Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opticum Sloth Classic Plus

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Linz

Linz

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 77 postów
  • Od: 19 lut 2017

Napisano 03 listopad 2017 - 10:38

Dzień dobry!

Zainteresował mnie dekoder sprzedawany przez Hollex "Opticum Sloth Classic Plus". W opisie jest napisane, że obsługuje konwertery Unicable. Orientuje się ktoś może, czy będzie współpracował z konwerterem Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP, sprzedawanym przez Cyfrowy Polsat jako zestaw dedykowany do Evoboxa? Jeżeli tak, to ile programów będzie można nagrywać na jednym złączu Unicable?

Użytkownik Barti edytował ten post 03 listopad 2017 - 15:33
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum. Dla uogólnienia poprawiono też tytuł wątku.

#2 markof75

markof75

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • Od: 29 wrz 2017

Napisano 03 listopad 2017 - 10:44

U mnie działa IDLB-QUDL42-UNI2L-0PP na Formuler F1, także u ciebie też powinien działać.

Użytkownik Barti edytował ten post 03 listopad 2017 - 15:33
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.

#3 Linz

Linz

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 77 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 18:57

Dziękuję, ale chciałbym mieć 100% pewności przed zakupem czegoś, z czego nie będę miał pożytku :)

#4 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13887 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 listopad 2017 - 22:55

Będzie współpracować, ale będzie można nagrywać tylko jeden kanał, tak samo jak na zwykłym konwerterze. Wszystkie "budżetowe" tunery, także Fergusony i inne marki mają już zwykle wsparcie Unicable, ale mają nadal tylko jeden demodulator i mogą użyć tylko jednej częstotliwości Unicable, a co za tym idzie - odebrać sygnał z jednego transpondera. W przypadku takich tunerów zaletą Unicable nie jest zwiększenie możliwości urządzenia, a tylko to, że jeśli np. będziemy chcieli postawić w domu kilka tunerów, to z anteny nadal można zejść tylko jednym przewodem antenowym, a sygnał na odbiorniki rozdzielić już w mieszkaniu (każdemu tunerowi przyznając inną częstotliwość UB Unicable).

PS: Uwaga! Jeśli w tej samej instalacji jest dekoder Evobox PVR Cyfrowego Polsatu, to Opticum w ogóle nie zadziała na Unicable, bo Evobox fabrycznie wykorzystuje wszystkie cztery częstotliwości Unicable tego konwertera i dla Opticuma nie zostanie nic.

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#5 Linz

Linz

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 77 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 12:01

A już zamierzałem go kupić... Bardzo Panu dziękuję, uratował mnie Pan, niestety taki układ mnie nie satysfakcjonuje. Temat można zamknąć.

#6 Barti

Barti

Moderator

• Moderacja
  • 5891 postów
  • Od: 12 maj 2007
  • LokalizacjaOpolszczyzna

Napisano 04 listopad 2017 - 13:06

Ktoś jeszcze kiedyś może potrzebować napisać coś odnośnie tego modelu tunera, zadać jakieś pytanie itp.

W związku z powyższym niniejszy wątek pozostanie otwarty.

barti_skforum_sign_ipb_02.pngAwatar_QR_06.png

Nie udzielam porad za pomocą Prywatnych Wiadomości (PW). Masz problem? Masz jakieś pytania? Pisz na forum w odpowiednim dziale i wątku.

#7 Linz

Linz

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 77 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 23:27

Orientuje się ktoś, czy ten tuner potrafi nagrywać dwa kanały z tego samego tp. jednocześnie, czy nagrywa wszystkie ścieżki audio wraz z napisami i czy nagrywa wszystko, co się zaprogramuje?

Użytkownik Linz edytował ten post 12 listopad 2017 - 17:25

#8 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13887 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 12 listopad 2017 - 17:56

Nie wiem jak jest na aktualnym sofcie. Gdy testowałem odbiornik bodajże w lutym 2016, to dało się nagrywać 2 kanały i trzeci oglądać (tylko ten sam tp., na liście dla ułatwienia zostawały tylko stacje z tego samego transpondera, więc łatwo było się zorientować co nam zostaje :) ), pliki były zdeszyfrowane, zapisywane z rozszerzeniem .tsv, ale to były zwykłe TS - bezstratny strumień z satelity. Niestety nie były wtedy nagrywane dodatkowe ścieżki audio (napisy były), na co zwróciłem uwagę w opisie urządzenia w wydaniu 3-4/2016 w magazynie SAT Kurier (opis dotyczył wtedy Classic bez Plusa - bez HEVC).

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#9 Linz

Linz

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 77 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 18:04

Dziękuję bardzo serdecznie :)