Skocz do zawartości

Reklamy nki oszukują klientów!


shadoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Są w przeliczniki danych 1Mb = 1000 b (takowy jest stosowany przez producentów dysków itd) 1 Mb = 1024b. Np dysk sprzedawany jako 1 GB ma tylko 1000000000 b a żeby faktycznie powinien mieć pojemność 1GB powinien mieć 1073741824.

 

Naprawde nie poruszajcie glebiej tego tematu bo to jest naprawde DUZO pisania a jak by sie uparl to jeszcze mozna zachoczyc czy pisac K czy k bo to tez wiele jak sie okazuje ma z tym wspolnego. A co do stwierdzenia "(takowy jest stosowany przez producentów dysków itd)" to tak jak ja sobie bede producentem samochodu i zrobie inny przelicznik mile na km?? No daj spokoj to ze ktos produkuje dyski nie daje mu prawa ingerowac w sposob przeliczenia miary. A w informatyce przelicznik KB = 1024. I to jest w tablicach SI, ale sa wyjatki widac. To nie forum tez to tego wiec to bylo takie dolanie oliwy :D

 

Tu nie o to chodzi. Producenci Dysków twardych podają ich wielkości w dziesiętnym systemie plików. A komputer posługuje się systemem binarnym.

 

Nie mozna napisac ze producenci dziesietnym a komputer binarnym bo tu nie o to chodzi tylko o sposob przeliczenia a to zupelnie cos innego niz system liczbowy. Mylisz pojecia bo jak kumputer podal by Ci wielkosc binarnie to by bylo 11111010GB :P A ludzie kozystajac z komputerow tez sa zmuszenia do poslugiwania sie binarnym systemem i tym przelicznikiem 1K=1024 szczegolnie jesli bedziesz chcial cos zapisac na dysku i sie nie zmiesci zreszta takich drobiazgow i problem ze zgodnoscia jest DUZO wiecej (np. niektore zaokraglenia sa niemozliwe do zapisania w systemie binarnym)

 

 

JamesBond007 - dyskietki z N-ka nie ale z dyskiem jaki jest w rekorderze TAK

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę podać dlaczego nie jest fajna:

1.soft jest niestabilny-są zwisy nawet zwykłego nboxa nie mówiąc o nrecorderze

2.brak możliwości tworzenia własnych list programów

3.brak możliwości dodawania swoich kanałów (wtedy w łeb poszedłby ich plan kodowania programów FTA)

4.ciągle wyskakujące okienka przy zmianie kanałów z informacją o braku dostępu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Krzychu to jest normalna rzecz która przyjęła się od dawana i jest powszechnie stosowana przez producentów. A chyba bierze się to po prostu z zaokrąglenia. Zresztą jak w wspominasz o samochodach to dane o silnikach też są zaokrąglane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaa jasne. Możesz stworzyć listę, z której wybierzesz programy, które Ci pasują. Tyle, że dalej zostaje numeracja ichniejsza. Czyli masz kanał 1, a potem np 100. Wyłączenie nboxa powoduje, że lista się deaktywuje. To jest wg Ciebie tworzenie list użytkownika? Ja chcę tworzyć w pełni swoją listę i mieć kanału po kolei a nie porzucane wg ich widzi mi się. Przecież taką funkcjonalność mają naprostsze dekodery.

