Skocz do zawartości

[Multimedia] Kanały z dekodera jak z kablówki?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w domu i kablówkę MM, i dekoder telewizji cyfrowej MM. Podłączone to jest tak, że do dekodera idzie kabel z gniazdka w ścianie, a od niego kabel z taką samą końcówką, ale podłączony do telewizora (dekoder jest tez podłączony do tv kablem HDMI). W ten sposób mam normalną kablówkę, a gdy chcę pooglądać kanały z dekodera (np. kanały HD)- przełączam się na niego.

 

Chciałem spytać, czy da się to połączyć - tak, żeby telewizor, mógł odbierać kanały z dekodera tak, jak ze zwykłej kablówki. Chodzi mi o to, że oglądanie tv z dekodera jest uciążliwe (dwa piloty + niektórych kanałów nie ma na dekoderze, a są na kablówce). W opcjach telewizora mam odbiór telewizji cyfrowej - albo dvb-t, albo dvb-c. Nie wiem, jak to ustawić - kiedy ustawię dvb-c, muszę wpisać jakąś częstotliwość, a nie wiem, jaką.

 

Da się to jakoś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVB-C na takiej samej zasadzie. Jeśli masz dostępny w kablu sygnał cyfrowy, to tuner go odczyta. Tuner DVB-C w TV to takie samo* urządzenie jak tam magiczna skrzyneczka od kablówki (to też tuner DVB-C).

* - nie jest to w rzeczywistości identyczne ale dla ułatwienia nie wnikajmy w szczegóły.

 

Problem jest w tym, że sygnał cyfrowy jest zakodowany (potrzebna karta kodowa do jego odkodowania). Telewizor może być wyposażony w złącze CI, w którym umieszczasz odpowiedni moduł, a następnie do modułu wkładasz kartę. Jednak istnieją dodatkowe zabezpieczenia (karta przypisana do jednego urządzenia) i ten sposób z modułem w TV może nie zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest rozwiązane w MM, ale proponuję zadzwonić do nich i zapytać czy możesz ten dekoder zamienić na kartę z modułem dostępu warunkowego. Jeśli odpowiedź będzie pozytywna to najpierw spróbuj w menu telewizora w opcjach wyszukiwania programów wybrać źródło sygnału kabel, oraz wyszukiwanie pełne (w zależności od tv może to być trochę inaczej nazwane) wtedy nie musisz znać parametrów sygnału. TV z wbudowanym tunerem DVB-C powinien wyszukać wszystkie programy nadawane cyfrowo w kablówce, z tym, że obraz pojawi się tylko na niezakodowanych kanałach przez operatora. Może też tam być gdzieś opcja włączenia sortowania kanałów przez operatora, wtedy tv ułoży kanały w takiej kolejności jak są na dekoderze. Najlepiej zajrzyj do instrukcji obsługi. Po udanym wyszukiwaniu pozostaje zamienić dekoder na kartę z modułem, włożenie modułu do gniazda w tv i wszystko powinno działać. pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Multimedia Polska stosuje dość specyficzny system kodowania Latens działa on na takiej zasadzie ze nie ma kart kodowych wszystko jest w odbiorniku wbudowane jest to bardzo skuteczne rozwiązanie eliminujące piractwo, ale niestety wyklucza odbiór usług cyfrowych na własnym sprzęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...