Skocz do zawartości

MUX L2 (Telewizja TVT)


adryjon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@exmartino ja bym ci radził kupić logarytmicznà . Ale czy już teraz działa wszystko normalnie ? Najłatwiej jest się spytac sąsiada czy odbiera tvt , tvs hd . Wtedy według jego anteny ustawisz . A po za tym ile masz kilometrów do nadajników ? Spróbój wymienić kabel na nowy może być satelitarny . Wydaje mi sie że w tym jest problem , ale napisz jak juz wymienisz

Edytowane przez Artur912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel mam ten czarny gruby zewnętrzny, jest nowy. W domu mam ten biały zwykły połączony wtykami F oraz złączką.

Zapomniałem dodać że kabel był kupiony i wymieniony może z rok temu. Jest połączony prawidłowo. Natoniast po podłączeniu na rozdzielacz sygnału na 2 telewizory odbiera tylko muxy ogólnopolskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne rozgałęźnik powoduje obniżenie sygnału a ty nie masz wzmacniacza i nie wiem jak to podłączyłeś . Łatwiej będzie jak kupisz drugą antene podłączysz  i wtedy nie będzie problemu . Kabel najwyraźniej jest dobry . Jaką antene wybierzesz to już twój problem . Ja bym wolał doradzić kupić siatkowa z lna-177 a jak za mocny to lna-169 . Możesz też spróbować logarytmiczną tak jak studiolitek napisał . To już twój wybór  :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak najbardziej tak jeśli antena ma ponad 10 lat to jak najbardziej tak . Polecam ci : a) siatkowe : http://poltech.pasaz24.pl/product/ANTENA-SIATKOWA-LNA177-zasil-na-F-208500 B) kierunkowe (tutaj jest męczące ustawianie ) http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-t/uhf-dvb-t/2506-antena-dpm-solid-uhf-15-lte c) logarytmiczne : http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-t/szerokopasmowe/348-antena-szerokopasmowa-log-5-69 ( przystosowana już do mux8 ) . Owszem sam wybierzesz antene jaką chcesz to są tylko propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problemy @exmartino są trudne do rozwiązania poprzez forum. Możemy tylko zgadywać. Mogą to być zakłócenia wszelkiego typu, może to być sygnał na granicy górnego zakresu pracy głowicy odbiornika, itd. Dlatego mówię, że bez dobrego miernika się nie obejdzie.

Może pomoże lekkie przekręcenie anteny w jedną lub drugą stronę?

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za pomoc, wstępnie wybiorę antenę: Antena szerokopasmowa Log 5-69, proszę jedynie o informację czy będzie sens ustawiania jej na "oko"? Generalnie wolałbym żeby była bez wzmacniacza.

I żeby złapała przy okazji czechy :-)

dzięki że wybrałeś jedną z moich propozycji anten jeżeli cię czeskie interesują to kup drugą najlepiej z lna i ustaw na nadajnik i jeżeli tak jak kolega napisał że rozgałęźnik jest no name to bym wymienił . Oczywiście kup drugi rozgałęźnik i go podłącz , niestety tu potrzeba trójnik i drugi zasilacz . Na pewno wiesz jak podłączyć . Ja powiem że nie musze kupować drugiej anteny . Interesuje cię też odbiór słowackich ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki że wybrałeś jedną z moich propozycji anten jeżeli cię czeskie interesują to kup drugą najlepiej z lna i ustaw na nadajnik i jeżeli tak jak kolega napisał że rozgałęźnik jest no name to bym wymienił . Oczywiście kup drugi rozgałęźnik i go podłącz , niestety tu potrzeba trójnik i drugi zasilacz . Na pewno wiesz jak podłączyć . Ja powiem że nie musze kupować drugiej anteny . Interesuje cię też odbiór słowackich ?

 

Jestem bardzo ciekawy schematu połączeń tej Twojej wizji. Tak tylko z czystej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeskie dwa multipleksy Nova TV i CT łapie na jednej antenie razem z MUX-L2. O dziwo mają lepszą moc niż TVT.

Ze słowackimi kanałami nie próbowałem, więc nie wiem.

 

Z Łysej Góry te dwa multipleksy nadawane są kierunkowo na północ z mocą 25 kW, i mają nie złe pokrycie naszego województwa. 

 

Jak przestawisz antenę jak radzi @myster na południowy zachód, to czeskie multipleksy nadawane z Pradziada z mocą 100 kW i również dobrze pokrywają nasze województwo, jak  też opolskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skierujesz na Pradziada to również odbierzesz spokojnie Mux L2 i zyskasz MUX3 z Czech, a jak masz dobrą antenę to również MUX4 i 7 z Ostravy.

Na słowackie bez drugiej anteny nie ma szans ze względu na inną polaryzacje.

tutaj to jest prawda ale i tak bez drugiej nie odbierze tvs hd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...