Skocz do zawartości

Co najdalej odebraliście?


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wschód jeszcze nie sprawdzałem, ale na zachód dojechałem do NSS 7 (22W)

 

60tką zaliczyłem min. takie satelity jak: 23.5 - 19.2 - 16.0 (wszystkie trzy) - 13.0 - 9.0 - 4.8 - E<>W 1.0 - 12.5 - 15.0 - 22.0. Przy dokładnym ustawieniu anteny, na porządnym konwerterze i odbiorniku można odebrać sygnały o pokryciu 47dBW! a to jest dwukrotnie słabszy sygnał od 50dBW (3dB - dwukrotne wzmocnienie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na antenie 105cm, konwerter 0.2dB, i obrotnicy w okolicach Zielonej Góry mam odbiór z satelitów od 53E do 45W, z tym że na pozycjach 26E i 7W sygnał jest słaby tylko przy dobrej pogodzie i w niektórych porach dnia. Coś nie mogę trafić na sygnały satelitów bardziej oddalonych na wschód, choć teoretycznie powinienem coś jeszcze złapać. Podejrzewam, że antena na obrotnicy nie jest dość precyzyjnie ustawiona, samemu bardzo trudno to zrobić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak opłaca się zmienić czasze na większą ponieważ niektóre satelity potrzebują większej anteny do odbioru ponieważ sygnał może być słaby w naszym kraju z danego satelity.Gdy mamy większą antenę można mieć znacznie lepszy sygnał np.przy opadach deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mieszkam w południowe polsce posiadam obecnie antene 80 cm i czy aby odebrac jakieś odległe stelity opłaca mi sie zmieniac srednice czaszy?

 

A co chcesz odebrać? Jeżeli nie chcesz komplikować instalacji - nie opłaca się inwestować w większą czaszę.

Na 80cm na terenie Polski da się złapać sygnał z ponad 30 pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

Mam antenę 80cm, kilka lat temu opisywałem swoje pierwsze próby :)

 

Na wschód dojechałem do 90.0E, choć odbiór bardzo niestabilny (chwilami dostateczny sygnał bez zakłóceń obrazu, chwilami brak sygnału - zmieniało się czasem w ciągu 30 sekund), podobne efekty mam na 85.0E. Na obydwóch nie mam sygnału na transponderach DVB-S2.

Na zachód mam przeszkodę - gdy antena w nią uderzy, jestem na 37.5W. Tu odbiór jest dobry, gdy cokolwiek nadają.

 

Łapię więc sygnał od 90.0E do 37.5W, natomiast normalnie oglądać mogę od 75E do 37.5W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...