Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czyli jeśli dobrze rozumiem to lista ulubionych na dekoderze PACE HD PVR działa tak jak na dekoderach SD (mediasat, thomson) czyli wybieram ulubione i tylko po nich się poruszam ale zostają one na oryginalnych numerach a nie tak jak w Sagemcomie gdzie tworzona jest osobna lista w której nie można zmieniać kolejności i każdy nowo dodany kanał automatycznie ląduje na końcu listy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, posiadając w dzierżawie dekoder pvr hd gdy skończy mi się umowa (do końca marca) i oddając dekoder do punktu sprzedaży jest on sprawdzany czy nie jest podrapany, popękany, czy pilot nie jest połamany itd. jesli tak to co sie dzieje, trzeb coś płacić w formie kary ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , mam pytanie w sprawie dekodera . Przedluzylem umowe po raz kolejny i dostałem philipsa 250gb i spodziewalem sie ze wkoncu bede mial w maire dobry dekoder ( podobny do nkowych ) ale ten dekoder jest najgorszy jaki kolwiek uzywalem stary sagecom czy jak mu tam działa lepiej , czy to tylko u mnie jest problem z wlaczeniem dokodera nieraz trzeba z 10 minut czekac ... zawiesza sie , ogolnie niewiem jak oni sie nie wstydza tego wypozyczac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
witam, posiadając w dzierżawie dekoder pvr hd gdy skończy mi się umowa (do końca marca) i oddając dekoder do punktu sprzedaży jest on sprawdzany czy nie jest podrapany, popękany, czy pilot nie jest połamany itd. jesli tak to co sie dzieje, trzeb coś płacić w formie kary ??

Nie jest bardzo sprawdzany, zależy od punktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączyłem dziś swojego Pace, czekam na sygnał na TVP1. Swoją drogą ile mogę na niego czekać? Ale pytanie jest inne, chce podłączyć drugi kabel, ale tu jest pewien problem. Ten jeden kabel pociągnięty jest przez cały dom dookoła i ma dobre 20 m. Czy jest jakaś możliwość, aby móc podłączyć drugi kabel tak by nie ciągnąć go od konwertera tylko gdzieś na końcu jakiś rozgałęźnik? Jeśli tak to proszę o jakieś sprawdzone sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jeden kabel pociągnięty jest przez cały dom dookoła i ma dobre 20 m. Czy jest jakaś możliwość, aby móc podłączyć drugi kabel tak by nie ciągnąć go od konwertera tylko gdzieś na końcu jakiś rozgałęźnik?

Od konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od tygodnia jestem abonentem Cyfry+, Optimum HD +, Pace PVR 500 Gb. Po zakupie pierwszy problem, z ktorym kazdy musi sie niestety zmierzyc instalacja. Mialem przykrecony talerz ( dosyc stary ok. 10 letni) polozone kable nowe i starszy konwerter TWIN.

 

Popodlaczeniu wszystkiego na jeden kabel ( opcja w dekoderze przelaczona na pojedynczy konwerter) meczylem sie ok. 2 godzin zeby zlapac sygnal, nie udalo sie. Korzystalem z map w ktora strone odwrocic talerz, jednak gesta zabudowa i galezie drzew prawdopodobnie skutecznie uniemozliwiaja zlapanie sygnalu.

 

Dzwoniac do montera ten podpowiedzial mi ze w moim bloku ( oddany do uzytku ok poltora roku temu) polozona jest zbiorcza instalacja i zebym sprobowal podjac dekoder do gniazdka. No i faktycznie podpialem kabel satelitarny. Do gniazdka z wyjsciem SAT i wszystko dziala bez zarzutow. Chcialbym jednak podpiac drugi kabel zeby moc nagrywac i ogladac rozne programy. W sypialni mam rowniez tego typu gniazdko wiec moje pytanie brzmi, czy jak z sypialni przeciagne kabel do pokoju i go podepne pod drugir wejsce w dekoderze bede mial pelne funkcje nagrywania?

 

Dziekuje z gory za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przeciągnąć ten kabel teoretycznie instalacja powinna być wykonana tak że w sypialni miał byś niezależny sygnał, a jeśli nie zadziała to najprostsze rozwiązanie to zamontować antenę w miejscu gdzie będzie miej więcej widziała Hot Birda i wezwać fachowca z miernikiem bo w niektórych lokalizacjach bez profesjonalnego miernika anteny nie ustawisz, koszt takiej usługi 60-80 zł a masz spokój i antenę ustawioną precyzyjnie co do milimetra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena wlasnie juz jest zamontowana w strone hot birda, jestem ciekawy czy ten drugi kabel z sypialni (drugiego gniazdka sat) nie zalatwi problemu a 80 zl w kieszeni to miesiac wiecej oplaconego abonamentu :)

 

Dziwie sie ze nikt w ten sposobnie probowal podlaczac, w internecie i na forum nie znalazlem takich informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest popularne wśród forumowiczów mieszkanie w bloku z zbiorczą instalacją satelitarną z 2 gniazdami w różnych pokojach.

Może gdy zadzwonisz do tego samego montera będzie wiedział czy możesz zapiąć dwa różne dekodery do gniazd w dwóch pokojach.

Pace PVR ma dwie głowice, czyli potrzebuje dwóch niezależnych sygnałów satelitarnych, tak samo jak dwa dekodery z pojedynczą głowicą.

Może administracja coś wie lub w jakiś papierach z mieszkania coś jest. Ty tam mieszkasz, Twoi sąsiedzi. Dwa bloki dalej mógł być inny projekt, inna instalacja antenowa i będzie działać inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz , zapodaj nagrywanie i spróbuj obejrzeć coś z innego transpondera jak da rade to będzie nagrywało a ty będziesz oglądał dalej a jak nie to w zależności dekodera powinno ci się przełączyć samo na kanał który chcesz nagrać. Najprostszy sposób i dowiesz się w 5-10 minut na czym stoisz i jaką instalacje masz, w nowoczesnych instalacjach powinien iść już niezależny sygnał z tego gniazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem.

Kilka dni temu przedłużyłem umowę z C+. Wcześniej miałem multitoom i dwa dekodery SD z anteną i konwerterem przygotowanymi pod HD. Teraz dostałem dwa dekodery Sagecom i Pace PVR HD. Na Sagecom wszystko chodzi bardzo dobrze. Na moim PVR już nie koniecznie. Brakuje kilku kanałów , Canal_+Gol, Weekend, Kuchnia,Domo. Ogólnie kanały HD. Dekoder jest sprawny bo podłączałem go na tej sprawnej instalacji i działało. Poziom i jakoś sygnału na obydwu dekoderach jest taka sama, na Sagecom działa, na PVR nie.

Próbowałem lekko korektować anteną, zmieniać typ konwertera z TWIN na pojedczynczy i odwrotnie ale nic nie pomaga. Konwerter ma 2 wyjścia, do Sagecom idzie osobno kabel, do mnie idzie osobno. Jutro jak coś wyjdę sprawdzę jaki to model i spróbuję jeszcze raz zarobić końcówkę przy konwerterze. A tak na szybko jaka może być tego przyczyna ? Wyczytałem gdzieś że do tych dekoderów wskazane by były konwertery quattro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...