Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wziąć C+ z Play. Mam do wyboru dekodery: Philips DSR6201 oraz Sagemcom DSI83, który polecacie wybrać? Sagemcom jest PVR Ready, czy można podłączyć swój dysk do niego czy trzeba kupić dysk od C+?

Philipsa już nie ma w obiegu. Może gdzieś jeszcze u kogoś leży zachomikowany w magazynie, ale wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wziąć C+ z Play. Mam do wyboru dekodery: Philips DSR6201 oraz Sagemcom DSI83, który polecacie wybrać? Sagemcom jest PVR Ready, czy można podłączyć swój dysk do niego czy trzeba kupić dysk od C+?

Sagemcom- ostatnia aktualizacja go "muli", nie dziala ze spliterem. Mozesz podlaczyc dysk zewnetrzny lub pendrive min.16GB. Dysku od Cyfry nie kupisz wiec bedzie Ci potrrzebny wlasny dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, ostatnio przedłużałem umowę i dostałem w dzierżawę dekoder PACE Pvr i mam następujący problem, gdy na dole jest włączony kanał TVP 2 HD to u mnie na górze wyskakuje na TVP 1 HD komunikat: Brak sygnału. Upewnij się, że ..... . Już tłumaczę wszystko po kolei. Mój pakiet to C+ Optimum HD , PROMO HD, MUltiroom. I tak multiroom mam na górze i podłączony jest dekoder PACE PVR, na dole u rodziców jest podłączony Sagemcom HD DSI87. Na dole i na górze wszystko odbiera bardzo dobrze , na Sagemcomie mam siłę sygnału na 82 %, a na PACE wskaźnik pokazuje prawie 4,5. Jeśli rodzice na dole włączą kanał TVP 2 HD to na górze nie działa kanał TVP 1 HD, a wszystkie inne kanały śmigają. Przekładałem już karty abonenckie, ale to nic nie dało. Dzisiaj postanowiłem zamienić miejscami dekodery i PACE wylądował na dole a Sagemcom na górze, i o dziwo wszystko było w porządku. Aha dodam jeszcze, że mam konwerter typu Twin ten od Cyfry. Bardzo proszę o jakiekolwiek rady, sugestie, Pozdrawiam damilio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedługim czasie myślę przesiąść się z n-ki na Cyfrę a co za tym idzie z dekodera nagrywającego n-ki na odpowiednik w CYfrze. Wiadomo, że dekodery n-ki cieszą się najlepszą opinią choć ja jakoś nie miałem szczęśćia gdyż dwa dekodery 250GB szwankowały i o dziwo dopiero trzeci i to najstarszej serii BSLA chodzi bez zarzutu choć głośno. Mam kilka pytań w związku z wyborem dekodera w Cyfrze:

 

1. Czy będę bardzo zawiedziony awaryjnością przesiadając się z nrecordera w n-ce na któryś nagrywający w Cyfrze?

2, Który polecacie pomijając już rozmiar dysku, Który jest mniej awaryjny? Czy warto dopłacać te 5 zł do PACE czy lepiej wziąć PHILIPSA?

3. Który z dekoderów Cyfry (Philips, PACE) jest cichszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku przestań kombinować jak koń...

 

Przedłuż umowę w n na wszystkie pakiety za 48 zł na 12 msc. Nie rozumiem na jakie nieszczęście chcesz pchać się w głupotę jaką chcesz zrobić ? W kilku tematach na siłę szukasz utwierdzenia siebie przez innych w błędnej decyzji. Do tego do pakietu socjalnego chcesz za wszelką cenę dekodera PVR z dwiema głowicami ? Po co ? Żeby nagrywać te kilka szt. kanałów które dostajesz i FTA ? Aż tak wiele tych gniotów z Polsatu, TVP czy TVN oglądasz ? :shock: Do pakietu socjalnego w zupełności wystarczy ci dekoder PVR Ready ... A jak już tak bardzo chcesz się katować to może lepiej przejść na DVB-T ? Ew... N na kartę ? SMART HD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żona ogląda dużo programów na Polsacie czy TVN gdy ja chce równocześnie co innego nagrywać więc dekoder dwugłowicowy w obojętnie jakiej ofercie jest niezbędny nawet gdyby to miało być DVB-T. Ale tu chcać kupic przyzwoity dwugłowicowy dekoder trzeba wydać sporo kasy do tego jeszcze dysk zewnętrzny, nie kalkuluje się zupełnie. Stąd myślę nad pakietem START w Cyfrze.

