Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź czy ustawiłeś wszystkie parametry dobrze w dekoderze, czyli przełącznik DiseqC, jeśli nie pomoże to nie odbierzesz, bo dekodery od Cyfry na oryginalnym sofcie ogólnie radzą sobie nie najlepiej, dlatego wiele funkcji nie działa, albo działa tak jak nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie w opcjach dekodera nie znalazłem żadnej opcji dotyczącej przełącznika DiseqC. Pozostałe parametry (częstotliwość, FEC, polaryzacja) wyglądają na prawidłowo ustawione... Brak sygnału...

 

Natomiast kiedy wpisałem ręcznie jakąś inną częstotliwość, to pojawiał się pasek z dobrym poziomem sygnału... Ale nic ponadto. Wyszykiwanie kanałó nie działa, nic nowego na ekranie się nie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, ja przejrzałem całą instrukcję obsługi i nic nie znalazłem na temat przełącznika DiseqC :/ może to jest jakoś automatycznie ustawione, albo po prostu nie udostępnili opcji odbioru z Astry? to byłaby głupota i nie dawaliby listy na Astrę przecież :roll: Nie wiem co z tym może być, czy tam napewno się tego jakoś nie ustawia. Teoretycznie jest DiseqC 1.0, ale jak to w dekoderach od Cyfry, działa nie tak jak powinno.

Nie wiem co może być :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
w DSR 6201/91, po włączeniu, odbiornik zaczyna reagować na polecenia z pilota dopiero po pewnym czasie (2-3 min.) czy to tak ma być, czy dekoder jest wadliwy?

 

--

sunmoon

 

U mnie też się tak dzieje, że nie od strzału startuje tylko tak jakby się musiał załadować. Na starym dekoderze przełączanie między programami trwało szybciej i stary dekoder też włączał się szybciej.

 

PS

 

Czy wystarczy, ze dekoder HD jest połączony z telewizorem HD poprzez kabel HDMI, czy jest potrzebne jakieś dodatkowe połączenie np. Euro - Euro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, ja przejrzałem całą instrukcję obsługi i nic nie znalazłem na temat przełącznika DiseqC :/ może to jest jakoś automatycznie ustawione, albo po prostu nie udostępnili opcji odbioru z Astry? to byłaby głupota i nie dawaliby listy na Astrę przecież :roll: Nie wiem co z tym może być, czy tam napewno się tego jakoś nie ustawia. Teoretycznie jest DiseqC 1.0, ale jak to w dekoderach od Cyfry, działa nie tak jak powinno.

Nie wiem co może być :roll:

 

Po podlaczeniu DiseqC nic w dekoderze nie trzeba zmieniać. Jedynie wymagane jest aby pod pierwszym portem byl HB a pod drugim Astra, odwrotnie nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jaki dekoder SD od Cyfry polecilibyście starszej osobie, której zależy na jak najłatwiejszej obsłudze no i tam niezłej jakości :?: Ja nie mam prawie żadnego doświadczenia jeśli chodzi o dekodery Cyfry, a właśnie starsza osoba poprosiła mnie o pomoc, kompletnie się nie zna na tym wszystkim i chce mieć wszystko przejrzyste i proste w obsłudze. Dzięki za pomoc. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj zakupilem dany dekoder Philips DSR 6201/91 i mam z nim pare problemow.

 

1. dekoder wlacza sie strasznie dlugo, potem trzeba dlugo czekac na zmiane kanalu,

2. czasami jak wchodze w ustawienia anteny dekoder sie restratuje,

3. po przelaczeniu kanalu dzwiek pojawia sie po jakims czasie...

4. ... czasami dzwiek w ogole sie nie pojawia, jest sam obraz,

5. ustawienie glosnosci na pilocie od cyfry nie dziala, pojawia sie ikonka na tv, ale nie ma efektu w poziomie glosnosci,

6. czasami zawiesza sie dzialanie pilota np. wchodzac w program tv, nie mozna z niego wyjsc przycisk progr nie dziala, dopiero po jakims czasie da sie wyjsc

 

wersje oprogramowania ma 52, ale jak chce aktualizowac, napisane jest ze nie ma nowego oprogramowania

Bardzo bym prosil o pomoc, dekoder zapewne pojde wymienic, ale prosilbym o jakies rady i pomoc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Długie włączanie to u niego normalka. O długim oczekiwaniu na zmianę kanału nie pamiętam.

2. Dość dziwne, o takim przypadku nie słyszałem.

3. To też była normalka, ale w kolejnej wersji softu to chyba poprawili.

4, 5 i 6 - nie wypowiem się.

 

Sprawdź dzisiaj wieczorem, albo jutro czy jest dostępna aktualizacja, bo Cyfra bardzo dziwnie je wysyła, każdy dzień jest właściwie dla innego dekodera, a na HD przychodzi czas pod koniec tyg. czyli już jutro powinna być dostępna nowa wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie dotyczace dekoderów Cyfry+. Mam zamiar kupić pakiet podstawowy + Canal+ i beda dawac mi dekodery do wyboru na wlasnosc. Nie mam pojecia ktore sa dobre, a ktore nie. Prosze napiszie który dekoder jest najlepszy, a jakich unikać na odległość.

 

Nie wiem jakie dekodery sa w sprzedaży bo mam daleko do miasta a na stronie C+ nie pisze. Chodiz mi o salony w Krakowie.

 

 

Dzieki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mediasaty są stare i po renowacji. One nie będą rozwijane. Z kolei Strong pod koniec wakacji dostanie nowe oprogramowanie, które wprowadzi pełne EPG i obsługę MHW. Czyli będzie miał to, co Mediasaty plus dodatki, które już ma (własne listy kanałów mozna robić czy obsługa DISEqC). Mowa oczywiście o odbiornikach SD.

Poczytaj wątki o tych odbiornikach na Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MHW to ja uzyskałem informację, że Strongi nie będą obsługiwały tego "czegoś".

Mediasat może być 1000x lepszy, wystarczy tylko zmienić oprogramowanie i to nie na jakieś pirackie, a normalne, takie które umożliwi oglądanie Cyfry i wszystkich FTA jakie się zechce (do których będzie dostęp). I kitu mi nie wciskać, że zmiana oprogramowania od razu równa się z piractwem, bo paść ze śmiechu można jak ktoś tak pisze.

 

Nie wiem, który Mediasat jest najlepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...