokalnego, nie można podać tej informacji od razu, trzeba czekać aż wszystkie ośrodki przerwą program i przełączą się na sygnał ogólnopolski (raz, będąc akurat nad morzem, widziałem taką sytuację, ośrodek szczeciński przerwał program, ale potem jeszcze przez kilkanaście minut nadawali albo jakieś plansze - z ośrodka, albo widok z Mostu Świętokrzyskiego - z Warszawy). Zresztą nadawanie całodobowe oznacza również nadawanie programu na żywo (a przynajmniej serwisu co godzinę) w nocy.

 

Tak się składa, że informacje lokalne z Warszawy są szczegółowo omawiane we wszystkich dziennikach na wszystkich kanałach, podobnie inne programy produkowane w Warszawie. Nie ma więc potrzeby, ani uzasadnienia, żeby dublować je jeszcze na TVP Info, zabierając tym samym miejsce innym oddziałom, które mogłyby w tym czasie pochwalić się własnymi produkcjami.

W takiej sytuacji kanał TVN Warszawa nie miałby racji bytu. Poza tym TVP Warszawa to nie tylko informacje z Warszawy - ale również z regionu oraz z innych dużych miast województwa, jak Radom czy Płock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym już poczekał ze zmianami na DVB-T, chyba że zrealizować pomysl mateo.poznan dotyczący łączenia ośrodków z TVP2. Docelowo proponuję całodzienne ośrodki. Jeżeli któreś z nich nie będzie w stanie produkować tak dlugiego programu, może w niewykorzystanym czasie emitować powtórki albo stare filmy. Oczywiście wówczas TVP2 i TVP Info nadawałoby centralny program przez cały dzień / całą dobę.

Jeżeli chodzi o sytuację w ośrodkach podczas mianowania marszałka, obecnie jestem na wakacjach nad morzem, w zasięgu TVP Gdańsk, które emitowało własny program. Notabene, ja nie byłem z tego zadowolony, bo musiałem oglądać transmisję ze strony Sejmu, co zżera trochę megabajtów z karty SIM (na czas wyjazdu używam tzw. "mobilnego internetu").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kilkukrotnie w nocy w czasie dokumentów spotkałem się z "prawdziwym" letterboxem, tj. przesunięcie grafiki ekranowej po za kaszety.

 

O to kilka zdjęć.

 

mobilephoto201007121514.th.jpg

mobilephoto201007191133.th.jpgmobilephoto201007191133.th.jpgmobilephoto201007191134.th.jpgmobilephoto201007191135.th.jpg

 

Zwraca uwagę fakt, że grafika nie jest dostawana, tylko "zgnieciona". Dodatkowo oznaczenie wiekowe znajduje się na kaszecie. To zawsze coś, choć jeszcze do ideału daleeeeeko :)

 

ps. nawet nie zdajecie sobie sprawy jak komicznie wygląda tvp info nadawane tak jak powyżej w telewizorze panoramicznym, na którym obraz nie leci 1:1 ani panascan do 16:9 tylko jest rozciągany. Logo i belki podwójnie rozciągnięte absolutny hit :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

TVP info mogla by zaczac nadawc w 16:9. Pasma reginalane czy inne produkcjie moglby pozostac w dotychcxasowym formacie 4:3, tak jak to robi obecnie TVP1, TVP2, TVPolonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Materiały i programy nagrane w 16:9 powinny być po prostu kadrowane do 4:3. Dla telewizji nie stanowi to problemu, bo zanim nie dołączy do nich swoich grafik i napisów, to najczęściej nie ma nic, co mogłoby zostać obcięte. No, ale lepiej zatruwać ludziom życie zmniejszając i zakrywając obraz paskami - przecież trzeba ciemny lud zmusić do zakupu nowych telewizorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam po raz setny przykład Sky News. Na HB jest w 4:3, ale na Astrze 28 jest w 16:9. W TVP Info naziemnie 4:3 (croppowanie), DVB-T i DVB-S 16:9. Jak Cyfra ma problem z jakością to też niech daje w 4:3. A jeśli już musi być letterbox, to przy audycjach i materiałach realizowanych w 16:9 grafika ekranowa powinna schodzić nad kaszete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie na Golden Interstarze 870 CRCI Xpeed jak wyszukam kanał wtedy gdy jest FTA to później nawet jak go zakodują to na liście pokazuje się ciągle jako FTA. Możliwe, że u Ciebie jest tak samo. Nie było przerwy w nadawaniu, film o Chinach był po prostu zakodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od dekodera. Kanał jest albo w ogóle FTA(bez identyfikacji systemu kodowania), albo zakodowany.

Natomiast zastanawia mnie dlaczego ten sam kanał jest zakodowany(ale dźwięk jest FTA!!) na satelicie Eutelsat W3A. Tam był w najlepszej jakości, jakiej kiedykolwiek widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...