 

Zadałem konkretne pytania w punktach i oczekiwałbym konkretnych odpowiedzi a nie bla bla bla.

 

A inna sprawa że już cztery razy dzwonili do mnie z n-ki i jakoś nigdy nie chcą dać 48 zł za wszystkie pakiety lecz 59 lub 54zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótkie pytanie...zamierzam wziąć pakiet z Cyfry... czy dekoder PACE jest na tyle lepszy od Philipsa PVR aby dopłacić do niego 5 zł./mies.? Chodzi mi głównie o dwa aspekty:

 

1. awaryjność

2. jakość obrazu zwłaszcza na kanałach HD, czy jest jakaś różnica miedzy tymi dwoma dekoderami?

 

Pomijam już kwestie pojemności dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jak wiadomo, od jakiegos czasu w CYFRZE + sa dostepne takie programy jak TVP 1 HD oraz TVP 2 HD.

Posiadam swoj wlasny dekoder typu Opticum HD X403p. Do tej pory nie mialem zadnych problemow z nagrywaniem programow. Bardzo dobrze nagrywaly sie programy z kanalow SD / TVP 1, TVP 2, TVN / jak i HD / TVP HD, NAT GEO WILD HD /

Problem zaczal sie, odkad przestawilem na calkowity odbior programow HD / w tym TVP 1 HD i TVP 2 HD /. Jak dotad nagrywanie programow i filmow z kanalow HD, nie sprawialo dotychczas zadnych klopotow, tak teraz problemy zrodzily sie odkad przerzucilem sie na nasze podstawowe programy typu HD.

Po nagrywaniu programow i filmow z tych 2 podstawowych kanalow HD, obraz jest widoczny, wrecz wspanialy, natomiast glosu... BRAK!!! Gdy w podobny sposob nagrywam programy i filmy z TVP HD, i obraz jest i glos jest, niczego nie brakuje.

 

Co moze byc przyczyna braku glosu? Czy da sie te sprawe jakos wyregulowac w dekoderze tak, aby w takich kanalach HD jak TVP 1 HD oraz TVP 2 HD byl glos?

 

Podpowiedzcie mi co mam robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z głosem od wczoraj (mój dekoder strong),włączyłem cyfre wieczorem i nie ma głosu na żadnym programie,próbowałem chyba wszystkiego odłączenie od gniazdka,pobranie nowej aktualizacji i nadal nic,czy możliwe,że to wina śniegu który wczoraj spadł?wczesniej nie miałem obrazu 2 godziny a teraz mam obraz idealny a głosu brak wrrr,w zeszłym roku miewałem kłopoty z sygnałem ale głos nigdy nie znikał gdy miałem obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem dekodera philips hd PVR i od tygodnia zawiesza się dekoder na wszystkich kanałach + na częstotliwości 11411 (paczka kanałów C+HD) brak sygnału z satelity. Wymieniłem konwerter na quad wymieniłem przewody i dalej to samo. Dodam, że siłę sygnału mam na granicy 4,5 a z samej częstotliwości 11411 wyciąga nawet powyżej 4,5. Konsultanci doczepiają się jeszcze, że mam źle ustawiony konwerter, ale ten konwerter mam obrócony lekko w prawo patrząc na niego z przodu. Więc wydaje mi się dobrze ustawiony. Co możecie jeszcze poradzić?? Czy mieliście takie problemy z tym tunkiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częsty przypadek w postaci problemów z głowicą w tym modelu, idź do punktu i wymień na inny egzemplarz nim nie rozkręcisz całą instalację na kawałki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do znawców...

 

w połowie października siostra przedłożyła umowę i dostała na wynajem sagemcoma dsi83 (umowa był do tego grudnia od czerwca 2011) w domu miała jeszcze dsi87 którego podarowała mi go i 31.10.12 wymieniłem dekoder sagemcom dsi87 na dsi83, po zapytaniu co z gwarancją , gostek poinformował mnie że gwarancja została przesłużona bo to nowy i data to 31.10.14....

 

dziś poszedłem ze swoim dsi87 na wymianę i dostałem dsi87 i tu o dziwo sz.pani mówi że nie ma nic takiego jak przedłużenie gwarancji bo i co z tego że nowy i obowiązuje stara gwarancja czyli tylko do lutego 2013?! to jak to jest od czego to zależy? wymieniamy dekoder to przedłuża się gwarana? czy też nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...