Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj niepotrzebnie trzeba było ruszać anteną... Nadal uzyskujesz sygnał z innych kanałów HD? Jeśli tak, to wystarczyłoby lekki obrót konwertera w uchwycie (w lewo, lub w prawo - w zależności kiedy polepszy się odbiór). Dobrze ustawiony skew konwertera ma bardzo duży wpływ na odbiór kanałów w DVB-S2/MPEG4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nadal na pozostałych kanałach hd wszystko działa bez zarzutu. to koleś z pomocy technicznej cyfry kazał mi ruszać anteną! ten koleś od anten też próbował ruszyć konwerterem i nic się nie działo :( a teraz właśnie wskoczył mi filmbox hd. ciekawe na jak długo... pewnie jak przełączę na coś innego to już filmboxa nie będzie. możesz napisać tak łopatologicznie jak mam przestawić ten konwerter? to może sama się pobawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy niewielki obrót konwertera w uchwycie, nic więcej. Wyżej w poście napisałem. Jeżeli to nie pomaga, to w takim razie trzeba poprawić ustawienie anteny - w tym przypadku też wystarczyło by lekkie przesunięcie, czy to w poziomie (lewo-prawo), czy w pionie (góra-dół). Trzeba to zrobić z dużym wyczuciem, gdyż liczą się tutaj ułamki milimetrów (to samo przy ustawianiu konwertera). Czytaj uważnie posty, mój powyższy i ten powinny być wystarczające do zlikwidowania problemu. W przeciwnym razie, wymiana anteny na 80 cm, no chyba, że już taką posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały kłopot z dekoderem Philips 6201. Mianowicie na niektórych kanałach (np. wszystkie Filmboxy, Viva, TV4) nie działa funkcja "PILOT" oraz klawisz "E" pokazujący listę kanałów oraz EPG. Dzieje się to tylko na niektórych kanałach, bo np. na Canal+ działa dobrze. Czy da się to jakoś naprawić? Jeszcze druga sprawa. Po naciśnięciu przycisku "+" nie mogę wybrać opcji "Teletekst". Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

od jakiegoś czasu jestem posiadaczem (abonentem) cyfry + wraz z tunerem Strong 6880, wszystko póki co działa oki. Moje pytanie dotyczy zakupu karty do odbioru Dorcel TV ( sorki jeśli to niewłaściwy dział), mianowicie, czy istnieje jakieś urządzenie dodatkowe, które można dokupić do mojego tunera żeby odbierać ten kanał. Może bardziej opłaca się zakup nowego tunera- tylko jakiego. Proszę o odpowiedź które rozwiązanie jest tańsze, wraz z ewentualnym wskazaniem konkretnego tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z canal + film, sport HD. Od momentu zmiany softu na 85 po zalaczeniu tych kanalow po kilkunastu sekundach jest zwis, czarny ekran i cos o nieprawidlowym ustawieniu. przed zmiana softu bylo ok. co gorsze jak wtedy przelaczam na inne kanaly to to samo, musze wylaczyc i wlaczyc tuner i uwazac zeby nie zalaczyc kanalu HD. Pan na infolinii powiedzial ze pewnei moj tv nie obsluguje hdcp i to przez to i ze mam uaktualnic soft tv. Mam plazme Panasonica 42 pv70 i wydaje mi sie ze obsluguje HDCP. Zna ktos jakies rozwiazanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... mam nietypowy problem. Mianowicie, dziś gdy włączyłem dekoder okazało się, że kanały kodowane nie mają obrazu, a na części jest dźwięk, napisy, i pilot. Przeprogramowanie i resetownie nic nie dało. antena nie zmieniła położenia. Kanały FTA działają normalnie. Proszę o szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

od jakiegoś czasu jestem posiadaczem (abonentem) cyfry + wraz z tunerem Strong 6880, wszystko póki co działa oki. Moje pytanie dotyczy zakupu karty do odbioru Dorcel TV ( sorki jeśli to niewłaściwy dział), mianowicie, czy istnieje jakieś urządzenie dodatkowe, które można dokupić do mojego tunera żeby odbierać ten kanał. Może bardziej opłaca się zakup nowego tunera- tylko jakiego. Proszę o odpowiedź które rozwiązanie jest tańsze, wraz z ewentualnym wskazaniem konkretnego tunera.

