Skocz do zawartości
  • 0

Cokolwiek do Cyfrowego Polsatu co będzie lepsze od PVR 7000


Franc77
 Udostępnij

Pytanie

Witam serdecznie czytelników tego działu.

 

Liczę na pomoc, bo powoli tracę włosy na głowie.

 

Trochę wstępu.

Miałem do tej pory nc+ na turbodekoderze sprzed lat. Wszystko działało ok, ale przesadzili z ofertą przedłużeniową i skończyłem z nimi współpracę.

Wybrałem się do CP i kupiłem u nich telewizję w najwyższym pakiecie (jest wg mnie więcej za mniej - ale nieważne). Nauczony bezproblemowym działaniem dekodera z nc+ wziąłem dekoder PVR 7000 z CP. Niestety, zaczęły się problemy. Dekoder wymieniony na nowy, problemy te same (nie działa połączenie z netem, HBO GO tnie).

 

Pomyślałem, że może są alternatywne dekodery, które rozwiązałyby mój problem. Dlatego zwracam się o pomoc tutaj.

Wymarzony dekoder musiałby mieć:

- dwie głowice (nagrywanie z EPG), pauza itp.

- możliwość podpięcia dysku zewnętrznego, idealnie jakby ten dysk był widoczny w sieci domowej (jak szaleć to szaleć)

- bezproblemowa obsługa netu z dostępem do HBO GO (będę miał z CP dostęp do HBO GO przez dwa lata)

- w obsłudze łopatologiczny tak, żeby moja białogłowa mogła go obsłużyć bez wołania mnie co chwilę.

- zadziałać tak, że wyjmę kartę z PVR 7000 i włożę do tego dekodera i już

- umożliwić współpracę z nc+ w przyszłości

 

 

Budżet - nie chciałbym wydać za dużo. W okolicach 500-1000 złotych.

 

Pomóżcie proszę! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

 

- bezproblemowa obsługa netu z dostępem do HBO GO (będę miał z CP dostęp do HBO GO przez dwa lata)

To raczej Ci da tylko HD7000.

 

 

- zadziałać tak, że wyjmę kartę z PVR 7000 i włożę do tego dekodera i już

W CP karta jest parowana z odbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Franc77

W przypadku Cyfrowego Polsatu i odbioru tej platformy na swoim własnym, niezależnym sprzęcie, potrzebny będzie moduł CAM CI+ zamiast dekodera dedykowanego (HD7000 w twoim przypadku).

Dopiero mając taki moduł, wkładasz go wraz z włożoną już do niego kartą do swojego własnego tunera. Karty w Cyfrowym Polsacie są sparowane z dekoderami i modułami CAM, z którymi są dostarczane i działają tylko z nimi. Nie wystarczy więc tylko wyjąć kartę z jednego dekodera i włożyć do innego. Taka możliwość była tylko w dawnej CYFRZE+ i teraz częściowo też w nc+ (karty "Cameleon" po dawnej CYFRZE+). Pomiędzy tunerami można za to przekładać sam moduł CAM Cyfrowego Polsatu, oczywiście wraz z znajdującą się w nim już kartą.

 

Moduł CAM Cyfrowego Polsatu jest jednostrumieniowy, co oznacza, że mając nawet tuner dwugłowicowy, to i tak nie będziemy mieli możliwości nagrywania jednego kanału kodowanego i oglądania innego kodowanego w tym samym czasie.

 

Wymiana dekodera dedykowanego w Cyfrowym Polsacie na inny model dekodera lub na moduł CAM (i odwrotnie) jest możliwa tylko w trakcie przedłużania umowy. W trakcie jej trwania możliwa jest tylko tzw. wymiana serwisowa, na taki sam model posiadanego już dekodera, czy modułu CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szukasz takiego pana: https://satkurier.pl/news/56836/3-lata-za-wyciaganie-boxkey-z-cam-polsatu.html

Kupujesz dekoder np. vu+ solo 2 (1050zł)

Hbo go nie ruszy.

Tuner za to będzie szybki, odtworzy większość formatów multimedialnych + napisy, nieszyfrowane nagrania, łączność w sieci, udostępnianie w sieci, pełne epg a nie proteza jak np. na arivach.

 

Karte do nc+ musisz mieć po cyfrze+ lub z portalu aukcyjnego z dekodera bska/bsla po dawnej platformie n - żadna inna nie ruszy w pełnej ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...