Skocz do zawartości

Uwaga na stronę sweet-page.com doinstalowywaną bez zgody


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam poważny problem na nowym laptopie,windows 8 dopiero co po aktualce do 8.1. Po próbie zainstalowania utorenta z nieznajomej stronki polskiej doinstalowało mi także mobogenie;a do paska zakładek lightingnewtab i facebook i jeszcze jakieś rozszerzenie do chroma które usunąłem w ustawieniach chroma.Do stronki startowej explorera i chroma dodało stronę startową:

http://www.sweet-page.com

NIE KLIKAĆ W TO :censored:

Odinstalowałem mobogenie z panelu sterowania,usunąłem rozszerzenie z chroma,zresetowałem w ustawieniach obydwie przeglądarki lecz stronka startowa sweet page ciągle wyskakuje w obydwu przeglądarkach a dodane do paska zakładek lightingnnewtab i facebook na razie nawet nie ruszam,proszę bardzo o pomoc.Sprzęt nowy a tu takie jaja mi się podziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz laptop ma dwa dni...zainstalowałem spy hunter 4 i znalazł przy 80% wyskanowania-znalazł już 130 infekcji-jak to możliwe skoro laptop ma dwa dni?!?!?!Nie wierze skąd tyle tego ścierwa tu się wzięło.Czyżby McAfee systemowe 60-cio dniowe tego nie wyłapało w czasie rzeczywistym?Aha wyłapało wczoraj 89 windows update i sugerowało aby na czas instalacji zamknąć antywira-zaporę i coś tam jeszcze,może wtedy się przeziębił???W pół do drugiej w nocy a ja muszę [beep] usuwać ;-(

 

Jakiś wysyp chyba na początku roku z tym sweet page z tego co widzę z daty postów z pod linka od kolegi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach przeglądarek internetowych ustaw jako stronę startową pustą lub onet.. albo sat.. sprawdź usługi ( tam wywal co nie jest z M$ ) przejrzyj co ładuje się podczas startu systemu.. . Jest wiele programów które pokazują co się . Wiele jest darmowych np. Ashampoo optimizer.. do pobrania ze strony dobreprogramy.pl... A koledzy mają rację Win 8.0 czy 8.1 lubi pokazywać rogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje zrobione ze strony linku od kolegi dreamslon , pomogło.Spy Hunter 4 nie pomógł straciłem czas do 2.30 w nocy skanował a potem po skanowaniu wywaliło że program płatny,porażka była nocna. :censored:

Powiem tylko dreamslon ,że ten system windows 8 czy zarówno 8.1 to jakaś porażka.Usunąłem tak jak w linku było i pobrałem kolejny program 7 zip i znowu mobogenie.Czy to wina ósemki czy może coś pozostało jeszcze po mobogenie zainstalowanym z utorentem?Kurde porażka cokolwiek tu instalować... :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal wszystko i zainstaluj normalny Windows 7.

Nie rozumiem tego zdania :P Wystarczy zainstalować dowolny normalny system operacyjny, byle nie produkt MS i już z początku znika nam 3/4 problemów związanych z wirusami / lukami bezpieczeństwa itp.

 

Chyba żartujesz laptop ma dwa dni...zainstalowałem spy hunter 4 i znalazł przy 80% wyskanowania-znalazł już 130 infekcji-jak to możliwe skoro laptop ma dwa dni?!?!?!

Proste. Zainstalowałeś program wątpliwej jakości, który znalazł dużo fałszywych błędów. Ja polecam Malwarebytes oraz CCleaner, pierwszy do usuwania szkodliwego oprogramowania, a drugi do ogólnego czyszczenia systemu.

 

Czyżby McAfee systemowe 60-cio dniowe tego nie wyłapało w czasie rzeczywistym?

McAfee nie jest dobrym programem antywirusowym.

 

Usunąłem tak jak w linku było i pobrałem kolejny program 7 zip i znowu mobogenie.Czy to wina ósemki czy może coś pozostało jeszcze po mobogenie zainstalowanym z utorentem?

Ściągaj programy ze znanych źródeł, bowiem nigdy nie masz pewności czy plik nie został przez kogoś zainfekowany. Problem w żaden sposób nie jest związany z wersją systemu operacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@m-mediol, jest kilka podstawowych rad, które w przyszłości mogą Cię ustrzec od przeróżnego robactwa:

 

1. system trzeba skonfigurować i pomaga w tym program: xp-antispy (pracuje nie tylko pod xp, ale i nowszymi wersjami systemu MS)

2. wyłączyć systemowy firewall i zainstalować coś alternatywnego, np. od firmy ESET (kompleksowa ochrona łącznie z antywirusem, nieobciążająca komputera)

3. łączyć się z siecią TYLKO z konta użytkownika, a nie admina !!!

4. monitorować uruchamiane procesy, np. za pomocą świetnego programiku WinPatrol

5. nie używać IE i zamienić go na Operę, albo Firefoxa

6. kiedy to możliwe, wyłączać jawę w przeglądarce internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal wszystko i zainstaluj normalny Windows 7.