Tunery od Cyfry są wyposażone w czytnik Seca Mediaguard i czytają tylko karty w tym systemie kodowania (nie wiem czy przypadkiem nie jest zalożona blokada, że tylko karty Cyfry zostaną odczytane).

Dorcel jest kodowany w Viaccess, czyli potrzebny będzie tuner z czytnikiem uniwersalnym lub z miejscem na moduł dostepu Viaccess.

 

Rozwiązań jest sporo. Karta Cyfry będzie pracować w tunerach z czytnikami uniwersalnymi.

Jednego konkretnego modelu to nie podam, zbyt duży wybór jest oraz można to zrobić na kilka sposobów. Tunery takie jak Globo mają czytnik Conax, a po wgraniu zmienionego software czytnik staje się uniwersalnym. Tunery Ferguson, Linbox czy niektóre Technomate mają już w fabrycznym sofcie możliwość czytania kart w kilku systemach. Wymieniłem tylko kilka marek tunerów, jest tego więcej.

1. Tuner z pojedynczym uniwersalnym czytnikiem - ręczne przekładanie kart.

2. Tuner z dwoma czytnikami i pracują obie karty jednocześnie.

3. Tuner z czytnikiem kart oraz miejscem na moduł dostępu, we wbudowanym czytniku pracuje np. karta Cyfry, a w module erotyka. Trzeba tu zainwestować dodatkowo w moduł dostepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma problem z działaniem pilota tunera Cyfry+ i posiada telewizor Sony Bravia, jest sposób na rozwiązanie problemu. Wystarczy w telewizorze zmniejszyć kontrast na możliwie mały.

Gdy pojawiają się też problemy i po tym zabiegu, należy powrócić do wcześniejszego ustawienia kontrastu i zwiększyć podświetlenie na co najmniej połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko: dziala mi tylko 2 kanaly hd :( dodam ze mam PVR'a i czasze 60cm

planuje wymienic antene na jakas 80cm i na twina tylko teraz nie wiem czy zwykly 80cm i twin czy z monoblockiem? jak to bedzie dzialac?

mozliwe jest na tym tunerze sciaganie z 2 satelitow? i jak to wtedy wyglada? czy lista kanalow z obu satelit sie sumuje czy trzeba jakos to przelaczac?

moze ktos jakis zestawik mi z allegro podrzuci?

mysle nad tym

http://allegro.pl/item508102122_czasza_ ... yki_f.html

a jesli monoblock to moze to: http://allegro.pl/item514497433_czasza_ ... qc_6f.html

niech mi ktos to wytlumaczy zgrabnie ;) aaa i jeszcze pytanko czy takim zwyklym mirnikiem sygnalu z allegro da sie ustawic porzadnie antene zeby w hd dzialaly kanaly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dekoder trzeba wymieniać w tym samym punkcie co się kupiło, czy można w innym? Ile trwa cała wymiana? Zostawiam stary dekoder, biorę nowy i jest po sprawie, czy sprawa jest bardziej skomplikowana? Chodzi o dekoder PVR HD, w którym coś nie tak jest z dyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Kobus. Byłem dzisiaj wymienić, ale nic z tego. Powiedziano mi, że dopiero w lutym będą mieć dekodery. :x Można w jakiś inny sposób wymieniać te złomy. Wprawdzie u mnie usterka nie pozwala jedynie na oglądanie filmów z VOD, ale szkoda byłoby tej promocji. Dobrze, że przynajmniej 5 filmów oglądnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...