Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powstał temat 45 E więc napiszę tu Idman i pakiet z Azerbejdżanu hula trzy stopnie dalej od Turksata aż miło, sygnał chyba lepszy nawet od wersji z tego satelity.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie parametry bo na Flysacie i KoS nic nie widzę ? Temat musiał Ci umknąć bo jest tutaj viewforum.php?f=63 .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest 46°E - http://www.flysat.com/azerspace1.php

Faktycznie kącik DX-era wymaga odświeżenia, niestety mam sporo rzeczy na głowie i chwilowo tego nie ogarnę, postaram się w możliwie najbliższym terminie zrobić aktualizację działów i wątków...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co ciekawe na Idman i Aztv nie ma załączonego kodowania BISS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie powstał temat 45 E więc napiszę tu Idman i pakiet z Azerbejdżanu hula trzy stopnie dalej od Turksata aż miło, sygnał chyba lepszy nawet od wersji z tego satelity.

Ktoś z Polski północnej próbował odbierać na antenie ~90cm?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bydgoszcz antena 60cm po byłej wizji bez problemu odbiera ten pakiet i tego satelite a z turksata nie było szans

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To świetnie. Jeszcze mam jedno pytanie: jaki jest kąt nachylenia anteny dla 46E? W porównaniu z Hotbirdem antena "patrzy" wyżej czy niżej i jak duża jest to różnica?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Antenę oczywiście trzeba troszkę skierować w dol ile stopni nie wiem dokładnie ale ważne jest skierowanie konwentera w uchwycie patrząc od przodu anteny to w kierunku wskazówek zegara. Jeśli znasz zasady jak satelity są rozmieszczone to żadnem problem jeśli nie to lepiej nie ruszaj-sygn jest bardzo silny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, dzięki za pomoc.

A może warto byłoby kupić antenę 90-100 cm (więcej nie wchodzi w grę) i zezować z 42 na 46E? Wtedy można by było złapać silniejsze transpondery z Turkasata (coś tam jest ciekawego?) i mieć też Azerbaycan TV.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na 11472H23450 ciąg dalszy gruzińskich testów tym razem w DVBS2.Wyszukuje 10 TV I 4 radia.Tv:1TV,Ajara Tv,Maestro,BS Sat Info,Rustavi2,Imedi Tv,TV3,KARTULI TV,TV25,Test2 i radiowe Radio1,Gren Wawe F,Radio Toise, RadioImedi.

• Popieram 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wracając do Azerspace doszły nowe rosyjskie kanały z najciekawszym dla kibica sportowego NTV niestety za nic nie łapię 11095 H z NTV Spor czy tylko ja mam problem z tą częstotliwością ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na mojej antenie odbieram tą częstotliwość.Ale nie ma tam kanału NTV Spor tylko TRT Spor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A wracając do Azerspace doszły nowe rosyjskie kanały z najciekawszym dla kibica sportowego NTV niestety za nic nie łapię 11095 H z NTV Spor czy tylko ja mam problem z tą częstotliwością ?

Prawdopodobnie to słabsza wiązka. Na satclub piszą i widać po obrazkach, że to niestety prawda. Ale za to silny jest rosyjski 11124 H 27500 5/6 z kanałami min. NTV(HTB), Rossiya 1. :brawo: Może jak tak dalej pójdzie to i Rossiya 2 tam zagości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mundofoot.pl - trochę późno się pytasz zważając na to, iż tam dalej trwają w większości testy więc nie wiem, czy ten transponder dalej działa. Był aktywny 6 lipca. Ja na razie tam nie jadę, więc nie potwierdzę. Screeny należą do @Tomek22 z satclub. pl i tam radzę się udać z tym pytaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na tr.9K 11.135H27.500 są następujące tv:

Al Jazeera,RBCTV,HTB(NTV),Karuzel,Euronews,Europa Plus,Pierwyj(nie wiem jaka wersja czy dla Europy czy dla WNP),BBC World News,CNN Int.,TRT AVAZ,Pjatnica,ShansonTv,Rossiya24,Fashion Tv,THT(TNT),ANS Group i ANS Ch. M. Radio.Pozdrowienia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba Pierwyj jest w wersji dla Europy, ramówka różni się od tej z Hotbirda.

Na ANS nie mam dźwięku, a kilka dni temu ja patrzałem to nie było na którychś z tureckich kanałów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właściwie to są 3 wersje kan.Pierwyj na Hod Birdzie dla Europy(najbardziej uboga), na Express AM22 dla krajów WNP(kraje byłego ZSRR), oraz wersja dla Rosji.ANS zmienił TMB który przeszedł na tr.7K 11095H27500-niestety nie odbieram tego tr.(wiązka Central Asia).Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie

Tr. 11,169 H 20400 5/6 przeniesiny do wiązki wschodniej

patrz flysat azerspace 1

... to naoglądaliśmy się :( :( :(

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to ładnie akurat przed startem lig europejskich :evil::evil::evil: ...Po co oni ruszali się z tego Turksata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega z forum satclub raportuje poprawny odbiór 11169H 20400 na antenie mabo 115 cm w woj. Śląskim. Jedynie są problemy w godzinnach porannych, natomiast po południu jest ok. Na famaval 110 też powinien być odbiór w godzinach kiedy sygnał z tego tp jest najmocniejszy czyli od godz 18 czy 19 do północy. Zastanawiam się nad zamontowaniem anteny mabo 115.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi