Skocz do zawartości

TBS5980 - Zakup?


kafel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wykończeniu się kolejnej skystar hd2, wcześniej kilku skystar 2 i po wpadce z express hd rezygnuję z niemieckich produktów: po analizie tego co na rynku postanowiłem zaryzykować z TBS5980 /ebay - produkt z Honhkongu/

Zastosowanie: nagrywanie programów SD i HD - codeki cyberlink video / ffdshow audio z pakietów c+, później polsat.

 

pytania:

 

- czy są jakiekolwiek problemy ze stabilnością?

- jak sobie radzi z modułami aston cyfry? polsatu?

- problemy z dvbdream, dvbviewer? /obsługa diseqc?/

- czy bez problemu współpracuje z phoenixem i acamd?

- biorąc pod uwagę stabilność: czy nie lepiej kupić TBS6928 na pci-e?

- jakość, trwałość?

- propozycje zakupu lepszej karty?

 

Za rady doświadczonych użytkowników będę wdzięczny, sam używam kart dvb od lat, jednak "trwałość" skystar, brak funkcjonalności /express i dvbdream/ zniechęcił mnie do nich na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat oczywiście czytałeś?

viewtopic.php?f=22&t=21687

Ogólnie raczej dobry wybór. Wsparcie jest. Co do trwałości to ja osobiście jednak wybrałbym profilaktycznie wersję na PCI-E czyli 6928 jeżeli nie stanowi to problemu. Aczkolwiek USB jest bardziej mobilne.

 

 

A tak z ciekawości na czym polegały problemy z expressem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo zdanie o expressie. Niestety się w niego wpakowałem i czekam na piękny dzień w którym odmówi posłuszeństwa :jupi: Beznadziejne po prostu sterowniki (nawet jeszcze bardziej, ale musiałbym już użyć słów powszechnie uważanych za wulgarne). Żeby się dało obracać obrotnicą to się trzeba trochę pomęczyć, a i tak działa w zupełnie niesatysfakcjonujący sposób. Do oglądania może jest i niezła, ale do zabawy to jest wtopa jak mało co. Nie zostałem jednoznacznie ostrzeżony przy zakupie tej karty, więc profilaktycznie będę przed nią ostrzegał innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gonzales:

 

Dzięki za odpowiedź: po prostu zbieram jak najwięcej opinii użytkowników w kwestii stabilności jakości i trwałości - jeśli znasz negatywne aspekty TBS5980, proszę o informacje, wątek jak wiele innych czytałem, jednak im więcej faktów tym lepiej.

 

P.S. TBS6928 jest dostępna tym razem we Francji, więc odpada cło i cena będzie podobna, natomiast nurtuje mnie jak kształtuje się temperatura jej pracy: czy nie ugotuje mi modułu jeśli się na nią zdecyduję /choć zawsze można dołożyć wiatraczek.../ : generalnie chcę wybrać lepszą jakościową według wspomnianych kryteriów powyżej.

 

@emirates:

 

Pod dvbdream porażka, polecam dvbviewer 5.1: chodzi w miarę stabilnie /oczywiście na dzień dobry usunięcie całej listy kanałów i pełny skan/ + kodeki cyberlink 10 i ffdshow, acamd jeśli masz phoenixa i cyfrę, jednak nie mam obrotnicy, a zeza i tu już się nie wypowiem... to ostatnia ze skystar, którą mam chodzi lepiej niż poprzednie /zapewne za względu na interface/ jednak tylko dvbviewer sobie z nią radzi, bo szkopy trzymają sterowniki dla siebie, żeby zarabiać na aplikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc, że wybrałbym 6928 miałem na myśli możliwość chłodzenia karty w stacjonarnym kompie i wpływ tego na jej żywotność. Same karty się nagrzewają a jak dodamy do tego moduł to mamy jeszcze cieplej. Wysokie temperatury nie mają dobrego wpływu na żywotność elektroniki. W przypadku karty na USB zamkniętej w formie metalowej puszki wg. mnie może mieć wpływ na jej żywotność chociaż na pewno działać będzie.

 

Jeżeli chodzi o sterowanie obrotnicą do jednak wydajność prądowa zasilaczy kart na USB jest chyba jednak mniejsza niż karty zasilanej z zasilacza PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dotarła:

 

Windows 7 x64, dvbviewer, lavfilters + moduł Aston Cam i splitter smartwi i C+, lub phoenix i splitter C+ działa rewelacyjnie: dvbdream i skystary idą do kosza!

 

co do grzania: podobnie jak i wewnętrzna, z tą różnicą, że metalowa obudowa działa jak radiator i po całym dniu nagrywania w tym HD, AC3 nie ma najmniejszych problemów: świeci absolutnie wszystko, jednak własna lista transporderów i skan.

 

Oprócz sprzętu ważny jest też soft: dvbviewer pro jest wart swojej ceny: skystar hd i dvbdream to porażka!

 

Ponadto klasa modułu też ma znaczenie... dobry stabilny sprzęt musi kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

karta hula, jedynie zmiana kodeków na arcsoft + ac3filter, podrasowanie acamd z phoenixem, ustawień dvbviewer i dalej za ciosem: zamówiona tbs 6928 /nie będę otwierał nowego wątku.../ i pytanie: czy używać do cam biblioteki TBS CI DLL V1.0.1.0. ze strony producenta, czy też nowszej wersji tbs-cidll_v1.0.1.2, która lata w wersji tbs 5980?, ponadto czy ktoś ma nowsze sterowniki niż na stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaj nowszej wersji TBS CI (PS: Jest jeszcze nowsza 1.0.1.3 - dorzucam link: http://www14.zippyshare.com/v/93880925/file.html - są tam dwie biblioteki - dla ProgDVB i dla "reszty świata" ;) ale jeśli działa Ci dobrze 1.0.1.2 to nie ma powodu do wymiany), natomiast co do sterowników, to zalecam używanie tych ze strony, są zwykle najnowsze (czasami na forum wrzucą jakieś beta, ale nie warto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki! :D

 

Nie byłem pewny, czy ta sama biblioteka lata w obu kartach - oczywiście będę jej używał, bo jak widzę tbs, to firma, która idzie w dobrym kierunku... przy okazji: karty tanieją ostatnio, oprócz promocji w firmowym sklepie /do końca roku/, gdzie jednak przesyłko to około 20 $, sprawdzony dostawca z hong-kongu również obniża ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...