Skocz do zawartości

Plazma Panasonic- jakie ustawienia obrazu?


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam od jakiegoś czasu plazmę Panasonica 50".

 

Pytanie do posiadaczy plazm Viera, jakie macie parametry ustawień obrazu, chodzi o tryb obrazu (normalny, kinowy itd...) i poszczegolne parametry jak jasnosc, kontrast itd... Jesli komus bedzie sie chcialo wpisac bede wdzieczny, milo bedzie porownac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys plazme panasa viery z technologia hd ready 100Hz i osiagalem na niej obraz o wiele lepszy niz w innych tv full hd nawet tych najnowszych(wspolczesnych), Plazma to plazma i nikt mi nie powie ze jakis inny tv moze miec lepszy obraz, ale ze wzgledow eco. juz bym sie nie skusil na zakup. gdybym go jeszcze mial to podalbym jakie ja mialem ustawienia, ale w plazmach panasa viery nie trzeba wiele stroic troche kontrastu wedlug uznania troche koloru, jasnosci a reszta to sama matryca daje to co nalezy. tv nie plazmowe trzeba jednak duzo przy strojeniu czasu spedzic a i tak sie zadowolonym nie bedzie, no chyba ze ktos co zna sie i taki tv skalibruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeliby to nie było ważne, to bym o to nie pytał, więc zamiast skrywać model swojego telewizora, po prostu podaj jego nazwę, oczywiście jeżeli zależy Ci na odpowiedzi.

 

Nie istnieją ustawienia uniwersalne, nawet dla telewizorów tej samej serii, ba nawet egzemplarze tego samego modelu trzeba ustawiać indywidualnie i jest to zupełnie oczywiste dla kogoś, kto miał kiedykolwiek do czynienia z monitorami o zastosowaniach foto/graficznych, gdzie sprzętowa kalibracja, to absolutna podstawa.

 

Oczywiście telewizory, to inna klasa urządzeń, więc kalibracja sprzętowa, jest na większości z nich po prostu niemożliwa, ale można pokusić się o użycie kolorymetru, choć najczęściej wystarcza papierowy wzornik.

 

Podawane są jednak na niektórych portalach ustawienia dla konkretnych modeli telewizorów, upubliczniane trochę bez sensu przez różnych zapaleńców, ale trzeba znać model i markę urządzenia, żeby takie zestawienia odnaleźć.

 

Możesz, to zresztą równie dobrze zrobić samodzielnie, jeżeli model Twojego tv to jakaś wielka tajemnica. ;)

 

ps. Tu mały poradnik: http://www.panasonic.com/business/plasm ... 009-07.pdf .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi że tajemnica. Po prostu nie chciałem narzucać modelu i zawężać odpowiedzi do użytkowników tego jednego modelu, ale w sumie faktycznie nawet poszczególne modele w ramach jednej marki różnią się między sobą ustawieniami itd... Model to TX-P50C3E a więc podstawowa plazma sprzedawana 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny model plazmy tylko mniejszy ekran tzn tx-p42cx3e, różnica pomiędzy modelem c3e i cx3e jest bardzo mała czyli w modelu cx3e V-Audio Surround . vreal pro,w c3e v-audio i vreal4.

Najbardziej podoba mi się tryb normalny.ustawienia obrazu podobne jak w linku niżej.Jasność i kontrast można ustawić trochę wyżej jeśli ekran jest zbyt ciemny.

http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/995 ... n450b.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ciekaw w jakim trybie oglądacie. Mnie też najbardziej pasuje Normalny i to z odcieniem bieli :normalnym. Zimny jest dla mnie zbyt niebieski, Ciepły zbyt żółty. Podobnie jak tryb Kinowy zbyt żółty a tryb Prawdziwe Kino zbyt mdły.

 

Ja mam w trybie normalnym ustawienia: Kontrast 39, Jasnośc 0, Kolor 32, Ostrość 7 lub 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia:

 

Obraz: Dynamiczny

kontrast: 44

Jaskrawość : +5

Kolor: 25

Ostrość: 6

Balans bieli: Zimny

Sterowanie kolorami: Włączony

x.v.Colour: Auto

Tryb ECO: Wyłączony

 

Trzeba zauważyć, że takie ustawienia są subiektywne. Ustawiłem obraz tak, biorąc pod uwagę swoje upodobania + swoje oczy oczywiście. Podobno każdy widzi inaczej? A już na pewno upodobania ma inne.

 

Pewnie nie tylko ja mam plazmę. Jeśli tak, to dlaczego nikt do tej pory nie przyznał się do swoich ustawień. Wiem! Tajemnica. Baaardzooo enigmatyczne.

 

Oczywiście za wyjątkiem autora tego wątku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za wypowiedzi. Faktycznie jest to sprawa indywidualna jak kto widzi jak i gustu (jeden woli chłodniejszy odcień inny cieplejszy).

 

Na tą chwilę zrobiłem małą modyfikację i mam

 

Kontrast: 39

Jaskrawość: -2 (zmniejszyłem z wartości 0)

Kolor: 32

ostrość: 7-8 tu się nie mogę do końca zdecydować, kanały HD fajnie na 8, na niektórych kanałach SD to nawet 5 jest dobra.

Balans bieli: normalny (choć czasem w niektórych programach fajnie wygląda - zimny)

kolory: włączone

Eco: wyłączony, z włączaniem na noc

 

Często jedne ustawienia dobre dla danego programu nie są fajne dla innych. Np. programy typu reality show, sportowe itp.. dobrze wyglądają właśnie w trybie normalnym, a częstokroć w nocy oglądająć film wygląda on lepiej w trybie kinowym lub prawdziwe kino. A programy przyrodnicze w jakości HD to nawet najlepiej wyglądają w trybie Dynamicznym, oczywiście nie na kontraście pełnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei ustawiłem tak od nowości. I już nie grzebię. Każdy kanał HD nie jest znowu taki HD. Podobnie z SD. Wyłączyłem się z takich przemyśleń i raczej skupiam się na tym, co w danej chwili oglądam. Nawet nie przychodzi mi myśl do głowy, aby oglądając jakiś program, specjalnie dla niego poprawiać te ustawienia. Ciekawostką jest, jak przychodzą goście na przykład i telewizor nie został jeszcze wyłączony, to miło jest usłyszeć: ale ten Panasonic fajnie odbiera. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50VT30. Prawie cały czas obraz ustawiony w trybie Normalnym z lekko zwiększonym kontrastem i zmniejszoną jasnością. Właściwie wszystko jest tak oglądane. Sporadycznie wykorzystywane są inne gotowe ustawienia, np. dla jakiegoś "ciemnego" filmu daje się obraz Dynamiczny, a jak leci coś bardzo jaskrawo-kontrastowego (niektóre dosyły takie są, Araby i Turki lubią dać po oczach) to się ustawia tryb albo Kinowy, albo THX, albo Profesjonalny 1 czy 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...