Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec miesiąca, więc nadrabiałem filmy, które znikały z CANAL+Online. Na szczęście z tego co widzę to pojawiły się już gdzie indziej.

 

Świetny był brytyjski "Limbo" (nagrodzony m.in. nagrodą BIFA czy Nagrodą Specjalną na MFF w San Sebastián, doceniony przez krytyków - 83 Metascore, 93% Rottentomatoes) - opowieść o młodym muzyku, imigrancie z Syrii, który czeka na uzyskanie azylu. Towarzyszy mu trzech innych mężczyzn w podobnej sytuacji. Świetny był też skandynawski "Daniel" (nagrodzony 4 statuetkami Robert i aż 11 nominacjami, doceniony przez krytyków) opowiadającym o duńskim fotografie Danielu Rye'u, który zostaje pojmany przez Państwo Islamskie i spędza w niewoli 398 dni. Rodzina walczy, by pomimo braku pomocy ze strony Danii, uwolnić swojego członka rodziny. No i oczywiście "Zupa nic". Świetny film Kingi Dębskiej z dobrze zagranymi rolami Preis i Woronowicza. Zaskoczył mnie też film "Wróg doskonały" - z Tomaszem Kotem. Może to stąd, że słyszałem o nim wiele niepochlebnych opinii. Z każdą minutą był bardziej wciągający. Ciekawy był też film dokumentalny "JFK: Droga do prawdy" w reżyserii Olivera Stone'a o śledztwie wokół zamachu na prezydenta Kennedy'ego. 

 

Średnio podobały mi się filmy: "Nie tak miało być" - jak dla mnie filmów o takiej tematyce było już wiele oraz "Aż do śmierci" z Megan Fox. Taki typowy thriller klasy B. Do tego francuska komedia "Wszyscy na pokład" - nic specjalnego. Rozczarowujący byli też "Komedianci debiutanci" - oparta na faktach historia więźniów, którzy mają wystawić słynną sztukę Samuela Becketta "Czekając na Godota". W roli głównej znany z francuskich produkcji Kad Merad. Film otrzymał statuetkę Europejskiej Nagrody Filmowej jako "najlepsza komedia europejska roku". 

 

Natomiast nie podobał mi się "Enfant Terrible" o Fassbinderze - jednym z ciekawszych postaci niemieckiego kina. Długi, ale rozczarowujący. 

 

Poza tym obejrzałem kilka filmów związanych z Oscarami - chociażby nominacjami. Na Prime Video "Wszystko, wszędzie, naraz" - rozumiem, co twórcy chcieli pokazać, ale sam film jest długi i trudny do oglądania. Podpisuje się pod Hrapkowiczem - nie jestem przekonany co do fenomenu tego filmu. Lepszy moim zdaniem był argentyński kandydat do Oscara, czyli "Argentyna, 1985". Jak ktoś lubi kino polityczne to warto zobaczyć. Na Netflix zobaczyłem "Glass Onion" - kontynuacja serii "Na noże" - niewiele gorsza od pierwszego filmu. Natomiast na CANAL+Online "Oczy Tammy Faye" - na pewno Oscar za charakteryzację i fryzury zasłużony. Temat telewizyjnej ewangelistki Tammy Faye Bakker również warty poznania, więc polecam ten film. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2023 o 19:22, k05 napisał(a):

"Nikt" na CANAL+Online. Jeszcze dzisiaj jest dostępny.  (chociaż mam nadzieję, że wkrótce pojawi się w innym serwisie)

Jest na APV.

 

Obejrzałem pierwszą część a dwie nast czekająw kolejce. ,,  Naga broń" na Skyshowtime.  I powiem, że dawno się tak nie uśmiałem, a oglądałem ten film kilkanaście razy. 9/10. Klasyka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałem 2 filmy:

-"I zapadła ciemność" na Primie Video 

-"Dom ślimaków" na HBO Max.

Oba solidne średniaki, troszkę na korzyść 2 tytułu. Oba tytuły klasyfikuję to kategorii thrillerów. 

Ocena 6/10

 

 

 

 

14 godzin temu, ronnie84 napisał(a):

 

 

,, Mumie" na HBO MAX.  Animowana opowieść o Egipcie w trochę innym stylu niż dotychczas.  Dla maluchów e sam raz. 6,5/10.

Moja córka w połowie filmu przerwała oglądanie, coś jej się nie spodobał. 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...