Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy mając multiroom na łącznie 4 dekodery. Główny + 3 dodatkowe jestem zmuszony do tego małego białego dekodera? Czy jako dodatkowy dekoder mogę użyć swojego własnego dekodera? Ostatnie pytanie, czy mając ten biały dekoder (box+) nie będę mógł nagrywać programów nawet na pendrive?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

czy mając ten biały dekoder (box+) nie będę mógł nagrywać programów nawet na pendrive?

Aby dekoder BOX+ (ITI-28xxS(T)), który działa jako dekoder dodatkowy w usłudze Multiroom Standard HD nagrywał, należy połączyć dysk USB o pojemności przekraczającej 80 GB. Dyski USB 2,5'' nie wymagają dodatkowego zasilania. Pendrive (co najmniej 128 GB) nie jest polecany ze względu na zużycie i cenę. Dysk jest formatowany przez dekoder w procesie instalacji (nie można wydzielić fragmentu dla innych celów). Aby przywrócić współpracę dysku z komputerem należy go ponownie sformatować (formatowanie usuwa poprzednio zapisane dane). Nagrania można odtworzyć wyłącznie na dekoderze na którym zostały nagrane.

Podłączenie dysku uruchamia jednocześnie funkcje PVR. Nagrania można zaprogramować korzystając z EPG.

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bo oficjalne stanowisko nc+ mówi że w multirumie tylko dekoder główny może nagrywać w slewach jest to zablokowane.

Temat dotyczy usługi Multiroom Standard HD (bo "łącznie 4 dekodery") i nie ma tu odgraniczenia w nagrywaniu przez dekodery dodatkowe na podłączonym dysku USB (o ile dekoder obsługuje nagrywanie).

Inaczej jest w usłudze Multiroom Premium HD (tyko 2 dekodery). W tej usłudze funkcja obsługi dysku USB w dekoderze dodatkowym jest zablokowana, a dekoder uzyskuje dostęp do dysku dekodera głównego. Nagarnia są dostępne niezależnie który z dekoderów je inicjalizował (nawet wykonane przed uruchomieniem MRP). Na obu dekoderach można odtwarzać jednocześnie to samo nagranie. Zlecenie nagranie programu z dekodera dodatkowego jest przekazywane do dekodera głównego, który je realizuje jak własne zlecenia.

 

Pozdrawiam

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i pięknie pod warunkiem:

Podłączenia dwóch kabli z sygnałem z konwerterów zamontowanych na antenie sat do dekodera głównego. Żeby można było niezależnie nagrywać co innego niż się ogląda. Na głównym oglądamy jeden program a na dodatkowym zlecamy nagranie lub odwrotnie. Tak samo można oglądać dwa różne kanały na dwóch dekoderach.

Nie zadziała w takim przypadku - oglądanie i nagrywanie co innego na dekoderze głównym oraz oglądanie lub nagrywanie innego kanału na dekoderze dodatkowy.

 

Oczywiście najlepiej podłączyć dwa kable do dekodera głównego i jeszcze jeden do dekodera multiroom. To wtedy mamy prawie pełen komfort - oglądamy dwa różne kanały na dwóch dekoderach i mamy możliwość nagrywania 3 kanału na głównym lub dodatkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zaznaczyć, że opis w poście wyżej dotyczy Multiroom Premium HD.

 

Brak informacji o rodzaju multiroom stwarza warunki do nieporozumień. W nc+ oferowane są dwa rodzaje multiroom (poza kontynuacją multiroom Cyfry+):

  • Multiroom Premium HD (z platformy n)
  • Multiroom Standard HD, który ma już dwie realizacje: z platformy n oraz nową według nc+ (różnią się między innymi typem dekoderów głównych)

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z multiroomem NC+:

- Główny turbobox działa

- Jeden sagemcom działa i łączy się z tunerem głównym - odbiera programy

- Drugi sagemcom działa, ale nie chce się za [beep]ę połączyć z tunerem głównym i przez to nie odbiera programów. Dodam, że do niedawna działał bez problemu.

 

Wymieniłem już dziś tego niedziałającego sagemcoma i dalej to samo.

 

Sagemcomy łączą się z głównym tunerem poprzez WiFi i używają do tego TP Link WR 702n.

 

Wymieniłem też te routery WR 702n żeby sprawdzić czy to wina routerów więc dalej jest tak samo i pierwszy tuner działa, a drugi nie łączy z głównym tunerem więc to nie wina routerów.

 

Co może być powodem?

 

Jedyny element, który nie został wymieniony to karta (jakać stara C+). Czy to może być wina karty?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z multiroomem NC+:

- Główny turbobox działa

- Jeden sagemcom działa i łączy się z tunerem głównym - odbiera programy

- Drugi sagemcom działa, ale nie chce się za [beep] połączyć z tunerem głównym i przez to nie odbiera programów. Dodam, że do niedawna działał bez problemu.

 

Wymieniłem już dziś tego niedziałającego sagemcoma i dalej to samo.

