Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuję zakup Cyfry+ z opcją multiroomu i w związku z tym mam pytanko dotyczące dekoderów dostępnych w ofercie Cyfrze+.

Obecnie mam jeden telewizor FullHD, drugi zwykły (w przyszłości planowana wymiana też na FullHD) i planuję wziąć jeden dekoder HD - DEKODER SAGEMCOM DSI87, drugi i tu mam problem, czy brać też HD j.w. czy zwykły SD - DEKODER PACE DSR 2221

 

I teraz pytanka:

1. Jaki wybrać drugi dekoder HD czy SD?

2. Czy w przyszłości mając dekoder HD SAGEMCOM będę mógł oglądać np Telewizję Na Kartę w standardzie SD lub HD?

 

Za wszelkie odpowiedzi i porady z góry wielkie dzięki

 

Nie wiem czy lepiej teraz kupować 2 x HD, ponieważ jeśli w przyszłości będziesz przedłużał umowę, to masz szansę na niższą cenę dekodera HD i nie zapłacisz wtedy za aktywację, poza tym może trafi Ci się promocja typu "oglądaj więcej w tej samej cenie", z której sam skorzystałem i zapłaciłem za "Sagemcom DSI87" 49PLN. Jeśli zakup telewizora nastąpi w niedalekiej przyszłości, to bierz 2xHD. :D "Sagemcom DSI87" nie będzie współpracował z TNK, ani żadną inną :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś poradzić mi jak na dekoderze Pace HD PVR 500 GB uzyskać odbiór Cyfry+ i kanałów z Astry z możliwością oglądania jednego kanału i równocześnie nagrywania drugiego? Jaki konwerter (-y) i co jeszcze... Podajcie przykładowy zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na odbiornikach Cyfry + bądź jakimkolwiek innym dekoderze do odbierania Cyfry, będzie możliwość odbierania kanałów cyfrowych z MUX czy żeby np. oglądać TVP Sport, którego nie ma się w pakiecie Cyfry, trzeba będzie mieć dodatkowy dekoder z MPEG-4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytam jeszcze inaczej. O tunerze DVB - T w opcjach mojego dekodera nic nie pisze.

 

Pisze natomiast tak :

 

Obsługa standardów MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC/H.264

Kompatybilny z systemami DVB-S i DVB-S2

 

Ponownie moje pytanie. Da radę odbierać TVP Sport z MUX czy nie bardzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy normalne jest,że na Strongu na niektórych kanałach hd jakość sygnału jest 0 a na innych max? Czy mam nieprecyzyjnie ustawioną antenę i na wszystkich powinien być max. I jak "widziałby" to dekoder hd,czy muszę zmieniać antenę na większą w przypadku dekodera hd? Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w takiej sytuacji jak opisałem kanały hd będą działać czy muszę ruszać anteną?

 

Będą działać. A jak będziesz miał jakieś problemy z odbiorem lub sygnałem, to wtedy będziesz dumał nad korektą ustawienia anteny. Niektóre dekodery nie odzwierciedlają w 100% jak ustawiona jest czasza. Najlepiej byłoby sprawdzić to dobrym miernikiem.

 

Im większa antena tym lepiej bo do kanałów HD zaleca się antenę 80 cm i kanały mogą nie odbierać np: podczas deszczu.

 

Pół roku leciałem na czaszy 60cm z podłączonym dekoderem HD i wszystko było ok, żadnych zacięć, czy innych psikusów z obrazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym, który dekoder wybrać pace pvr czy philips pvr. Przeglądając forum oba mają swoich zwolenników. Mam pytanie, czy rzeczywiście obraz na dekoderze pace jest taki zły i czy oba dekodery są gorsze od tych oferowanych przez N-kę? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon

Nie doradzę Ci konkretnego dekodera, ale jeśli byłeś wcześniej abonentem n'ki i przywykłeś do n'kowskiego sprzętu to będzie Ci szalenie trudno przywyknąć do bardzo niedoskonałego sprzętu oferowanego przez cyfrę. Ja starałem się jak mogłem przywyknąć do pace pvr, ale te wszystkie niedopracowane drobnostki suma sumarum doprowadzają człowieka do szału. Gdyby przynajmniej nie brali tak kosmicznej kasy za wynajem tych dekoderów to by się dało to przełknąć, ale w sytuacji tak wysokich opłat użytkowanie tego sprzętu powoduje nie mała irytację. Stąd też podjąłem decyzję, że częściowo wracam do n'ki. Mianowicie biorę mini fulla, ale z cyfry tak całkiem nie odchodzę, bo zostanę z pakietem canal+start. Da mi to pełniejszą jak dla mnie ofertę (prawie cała oferta n'ki + niemal wszystkie kanały z oferty cyfry których nie ma w innych platformach) i tańszą niż w przypadku mojego prestiżowego hd+ lub tej nowej maksymalnej oferty. No i dekoder o niebo lepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do Szanownych Forumowiczów, pewnie już takie pytanie było na forum ale nie chce mi się szukać - przepraszam:

 

Mojej mamie kończy się umowa z Cyfrą, pakiet komfortowy. Lepszego nie potrzebuje, zwłaszcza kanałów hd bo ma jeszcze kineskopowy telewizor.

Obecnie ma dekoder Strong SRT 6860. Ja jeszcze posiadam nieużywany Philips DSR 3201 (dla mnie lepszy) jednakże ma bardzo nieciekawy interfejs ekranowy nie pokazujący co aktualnie leci na danym kanale i co najwazniejsze, akurat dla mojej mamy, na jakim etapie jest dany program - w.w. Strong to posiada. Fajną sprawą jest też to, że w Strongu mogę "wyłączyć" programy, których mama nie posiada w pakiecie i nie musi przez nieaktywne programy przeskakiwać.

 

Moje pytanie brzmi: czy pozostać przy Strongu czy wziąć inny (lepszy?) dekoder SD. Mam na myśli Pace DSR 2221 lub Pace DSR 2231. Innych już pewnie nie ma w ofercie. A może jednak wziąć Sagemcoma DSI87 mimo, że nie ma kanałów hd (czy ten dekoder ma taki sam lub podobny interfejs jak Pace PVR HD?)?. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ABYSS, każdy dekoder ma możliwość "wyłączenia" danego kanału.

W ofercie masz jeszcze philipsa, thomsona oraz dwa rodzaje pace. Co do dekodera Sagemcoma, tak, ma taki sam, zielony interfejs jak PACE. Jednak żeby go wziąć musisz podłączyć opcje HD na min. 1 miesiąc. Może to być np filmbox, cinemax czy hbo lub c+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...