Skocz do zawartości

Soft 1.24B8 dla 52E/102mini/102E/150/152/202E/250/252


railroad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... jest metoda na obejście tego problemu z mieszającą się listą...

soft w cale nie jest taki zły - działa stabilnie itp. poniżej moje rozwiązanie:

 

0. ustawienia fabryczne

1. robimy fast scan

2. szukamy ręcznie dvb-t albo jakieś brakujące kanały/częstotliwości

(tu rzeczywiście lista się wymiesza - coś skopali)

 

3. OK/lista - strzałka w prawo na listę "Hotbird"

4. czerwony "Sort" i wybieramy LCN / OK / exit

5. OK/lista - strzałka w lewo na listę "wszystkie" ...

 

... i działa wszystko po staremu na nowej wersji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na mojej arivie 202e mam poprzedni soft v1.24B1, dekoder pracuje w miare normalnie na module ci+ polsatu,utworzylem wyasna liste ulzbionych ,poukladalem kanaly i nic sie nie dzieje , ale nie usuwalem jeszcze zadnego kanalu a tradspordery doszukiwalem , nie chcialbym ich rozwalic ,to kupe roboty :evil: po tych waszych textach nic nie bede narazie grzebal :/ , z multimediow narazie nie korzystam , jedynie kanal tv6 trzeba recznie dekodowac modulem tak jak pisano tutaj

 

jeszcze pytanie , czy jak zrobie bakup listy kanalow ,,Dump,, to po aklualizacji , ustawieniach fabrychnych wgraja mi sie wszystkie listy ulubionych czy tylko stara glowna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam arive 150 combo i od 4 miesiecy miałem problem z lista kanałów znikała czesc podczas nagrywania i nie wracała od softu 1.23 aż do ostatniego 1. 24 b8 zmieniłem na 1.22 b5 i wszystko wróciło do normy a dodam że nawet liste eksportowalem z ostatniego softu serwisy internetowe działają niema wyswietlanych propozycji na you tube ale to można przebolec brak ip tv ale i tak z tego nie korzystałem soft 1.24 b8 moim zdaniem totalna porażka restart na serwisach internetowych zacinki obrazu stopklatki nagrywanie długo sie rozpoczyna mam pytanie odnosnie starszych softów czy któreś są bardziej stabilniejsze od 1.22 b5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
... jest metoda na obejście tego problemu z mieszającą się listą...

soft w cale nie jest taki zły - działa stabilnie itp. poniżej moje rozwiązanie:

 

0. ustawienia fabryczne

1. robimy fast scan

2. szukamy ręcznie dvb-t albo jakieś brakujące kanały/częstotliwości

(tu rzeczywiście lista się wymiesza - coś skopali)

 

3. OK/lista - strzałka w prawo na listę "Hotbird"

4. czerwony "Sort" i wybieramy LCN / OK / exit

5. OK/lista - strzałka w lewo na listę "wszystkie" ...

 

... i działa wszystko po staremu na nowej wersji ;)

 

Co spowoduje wykonanie tych czynności?

Czy zmieni się kolejność w już poustawianych kanałach?

A może nie będzie powodować rozjazdów, przy kolejnych modyfikacjach kanałów?

Proszę o info.

 

Mam: Ariva250Combo, Ariva52e, 2xW02(Wi-Fi), multiroom Smart HD+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @railroad ma absolutną rację! Takie rzeczy są niedopuszczalne! Ta wersja softu (na szczęście jej nie wgrywałem) jest ewidentnie "skopana" i praktycznie nie do użytku! Ferguson powinien w trybie pilnym tę wadę softu (rozsypująca się lista kanałów) usunąć i niezwłocznie wydać nową, poprawioną wersję softu! Absolutnie nie może być tak, że to użytkownik (czyli klient Fergusona) ma sobie kombinować, jak "ominąć" tę wadę! :evil:

A tymczasem proponuję wszystkim nie korzystać w ogóle z tej najnowszej, tak wadliwej wersji i powrót do którejś z poprzednich, sprawdzonych wersji softu, np. posiadanej przeze mnie aktualnie wersji V1.22B5. Na tej wersji softu mój Ferguson Ariva 202E działa znakomicie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z odpowiedzia powyzej soft 1.24 b8 to dno jak i wczesniejsze 1.24 b1 i 1.23 b2 tylko 1.22b5 dziala wmiare dobrze miałem problem ze znikajacymi listami podczas nagrywania pisałem do serwisu to kazali przysyłac im tuner a ja sprubowałem i wgrałem soft 1.22b5 (taki był jak kupiłem tuner) i wszystko wporzadku to oznacza ze coraz to nowsze softy wiele dobrego nie wnosza wrecz przeciwnie :cry: pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie!

Na stronie Fergusona dostępna jest zawsze tylko ostatnia, najnowsza wersja softu. Poprzednich już tam nie ma. :(

Jak już wspomniał kolega @railroad, trzeba spróbować poszukać przez Google.

 

@Gregor11

Ja na twoim miejscu poszukałbym i wgrał jednak tę wcześniejszą wersję softu, V1.22B5. Do tych nowszych jakoś nie mam zaufania. Kto wie, czy po jakimś czasie coś się tam nie "sypnie". :roll: Z wersji V1.22B5 na mojej Arivie 202E korzystam już bardzo dłuuugo i nie ma żadnych problemów z tunerem. :) Swego czasu wgrałem też do mojego tunera soft w wersji kolejnej, czyli V1.23B2, jednak zauważyłem, jakby tuner bardziej mi zamulał na tym sofcie, no i też brak było komunikatu "Zakodowane" przy kanałach kodowanych, do których nie mamy dostępu. A to trochę mnie drażniło. Dlatego też po kilku dniach "zabawy" powróciłem do poprzedniej wersji, V1.22B5 i zostałem przy niej do dziś. Kolejnych, jeszcze nowszych wersji softu w ogóle do mojego tunera nie wgrywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie najmniej skopane softy 1.22b5 dla :

Ariva 52e

Ariva 250

Bardzo dziękuję :smile:

 

@Railroad

Nie orientujesz się czy w tej wersji, stabilnie działa MULTIROOM?

W obecnej wersji z tego korzystam i generalnie działa OK, oczywiście mam także pozostałe "dogodności", które wszyscy znamy (problemy z serwisami internetowymi, mieszanie listy kanałów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie najmniej skopane softy 1.22b5 dla :

Ariva 52e

Ariva 250

Bardzo dziękuję :smile:

 

@Railroad

Nie orientujesz się czy w tej wersji, stabilnie działa MULTIROOM?

W obecnej wersji z tego korzystam i generalnie działa OK, oczywiście mam także pozostałe "dogodności", które wszyscy znamy (problemy z serwisami internetowymi, mieszanie listy kanałów).

 

 

Proszę.

Niestety nie wiem, nie korzystam z multiromu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w koncu soft v1.22b5 dziala stabilnie czy nie? bo juz widze zdania podzielone odnosnie list kanalow :evil:

Te zdania dotyczące list kanałów z ostatnich postów na poprzedniej stronie niniejszego tematu tyczą się chyba wersji softu omawianej właśnie w niniejszym temacie, czyli najnowszej wersji V1.24B8... :roll:

Jak już wcześniej wspomniałem, z tych ostatnich wersji softu najlepiej działającą jest chyba właśnie V1.22B5. Na mojej Arivie 202E przy tej wersji softu nic się nie sypie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...