Nie rozumiem tego zdania :P Wystarczy zainstalować dowolny normalny system operacyjny, byle nie produkt MS i już z początku znika nam 3/4 problemów związanych z wirusami / lukami bezpieczeństwa itp.

Ja to wiem, tylko że nie jestem od 'nawracania ludzi' :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Powiem tylko dreamslon ,że ten system windows 8 czy zarówno 8.1 to jakaś porażka.Usunąłem tak jak w linku było i pobrałem kolejny program 7 zip i znowu mobogenie.Czy to wina ósemki czy może coś pozostało jeszcze po mobogenie zainstalowanym z utorentem?Kurde porażka cokolwiek tu instalować... :censored:

 

 

Trzeba czytać co ci pisze w trakcie instalacji jakiegoś programu , bo często bywa tak, że oprócz właściwego programu wgrywa się dodatkowo jakaś przeglądarka lub inny program taki jak np. Mogogenie. Jak ci pisze w trakcie instalacji np. Ashampoo Burning Studio , że program chce wgrać dodatkowo pasek z przeglądarką internetową Delta czy inną to wystarczy odklikać pole z ,że chcesz by wgrała się ona razem z Ashampoo i dać dalej - wtedy wgra ci się sam Program bez tej dodatkowej Delty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
@m-mediol, jest kilka podstawowych rad, które w przyszłości mogą Cię ustrzec od przeróżnego robactwa:

 

1. system trzeba skonfigurować i pomaga w tym program: xp-antispy (pracuje nie tylko pod xp, ale i nowszymi wersjami systemu MS)

2. wyłączyć systemowy firewall i zainstalować coś alternatywnego, np. od firmy ESET (kompleksowa ochrona łącznie z antywirusem, nieobciążająca komputera)

.

1.Czy ten antispy zadziała na win.8.1?

2.Czy deep guard od f-secure [multisaver] jest dobrą alternatywą?

3.Chrome też jest niegodny używania?Nie wiem co jest ale wywala mi błędy [niebieski ekran z buźką smutna mina]-walczę z tym od kilku dni i nic,poratuj co muszę zrobić,bo nic nie pomaga,łącznie ze zmianą profilu i reinstalką chrome.Wskażnik na ekranie jest raz w porządku a potem stale strzałką potem stale rączką a potem zawiecha-niebieski ekran-smutna buźka,może jakiś inny ale na prawdę godny instalacji program do przeglądania internetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz być tym urażony, ale czytając twoje posty i problemy, które opisujesz nasuwa się tylko jedno - brak podstawowej wiedzy o obsłudze komputera i internetu.

I to potwierdza moje obawy po raz kolejny:

3.Chrome też jest niegodny używania?

Gratuluję. Ludzie, włączenie PC i przeglądarki nie czyni was "znawcą", a na naukę jest czas. Chrome jako jeden z pionierów wprowadził wiele usprawnień w działaniu i kompatybilności m.in. z HTML5, JavaScript, obsługa flash. Dobra integracja z dodatkami i programami antywirusowymi. Niegodne to jest to pytanie. Sam używam Firefoxa, Opery, Chrome i to naprawdę działa godnie.

I nie wiem dlaczego poprzedni post, w którym ktoś ci napisał, żebyś się ogarnął i nabył choć trochę wiedzy, bo nie masz zielonego pojęcia o PC wyleciał.

 

Instalacja bez zgody ? Czy jednak klikanie bezsensowne podczas instalacji czegokolwiek-->akceptuję -->dalej ? Przyczyna większości problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Powinien, na w7 i w8 działał.

2.nie ufam f-secure, wolę, znacznie wolę Eset i jego Nod-a

3.przepraszam, ale chrome to szpion, więc lepiej go unikać, ja używam opery, można też firefoxa, choć to kombajn, razem z wtyczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I 3 dni bedzie Ci sie laptok wlaczal z tymi wszytkimi [beep]ami...korzystam jedynie z microsoft internet security od conajmniej 2 lat i jakos brak niechcianych dziwadel...trzeba wiedziec gdzie sie wlazi i co sie sciaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszyscy mieliście [beep]a nie diagnozę [hajt w niektórych przypadkach postów],źle było skonfigurowane szyfrowanie w kluczu sieciowym i rozłączało internet. Po starym sprzęcie pozostał skonfigurowany router i przy konfiguracji nowego na ekranie wstępu po pierwszym uruchomieniu sprzętu zapytało czy skonfigurować sieć i zapytało o klucz sieciowy.O szyfrowanie nie pytało i poprzedni model szyfrowania nie zdawał egzaminu.Rzeczywiście nic się nie znam panie bartolinos na pc-tach jednakże sam na to wpadłem,no ale niestety hejtować to każdy lubi a po to to forum jest żeby ludzie sobie pomagali a nie hejtowali.Jedynie Jego Cień wykazał się normalnością w wypowiedziach-zresztą dziękuję Panu za niejednokrotną pomoc w różnych technicznych dziedzinach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...