 

Sagemcomy łączą się z głównym tunerem poprzez WiFi i używają do tego TP Link WR 702n.

 

Wymieniłem też te routery WR 702n żeby sprawdzić czy to wina routerów więc dalej jest tak samo i pierwszy tuner działa, a drugi nie łączy z głównym tunerem więc to nie wina routerów.

 

Co może być powodem?

 

Jedyny element, który nie został wymieniony to karta (jakać stara C+). Czy to może być wina karty?

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Dziwna sprawa. Wszystko co się dało pozamieniałem miejscami. Adaptery WiFi są OK, tunery do multi są OK, już myślałem, że jeden adapter WiFi jest tłumiony przez coś ale to też wykluczyłem.

 

Sytuacja wygląda tak, że oba adaptery WiFi są identycznie skonfigurowane jako client i teraz jest tak, że ten tuner do multiroom, który jest podłączony do prądu jako pierwszy bez problemu łączy się z głównym tunerem, a ten tuner do multi, który jest podłączony do prądu jako drugi nie łączy się z głównym tunerem (nie widzi IP głównego tunera) lub jesli w ogóle połączy to zajmuje mu to do kilku godzin.

 

Ręce opadają. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Sytuacja wygląda tak, że oba adaptery WiFi są identycznie skonfigurowane jako client..

Konfiguracja TL-WR702N w tryb "Client: nie jest jednoznaczna. Najczęściej stosowny jest sposób "Quick Setup", który pozostawia czynny serwer DHCP. W ten sposób oprócz serwera DHCP w routerze mamy w sieci dwa dodatkowe (w dwóch TL-WR702N). Ponadto konfigurując dwa adaptery wypada ustawić w nich różne adresy IP dla strony z menu konfiguracyjnym (adres adaptera).

 

Sprawdź rodzaj konfiguracji poprzez test przy wyłączonym Wi-Fi (routerze). Jeśli TL-WR702N został skonfigurowany bez serwera DHCP, dekoder Sagemcom w konfiguracji automatycznej sieci powinien przyjąć adres IP: 169.254.10.xxx (taki rodzaj konfiguracji opisuje http://ncplus.pl/~/media/ncplus/Oferta/modul%20wifi/Instrukcja%20konfiguracji%20modu%C5%82u%20WiFi%20TP-LINK%20nano%20TL-WR702N.pdf). Po włączeniu Wi-Fi (routera) dekoder powinien pobrać nowe dresy zgodne z adresacją serwera DHCP w routerze.

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pare pytan odnosnie podłączenia multiroomu.

Zamierzam przejsc z cyfrowego polsatu na nc+ i wziac usluge multiroom z dwoma dodatkowymi dekoderami.

Wiem że trzeba bedzie polaczyc je ze soba kablem lub przez Wifi. Odnosnie polaczenia kablem chcialbym aby ktos mi wytlumaczyl po kolei, najprosciej jak mozna jak mam to zrobic. Rozumiem ze bede musial zakupic ten kabel, ale co dalej? Czy te kable sa roznej dlugosci, bo akurat mam sytuacje ze dekodery bylyby od siebie sporo oddalone. Jesli takie podlaczenie ie wypali to pozostaje wifi. Tu rowniez mam pewien problem poniewaz mam router z siecia, ale nie łapie zasiegu we wszystkich pokojach. Czy jest mozliwosc zakupienia innego routera i podlaczenia go do dekoderow tak by wszystkie łapał? Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rozumiem ze bede musial zakupic ten kabel, ale co dalej? Czy te kable sa roznej dlugosci,...

Podobnie jak z kablem koncentrycznym - rozwijasz, ucinasz i osadzasz końcówki (schemat -> http://pl.wikipedia.org/wiki/100Base-TX ). Z tym że do osadzenia wtyczek kable Ethernet (RJ-45) potrzebna jest dedykowana zaciskarka. Mało prawdopodobne, że kupisz w sklepie gotowy kabel z osadzonymi wtyczkami o potrzebnej długości.

Do zbudowania sieci dla multiroom potrzebny będzie switch (lub router) gdzie włączysz kable Ethernet od 3 dekoderów.

 

Pozdrawiam

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. router

2. idziesz do sklepu elektronicznego albo komputerowego - w większości sklepów spokojnie ci zarobią wtyczki na końcach kabla. Grunt żeby taki zarobiony kabel przeszedł przez otwór w ścianie.

Czy da się jakoś odpalić MR na odbiorniku oddalonego o niecały kilometr od bazy?

Są jakieś rozwiązania na to?

Da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rodzicom kończy się 2 czerwca Cyfrowy Polsat i zamierzam dobrać multiroom. Byłem już w najbliższym sklepie dowiedzieć się mniej więcej co i jak ale w sumie o jedną rzecz nie spytałem. W którym momencie najkorzystniej wziąć ten multiroom ? skoro mam płatności do 18 dnia każdego miesiąca to dobrze myślę, że najlepiej wziąć np 19 maja bo następna opłata będzie taka sama jak bym wziął dopiero 2 czerwca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...