Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opticum Sloth Classic Plus

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Linz

Linz

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 138 postów
  • Od: 19 lut 2017

Napisano 03 listopad 2017 - 10:38

Dzień dobry!

Zainteresował mnie dekoder sprzedawany przez Hollex "Opticum Sloth Classic Plus". W opisie jest napisane, że obsługuje konwertery Unicable. Orientuje się ktoś może, czy będzie współpracował z konwerterem Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP, sprzedawanym przez Cyfrowy Polsat jako zestaw dedykowany do Evoboxa? Jeżeli tak, to ile programów będzie można nagrywać na jednym złączu Unicable?

Użytkownik Barti edytował ten post 03 listopad 2017 - 15:33
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum. Dla uogólnienia poprawiono też tytuł wątku.

#2 markof75

markof75

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • Od: 29 wrz 2017

Napisano 03 listopad 2017 - 10:44

U mnie działa IDLB-QUDL42-UNI2L-0PP na Formuler F1, także u ciebie też powinien działać.

Użytkownik Barti edytował ten post 03 listopad 2017 - 15:33
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.

#3 Linz

Linz

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 138 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 18:57

Dziękuję, ale chciałbym mieć 100% pewności przed zakupem czegoś, z czego nie będę miał pożytku :)

#4 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14143 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 listopad 2017 - 22:55

Będzie współpracować, ale będzie można nagrywać tylko jeden kanał, tak samo jak na zwykłym konwerterze. Wszystkie "budżetowe" tunery, także Fergusony i inne marki mają już zwykle wsparcie Unicable, ale mają nadal tylko jeden demodulator i mogą użyć tylko jednej częstotliwości Unicable, a co za tym idzie - odebrać sygnał z jednego transpondera. W przypadku takich tunerów zaletą Unicable nie jest zwiększenie możliwości urządzenia, a tylko to, że jeśli np. będziemy chcieli postawić w domu kilka tunerów, to z anteny nadal można zejść tylko jednym przewodem antenowym, a sygnał na odbiorniki rozdzielić już w mieszkaniu (każdemu tunerowi przyznając inną częstotliwość UB Unicable).

PS: Uwaga! Jeśli w tej samej instalacji jest dekoder Evobox PVR Cyfrowego Polsatu, to Opticum w ogóle nie zadziała na Unicable, bo Evobox fabrycznie wykorzystuje wszystkie cztery częstotliwości Unicable tego konwertera i dla Opticuma nie zostanie nic.

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#5 Linz

Linz

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 138 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 12:01

A już zamierzałem go kupić... Bardzo Panu dziękuję, uratował mnie Pan, niestety taki układ mnie nie satysfakcjonuje. Temat można zamknąć.

#6 Barti

Barti

Moderator

• Moderacja
  • 6259 postów
  • Od: 12 maj 2007
  • LokalizacjaOpolszczyzna

Napisano 04 listopad 2017 - 13:06

Ktoś jeszcze kiedyś może potrzebować napisać coś odnośnie tego modelu tunera, zadać jakieś pytanie itp.

W związku z powyższym niniejszy wątek pozostanie otwarty.

barti_skforum_sign_ipb.pngbarti_skforum_qrcode.png
Nie udzielam porad za pomocą Prywatnych Wiadomości (PW). Masz problem? Masz jakieś pytania? Pisz na forum w odpowiednim dziale i wątku.

#7 Linz

Linz

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 138 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 23:27

Orientuje się ktoś, czy ten tuner potrafi nagrywać dwa kanały z tego samego tp. jednocześnie, czy nagrywa wszystkie ścieżki audio wraz z napisami i czy nagrywa wszystko, co się zaprogramuje?

Użytkownik Linz edytował ten post 12 listopad 2017 - 17:25

#8 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14143 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 12 listopad 2017 - 17:56

Nie wiem jak jest na aktualnym sofcie. Gdy testowałem odbiornik bodajże w lutym 2016, to dało się nagrywać 2 kanały i trzeci oglądać (tylko ten sam tp., na liście dla ułatwienia zostawały tylko stacje z tego samego transpondera, więc łatwo było się zorientować co nam zostaje :) ), pliki były zdeszyfrowane, zapisywane z rozszerzeniem .tsv, ale to były zwykłe TS - bezstratny strumień z satelity. Niestety nie były wtedy nagrywane dodatkowe ścieżki audio (napisy były), na co zwróciłem uwagę w opisie urządzenia w wydaniu 3-4/2016 w magazynie SAT Kurier (opis dotyczył wtedy Classic bez Plusa - bez HEVC).

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW

#9 Linz

Linz

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 138 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 18:04

Dziękuję bardzo serdecznie :)

#10 Linz

Linz

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 138 postów

Napisano 05 grudzień 2017 - 23:22

Bardzo proszę o odpowiedź na pytania:
1. Czy ten tuner ma taką funkcję, żeby np. po włączeniu nagrywania nagrało fragment oglądany przed rozpoczęciem nagrywania, czy nagrywać może tylko od momentu wciśnięcia rec na pilocie?
2. Posiadam tuner Wiwa HD 95, którego pilot jest zewnętrznie bardzo podobny. Czy jeden pilot będzie reagował na dwa dekodery, czy mimo podobieństw w wyglądzie "w środku mają coś innego" i jeden pilot będzie reagował na 1 dekoder?

Użytkownik Linz edytował ten post 05 grudzień 2017 - 23:24

#11 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14143 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 grudzień 2017 - 23:39

1. O ile mi wiadomo: nie.

2. Raczej nie - zwykle jednak piloty, nawet mimo podobieństw, są programowane inaczej dla każdego producenta, więc nie spodziewałbym się. Chociaż zdarzały się przypadki, że np. kody pokrywały się w jakimś stopniu i OK na jednym pilocie wywoływało np. menu na drugim odbiorniku. W 100% bez sprawdzenia nie uda się tego przewidzieć.

#12 Linz

Linz

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 138 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 07:15

Dziękuję bardzo!

#13 Linz

Linz

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 138 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 10:37

Czy ten sprzęt potrafi streamować kanały z kartą WiFi zarówno w obrębie sieci WiFi, jak i poza nią? Bardzo proszę o pomoc. Piszę tutaj, gdyż w Hollexie olewają moje maile i już nie po raz pierwszy.