Poza tym jak ja mówię jak jest to kłamę, a reklamy nki tylko nie wszsytko mówią tak? Podwójna moralność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wasze odpowiedzi i zatanawiam sie czy wszyscy ulegli reklamie i wzieli ta n ? Śledziłem zapowiedzi i ogladalem z ciekawoscia konferensje i naprawde ladnie to zaprezentowali ale nie bylam tak napalony i nie polecialem jako pierwszy do sklepu aby wziasc te n tylko spkojnie sledzilem fora i blogi jakie to cudo sprawia klopoty i jakie ma niedoróbki. Juz kiedys pisalem iz najwieksza niedorobka nrecorderow czy nboxa jest to iz ma tylko 1 wyjscie scard (dobry sprzet zawsze ma 2 wyjscia _ nawet philipsy i mediasaty cyfry maja 2 wyjscia) a chodzi o to iz chcemy sobie poprzez nboxa cokolwiek zachowac na VHS czy DVD nie ma takiej mozliwosci tylko przekladanie kabli - i to ma bys najnowoczesniejszy sprzet ? A jesli ktos odpowie iz ma jeszcze 2 pozostale wyjscia HDMI i component to oprogramowanie w nboxie wylacza scard jeskli kozystamy z innego wyjscia . Co do szumnych zapowiedzi iz bedzie to bardzo tania platforma ( chodzi o abonament ) to z ich terazniejsza oferta jest troszke za wysoka ( w porownaniu z innymi platformami i ich zawartoscia programow ) . Szumnie zapowiadany kanal filmowy z Hollywood w HD i mamy MGM HD a co za tym idzie tylko tej wytworni beda filmy na tym kanale - wystarczy poczytac program a widzimy same stare filmy ( a ze w HD ? nie wszyscy maja tv z HD ) nastepna sprawa vod - super filmy np. Bracia Grimm w styczniu a na HBO juz dzis ! Z zapowiedzi wynikale iz to bedzie cos ja k wielka wypozyczalnia filmow i programow ( baza np 2000 pozycji ) i poprzez EPG mozna by bylo zamawiac sobie film ( starszy - tanszy - nowszy drozszy ) a tu oni ci proponuja i i od nich zallezy co zaproponuja ( wszystkie odcinki "na wspolnej " hahaha . jestem rozczarowany ich oferta i po przeliczeniu wzielem w promocji cyfre + z canal + ( i co wazne mam 3 dobre kanaly dzieciece - Disney channel , Zig Zap , Mini Mini ) i spokoj dziecka , dotego kupilem Relooka 400s i wstawie 120 GB dysk i bede mial osobista nagrywarke (caly dysk do dyspozycji) i mozliwosc ulozenia wlasnej listy kanalow dodatkowo mozliwosc nagrywania innego kanalu niz ogladany ( 2 glowice w tunerze) a ze mu brak HD i tak nie mam tv z HD i nie mysle narazie o zmianie bo posiadam THOMPSONA 28 cali 100Hz zz plaskim kineskopem i to mi wystarcza narazie .

I jeszcze jedno jeszcze zadna platforma nie dawala super dekoderow abonentom tylko takie co by byly dobre dla ich uslug 9 mediasaty , philipsy , echostary , sagemy ) nic specjalnego ale mozna na tym sprzecie odbierac oferte platform.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem Megankę II, to w reklamie jeździła po księżycu...

 

Najpierw brałem zwykłego boxa. Słyszałem narzekania. Zrobiłem to z pewnymi obawami.

Bezproblemowa aktywacja. Dekoder spisywał się bez zarzutu.

Od tygodnia mam rekordera z usługą vod. Zamieniałem boxy też z pewną obawą, czytając wcześniej różne narzekania. I co? Pracuje, nic się nie wiesza, pobiera filmy a ja je oglądam a programy nadawane na kanałach nagrywam kiedy chcę.

W moim najbliższym otoczeniu mam 5 zwykłych dekoderów i 3 recordery (najbliższa rodzina) i nikt nie narzeka.

 

Oczywiście oferta programowa jednym może pasować a innym nie - to kwestia gustu. Jednak ofertę znamy przed podpisaniem umowy a do jej podpisania nikt nas nie przymusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według "To i Owo" MGM HD zapowiada super premierę filmu "Britanic w Niebezpieczeństwie". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że film ten został wyprodukowany w 1974 roku , a więc dokładnie 33 lata temu i tyleż lat temu miał premierę w w Warszawie w kinie Atlantic.

Osobiście uważam, że platforma n stosuje reklamy aby naciągnąć klientów. Takimi reklamami powinien się zająć Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Może być kara kilka milionów zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...