Skocz do zawartości

Euro 2016: Kwalifikacje do turnieju


Dariusz1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie mecze kończyły się niespodziankami. Tak się ułożyło, że według mnie w każdej parze gospodarzami był faworyt i często nie podołał. Wszędzie wychodziły mi przed meczami wyniki 3:1.

 

Norwegia ogrywała Chorwację, prowadziła do przerwy we Włoszech, a tu całkowita katastrofa z słabymi Węgrami. Jeśli Norwegia nie strzeli dziś na 0:1 to są pogrzebani, bo w każdym innym wypadku muszą wygrać 2 bramkami. A to raczej nierealne

 

Bośnia cudem zremisowała z Irlandią. Jednak ci Irlandczycy naprawdę okazuję się mocni. Remis i wygrana z Niemcami, teraz dobry wynik w Bośni. Wgrana z nimi 2:1 jak widać była bardzo trudna i wyjątkowa, bo oprócz meczu w Warszawie Irlandia nie przegrywa. A przecież umiejętności indywidualne Bośniaków i Irlandczyków są nieporównywalne. Inna sprawa, że Bośnia po fatalnym występie na MŚ już nie jest tak mocna jak dawniej.

 

Jedynie Ukraina zagrała swoje. Jest mocną drużyną i wywalczy awans. 3:0 by im dało definitywnie wejście na ME, ale Słowenia to nie Francja, więc 0:2 raczej nie odrobi.

 

Szwecja jest realnie lepszą drużyną od Danii, miała w swoich rękach awans. Dania musiałaby wygrać 2:0 i to dopiero dawało jej by dogrywkę. Natomiast 2:1 powoduje, że 1:0 daje Danii awans. Jest to teraz możliwe, ale Szwecja chyba strzeli bramkę w Kopenhadze, więc nadal szanse oceniam na 60:40 dla Szwecji.

 

Większość meczów i wyniki były bardzie wyrównane niż się można było spodziewać. Faworyci zawodzili, pretendenci grali na 120 procent, dlatego w trzech przypadkach jest jeszcze otwarta sprawa.

Edytowane przez widz666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka Norwegii wystarczy do awansu 1-2, 2-3, 3-4 itd. Tylko w przypadku 0-1 jest dogrywka, a tak każde inne zwycięstwo Norwegów daję im awans.

 

Mecz Bośnia-Irlandia zdominowała mgła, ale to Irlandia jest faworytem do awansu. Nie zgodzę się też, że Bośnia fatalnie zagrała na mistrzostwach świata w 2014 roku. Wygrała tam z Iranem, a w meczu z Nigerią sędzia nie uznał prawidłowo strzelonej bramki dla Bośni i tym sposobem wyrzucił ich z 1/8.

 

Ukraina 5 razy przegrała w barażach i zanosi się, że do 6 razy sztuka, gdyż wątpię by Słowenia odrobiła stratę. Tym samym Ukraina po raz pierwszy awansowałaby do ważnego turnieju poprzez baraże. 

 

W meczu Dania-Szwecja, każdy wynik może być, ale to Szwecja w tym momencie jest faworytem. Dania jednak łatwo skóry nie sprzeda. Ponadto nie wyobrażam sobie drugiego turnieju bez Zlatana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tak, oczywiście. Czeski błąd. Norwegia strzelając więcej niż jedną bramkę więcej niż Węgry awansuje w każdym wyniku powyżej 0:1. Po prostu odwróciłem rozumowanie, gdyby to Norwegia wygrała pierwszy mecz 1:0, to by Węgrom jednobramkowe zwycięstwo powyżej 1:0 nic nie dawało. Tak mnie zaskoczył wynik, że odwróciłem liczenie z 0:1 na 1:0.

 

Bośnia na MŚ zawiodła, bo zawsze grała dobrze w eliminacjach, potem porażki w barażach z Portugalią. Ale liczyłem że tacy zawodnicy coś pokażą. A oni ze słabo grająca Argentyną wyszli przestraszeni i nie wykorzystali szansy. Potem było niby lepiej, ale grali może na 60 procent możliwości. To nie była ta drużyna. Dla mnie zawiedli, spalili się, czy zapłacili frycowe. Dlatego w pierwszym meczach eliminacji ME nie mogli się odnaleźć, już nie było tego entuzjazmu. Ten wynik też to potwierdza, bo myślę ze Bośnia sprzed 2-3 lat by to wygrała bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awans Węgrów mnie cieszy, gdyż od kilku ładnych lat kibicuję tej drużynie i były takie eliminację, gdy naprawdę im niewiele do awansu zabrakło. Przyszłoroczne Euro będzie pierwszym wielkim turniejem po 30 latach przerwy (mundial 1986), a na Euro zagrają po 44 latach przerwy, Następnym pozytywem jest fakt, że w pierwszej jedenastce węgierskiej drużyny jest więcej graczy z polskiej ligi niż w reprezentacji Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyśmy wylosowali Węgry w grupie to awansować z baraży muszą Szwecja, Bośnia i Hercegowina oraz Ukraina. Jeśli chociaż jedna z tych drużyn odpadnie to Węgry będą w III koszyku jak Polska i wtedy na pewno ich nie wylosujemy. Czytam wiele opinii i komentarzy, że Węgry są wymarzonym rywalem w grupie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dwie niespodzianki, biorąc pod uwagę przewidywania.

Irlandia znowu potwierdziła, że jest niewygodnym rywalem. To zwycięstwo Polski z nimi wyrasta wręcz na epokowe.

 

Co do waszej radości z awansu Węgrów, to ciekawe czy też tak się cieszą w naszych klubach? Zaraz taki przeciętniak Kadar zażyczy sobie lepszego kontraktu, bo przecież zagra na Euro. A warty tego nie jest.

 

Wymarzonym rywalem na Euro 2012 też byli Grecy, Czesi, kiedyś w eliminacjach ME Łotwa. Nigdy to się nie sprawdzało. Więc tu bym był ostrożny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kádar wcale nie jest przeciętny i moim zdaniem na polską ekstraklasę jest dobry.A o czymś również świadczą jesgo występy w podstawowej jedenastce swojej reprezentacji.Co do Irlandii to gratuluje awansu,ponieważ dzisiaj zagrała mecz na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na Kadara nie narzekam ja. Narzekają kibice Lecha, dziennikarze i nawet trenerzy tej drużyny. Widzimy wielokrotnie przy straconych bramkach Lecha, jak kogoś nie pokrył, nie wyciągnął nogi przy dośrodkowaniu, odpuścił zawodnika. Jest zamieszany w stratę wielu bramek. Od dawna jest zgodna opinia, że nie spełnił oczekiwań, że spodziewali się po nim dużo lepszej gry. Lovrencics jest lepszym piłkarzem, a nie jest podstawowym w kadrze Węgier. Nie ma to żadnego przełożenia na taktykę czy sympatie trenera Węgier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...