Skocz do zawartości

Płyty CD


Gość Warblade3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz mam problem z wieżą.

Nagrałem porządnie płytę CD-R. Kiedy włączam wieżę, i wkładam do napędu CD tą płytę (a odtwarza mi te płyty na wieży), pojawia mi się taki oto skutek:

1 utwór (mam ich na płycie aż 20!), i tylko 8 minut ileś tam sekund.

A kiedy dam play, to nic nie słyszę (a mam na 40 db ustawione!)

Wie ktoś, co się dzieje?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Highmat, to całkiem dobre płytki (Matsu[beep]a), więc to nie wina płytki, raczej sposobu zapisu.

 

A nie możesz zwyczajnie po ludzku robić kopii/klonów muzycznych cedeków, zamiast konwertowania do stratnego formatu mp3/mp4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że kiedy próbowałem odtworzyć tą płytkę na kinie domowym, które odtwarza płyty DVD/ CD , to kiedy dałem Play, to mi się wyświetliła informacja Can Not Play. Aha, przed tym pojawiła mi się informacja, że to jest płyta Highmat. Albo Emtec, bo na "okładce" płyty pisze ta informacja. Wie ktoś, co się dzieje?

Powiedzcie mi też jeszcze jedno: czy winą tych problemów może być też "przegranie" płyty (czyli zwykła płyta CD może pojąć 80 minut, a ma w sobie np. 87 minut, lub z pamięcią, czyli zwykła płyta CD ma 700 MB pamięci, a ja nagrałem na nią 800 MB)?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementarz nagrywania płyt: jeśli płyta odtwarzana ma być tylko w kompie można stosować overburning. Jeśli idzie ona do jakiegokolwiek innego odtwarzacza nagrywać tylko do określonego limitu - czy to 74 czy 80 minut. Chociaż lepiej jest użyć płyt 74 minutowych, bo dłuższe nie zawsze są kompatybilne z odtwarzaczami.

Prędkość wypalania przy dzisiejszych napędach nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dołączyć się z pytaniem. Czy w ogóle opłaca się cokolwiek wypalać na płytach? Przecież one szybko się niszczą, więc archiwizacja czegokolwiek wyłącznie na płytach = stratą tych danych (muzyki, zdjęć, czegokolwiek). Żeby chociaż z 10 lat wytrzymywały, to można by sobie co dychę przegrać na nowe płyty. Mam nadzieję, że do tego czasu wymyślą jakieś bezpieczne nośniki, bo i do dysków twardych nie można mieć zaufania, albo chociaż upload=downoadowi bo z aktualną prędkością wysyłania, to masowo można głównie zdjęcia backupować w Internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle opłaca się cokolwiek wypalać na płytach? Przecież one szybko się niszczą, więc archiwizacja czegokolwiek wyłącznie na płytach = stratą tych danych (muzyki, zdjęć, czegokolwiek).

Pozwól, że przytoczę pewien artykuł: http://www.trochetechniki.pl/Dane-na-wi ... ,5739.html

Możliwość na dużą trwałość jest, ale ceny też wysokie.

Mam nadzieję, że do tego czasu wymyślą jakieś bezpieczne nośniki, bo i do dysków twardych nie można mieć zaufania, albo chociaż upload=downoadowi bo z aktualną prędkością wysyłania, to masowo można głównie zdjęcia backupować w Internecie.

Backup w internecie też polega na pracy serwerów, które działają przecież jak sprzęt komputerowy usadowiony w firmach obsługujących je. Nie jest to też trwała metoda backupu, bo serwer może się spalić, odmówić posłuszeństwa pracy poprzez błędy, stracić dane i wszystko przepada.

Upload=download to tzw. łącze symetryczne, droższe, często dla firm. Owszem, nie jest idealnie równe bo to niemożliwe przez ruch sieciowy, ale mocno zbliżone.

Już bardziej trwałe nawet na uszkodzenia są dyski SSD, ale to też dopiero nowość i cena GB do złotówki jest jeszcze dla przeciętnego użytkownika zaporowa. Stosuje się je głównie na partycję systemową, bo są bardziej wydajne i przy nowoczesnych komputerach zapewniają większą swobodę przepływu danych.

 

A tak po prawdzie cyt. słowa piosenki śp. Anny Jantar "Nic nie może przecież wiecznie trwać" jak najbardziej odnosi się do sytuacji z trwałością danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qrzysztof - no oczywiście, że nie zwykłe dyski jak np. HDD stosowane w użytku domowym, ale to nie oznacza iż są one bezpieczne i trwałe szczególnie przy coraz większym zapotrzebowaniu na takie sposoby przechowywania danych(także popularne ostatnio "chmury"). Ja odsyłam do artykułów na temat awarii takich dysków, macierzy i tego co dzieje się z takim serwerem. Nawet zwykła awaria prądu, mimo zabezpieczeń poszczególnych koncernów może okazać się wręcz nie do odzyskania. Co z tego, że google ma możliwości większe, ale też straty finansowe spowodowanie jakąkolwiek awarią są ogromne. Czasami można usłyszeć o planowanych awariach poszczególnych modułów testowanych przez analityków i rynki lecą na łeb, na szyję. Nie ma co owijać w bawełnę - nie ma trwałości i bezpieczeństwa dla naszych danych na wieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Dlatego tworzy się macierze RAID, czy rozmieszcza dane po kilku serwerowniach aby zmniejszyć ryzyko ich utraty. Czasem zamiast tego robi się zrzut danych na kasety DAT/DDS, co też jest całkiem niezłym rozwiązaniem. Nie zmienia to jednak faktu, że w takich miejscach nie stosuje się ogólnodostępnych podzespołów, tylko te, których producent gwarantuje wyższą wytrzymałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zupełnie niemożliwe, żeby materiał o czasie trwania 85min w formacie kompresji mp3 zajmował całą płytę. Chyba że jest to format mp3 bez kompresji ale ja takiego nie znam... Te 8min o których wspomniałeś może już być bliżej prawdy (wyjaśniam: te 8min to ścieżka z danymi na której zapisane są pliki mp3). Czy wieża odtwarza format mp3 ? To podstawowe pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie odtwarzała, to by żadna płyta nie poszła na tej wieży.

 

Poszły by wszystkie płyty audio które kupujesz w sklepie (one nie są w formacie mp3). Ale skoro twierdzisz że masz płyty z plikami mp3 i one chodzą na wieży to już jeden powód wyeliminowany (chociaż po Twoich zeznaniach mam wątpliwości, czy aby na pewno je odtwarza :] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej aby kolega podał model wieży i sprawdzimy czy czyta mp3.

 

Skoro czyta ci płytę na komputerze to sprawdź ile MB zajmują utwory. Jeśli jest to mniej niż 700 nie może być mowy o przepaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...