Skocz do zawartości
  • 0

Jaki polecacie dekoder


ryzka1990
 Udostępnij

Pytanie

czesć// Jaki polecacie dekoder Ferguson czy Globostar?? Który ma lepsze oprogramowanie i lepiej rozbudowane menu. Oglądałem takie modele:

OPTICUM X 406 P

Ferguson ARIVA@LINK 200

Ferguson Ariva @Link TT

Wszystkie wymienione obsługują karty polskich dostawców??? Czy można do nich podłączyć adapter wifi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
czesć// Jaki polecacie dekoder Ferguson czy Globostar?? Który ma lepsze oprogramowanie i lepiej rozbudowane menu. Oglądałem takie modele:

OPTICUM X 406 P

Ferguson ARIVA@LINK 200

Ferguson Ariva @Link TT

Wszystkie wymienione obsługują karty polskich dostawców??? Czy można do nich podłączyć adapter wifi?

Wójek google sie kłania :szukaj::google: .Na temat tych dekoderów jest pełno opini w sieci :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na temat tych dekoderów można też sporo poczytać np. na niniejszym forum SK, w odpowiednich działach. :)

Ja ze swej strony polecam posiadanego przeze mnie Fergusona Ariva 202E. :) Tuner ten posiada fabrycznie tzw. czytnik uniwersalny kart (wielosystemowy) oraz złącze na moduł CAM CI, w którym działają także moduły CAM CI+ będące w tzw. trybie "legacy", np. moduł Cyfrowego Polsatu oraz "TnK HD" i "n na kartę". Tuner ten posiada też dwa gniazda USB (po jednym z tyłu i z przodu). Można do niego podłączyć zewnętrzny twardy dysk i mieć możliwość nagrywania, a także adapter Wi-Fi, dzięki czemu tuner można podłączyć bezprzewodowo do Internetu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przed zakupem fergusona "linka" w nazwie polecam koniecznie przeczytać wątki na ich temat, bo dekodery te sprawiały dużo problemów. Wystarczy powiedzieć, że wspomniany wyżej Ariva @Link 200 w 2011 r. kosztował ok. 1000 zł, obecnie 200 zł. Ta obniżka ceny nie jest przypadkowa. Jeśli już, to z fergusonów lepiej kupić jakąś arivę "nie-linka". Radzę zachować dystans do czytanych opinii na temat dekoderów tej marki, szczególnie tych, które wyglądają na wpisy speców od marketingu z Fergusona;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Żeby nie było, nie jestem żadnym specem od marketingu Fergusona. :)

Po prostu jestem zwyczajnym użytkownikiem i posiadaczem jednego z modeli tych tunerów, a konkretnie wyżej wspomnianego Fergusona Ariva 202E. I póki co, jestem z tego tunera zadowolony. :) Wiadomo, że za tę cenę nie można oczekiwać cudów. Ale do zwyczajnego oglądania kanałów satelitarnych, w tym również kodowanych, jest całkiem OK. :) Jak dla mnie, obraz z tego tunera też jest OK. Posiadam telewizor LCD 40" Sony i nie siedzę "nosem przy ekranie". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam miałem kupić @link'a ale poczytałem trochę opinii. Potrzebowałem do kart C+, wiele osób pisało o problemach z uprawnieniami. Kupiłem Digyboxxa'a. Z kartą C+ działa wyśmienicie. Obraz zdecydowanie lepszy od Ariva 102E (którego miałem równocześnie z Technisatem). Nie piszę, że Ariva 102E czy 202E jest dużo gorsza. Pozdrawiam.

P.S. Około 6-7 mcy temu nowa Ariva@Link 200 kosztowała na all...o około 400PLN (nowa), ostatnio były po około 220PLN z przesyłką gratis (gdzie Ariva 202E kosztuje około 280-300PLN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jestem przed migracją z cyfry do nc+. Obecnie mam dwa dekodery sagemcom i dwie karty do multiroom. Jeden na własność. Proponowano mi już wymianę jednego na PACE PVR, ale jak się tutaj dowiedziałem to nie ma on możliwości układania swojej listy. Chcę kupić jakiś dekoder ze średniej półki zamiast jednego sagemcoma. Czy możecie polecić jakieś konkretne modele, które mają możliwość układania swojej listy kanałów przynajmniej tak jak w sagemcomie ? A najlepiej taki gdzie dowolnie można edytować i przestawiać pozycje na liście. Jeśli takie istnieją. Dodam że nagrywanie mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie myślę o tym DiGYBOXX HD C+. Tylko czy można układać w nim swoją listę kanałów ? No i nie zamierzam korzystać z modułu CI+. Potrzebny jest mi dekoder tylko do nc+. Żeby miał dobry obraz, szybko przełączał kanały i się nie zawieszał za często.

Myślałem też o AMIKO STHD-8820 CICXE. Podobno nie zły. Co sądzicie ? Albo może jakiś jeszcze sprawdzony ?

Ja wiem, że jest na forum dużo tematów o dekoderach. Aż za dużo:) Ale jak miał bym trzepać kilkaset stron tematów, to by mi do renty zeszło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli szukasz do nc+ to jak najbardziej polecam. Karta starej C+ (nc+) działa w czytniku bezproblemowo. Podobno dobrze działają moduły NNK czy nc+ MIX. Możesz ułożyć 3 własne listy - z własną numeracją kanałów np. 1. TVP1, 2.TVP2 itd. Oczywiście jest też oficjalna lista nc+ (ułatwienie zwłaszcza dla osób, które nie potrafią sami aktualizować parametrów programów). Obraz OK, pilot OK, wykonanie OK, z kartą C+ nie miałem żadnej zawiechy. Cena już trochę spadła. Na hollex.pl jest po 319PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

poczytaj jeszcze na temat golden interstar lx1 - procesor bradcom - system linux - dwa czytniki kart, stream kanałow w sieci, dużo ciekawych dodatkow, HBBtv, IPTV. Trochę większe możliwosci od fergusona. Cena około 450 zł :)

 

Najtanszy to będzie Nbox z Linux :) tylko dobrze przeprogramowany przez tego co będzie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...