Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cyfra - pytania poczatkujacego

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4412 odpowiedzi w tym temacie

#1 hellboyek

hellboyek

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 13 postów
  • Od: 24 wrz 2006
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 04 listopad 2006 - 15:01

Witam!
Od niedawna jestem zainteresowany zkaupem ktorejs z trzech polskich platform. Wiaze sie z tym wiele pytan, i tu wlasnie chcialbym przedstawic swoje odnosnie Cyfry+.

1. Z tego co wiem, w Cyfrze, trzeba oplacac miesiecznie kwote 10 zl za wynajem tunera. Szczerze mowiac nie bardzo mam ochote doplacac, wiec tu pierwsze pytanie. Czy mozna wykupic taki tuner na wlasnosc? Jesli tak to w jakiej cenie i czy sie wogole oplaca?
2. Jesli nie, to z tego co wiem mozna wykupic sama karte (bez zestawu). Niestety nie posiadam zestawu TV satelitarnej. Czy w takim wypadku moglbym mi ktos polecic jakis dobry tuner za rozsadna cene, tzn. sam przyklad, gdyz tlyko chce sie zorientowac cenowo. Niestety samemu nie bardzo wiem co i jak...
3. Wiem takze, ze w Cyfrze mozna legalnie rozdzielic sygnal na TV (tak zeby na kazdym odbiorniku mozna bylo ogladac niezaleznie od siebie kanaly), czy ktos mi moze przyblizyc zasady i ceny tej opcji?
4. Promocje. Zauwazylem ze w cyfrze preznie rozwijaja sie roznego rodzaju promocje (np. znizka 25% przez 12 miesiecy i 50% przez 6 miesiecy + 10% za polecenia zaplaty przez 12 miesiecy). Tu nasuwa sie pytanie: Na jaki okres trzeba podpisac umoze, zeby skorzystac z w/w promocji?

Oczywiwcie pytan mam wiecej, jednak zapomnialem na chwile obecna :D

Jesli odpowiedzi znajaduja sie w innych juz zapomnianych watkach, to prosze o linki. Osobiscie przegladajc forum nie spotkalem sie z tymi pytnaiami i odpowiedziami. Prosze o wyrozumialosc i pozdrawiam :)
http://www.reprezentacja.com.pl - największy serwis polskiej reprezentacji nie tylko

#2 JanuszF

JanuszF

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 173 postów
  • Od: 07 wrz 2006

Napisano 04 listopad 2006 - 15:16

ad. 1 można za 99 zł kupisz Philipsa DSX 6010, 199 zł kosztuje Pioneer BTC 1330 a za 289 zł kupisz nowego nieużywanego Philipsa DSR 3201.
Czy się opłaca? Zależy na ile chcesz się związać z platformą. Te tunery nie zapewnią Ci możliwości odbierania programów HD które niedługo mają się pojawić na platformie C+.

ad. 3 musisz kupić 2 lub więcej tunery do odbioru TV, ale opłacasz abonament za jedną kartę. Karta musi być umieszczona w tzw. spliterku który również trzeba kupić. Co to cen to zobacz na allegro. Jest wiele rozwiązań. Aha C+ tego nie firmuje ;)
Ad. 4 Zazwyczaj na 12 miesięcy

#3 hellboyek

hellboyek

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 13 postów
  • Od: 24 wrz 2006
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 04 listopad 2006 - 23:13

ad. 3 musisz kupić 2 lub więcej tunery do odbioru TV, ale opłacasz abonament za jedną kartę. Karta musi być umieszczona w tzw. spliterku który również trzeba kupić. Co to cen to zobacz na allegro. Jest wiele rozwiązań. Aha C+ tego nie firmuje ;)

a z tego co wiem, to podbno mozna bez problemu odbierac na 2 i da sie to zalatwic zamawiac C+ nie ejst tak?
I jeszcze ku scislosci... nie znam sie za bardzo, ale czy moglby mi ktos podliczyc koszty takiego podlaczenia?? jeden tuner kupiony w C+ (powiedzmy 200 zl), drugi na wlasna odpowiedzialnosc, antena takze na wlasnosc (powiedzmy 80 cm)i reszta (konwerter twin?)... zmieszcze sie w 500 zl?
http://www.reprezentacja.com.pl - największy serwis polskiej reprezentacji nie tylko

#4 Don_Mag

Don_Mag

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPip
  • 1224 postów
  • Od: 19 wrz 2006
  • Lokalizacjaz monitora

Napisano 04 listopad 2006 - 23:26

1. wyzej jest dosc sesowna odpowiedz (teraz weszly nowe promocje przy umowie na 18 miesiecy jest polowa ceny za dekoder DSX i staryego mediasata odpowiednio 49 i 99zl i jeszcze jakas promocja na DSR ale to sie musze zorientowac o co chodzi dokladnie chyba cos jak w N ze placisz raz 149zl chyba a po skonczeniu umowy oddajesz dekoder) zawsze mozna sobie wziasc na wlasnosc a potem jak wejdzie HD to wziasc na wynajem ten z HD a ten na wlasnosc wykozystac wlasnie do drugiego TV.

2. Jesli chcesz sie zwiazac z Cyfra na dluzej to polecam den dekoder DSR bo jest dobry i o wystarczajacych mozliwosciach.

3. Ktos tam tez potem pisal. No to musisz miec 2 dekodery (opcja rozna na allegro DSX 250-300zl ewentualnie tak jak pisalem jeden na wlasnosc a potem w kazdym momencie mozna wizasc na wynajem) potem konwerter TWIN (20-50zl) no i spliter z allegro (taki zwykly 100zl i tu trzeba sprawdzic czy obsluguje wszystkie dekodery bo sa takie co tylko te starsze, taki bezprzewodowy to tak 600-800zl z tego co pamietam)

4. Zeby z promocji to na 12 miesiecy, a teraz przy umie na 18 jest dekoder za 50% ceny. Dokladnie to zadzwon sobie na infolinie albo do dystrybutora tam to umia wycyrklowac odpowiednia promocje.

Krzychu

Ps. jesli ktos czegos nie zrozumial to pisac bede pisal jasniej

#5 mh_misiek

mh_misiek

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1918 postów
  • Od: 14 sie 2006

Napisano 13 październik 2007 - 19:43

Podpinam sie pod ten temat z następującym pytaniem czy jest taka możliwość w C+ jak w Cyfrowym Polsacie, ze w ciągu 10 dni od daty zawarcia umowy mogę z niej zrezygnować ???

#6 Mariusz

Mariusz

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 250 postów
  • Od: 03 paź 2006
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 październik 2007 - 19:57

Nie ma takiej możliwości

#7 MZKS1929

MZKS1929

Przyjaciel forum SAT Kurier

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4402 postów
  • Od: 25 gru 2006
  • Lokalizacja3-miasto

Napisano 14 październik 2007 - 06:13

Chyba jest bo kazda umowe mozna zerwac w jakims czasie od daty podpisania sa jakies akty prawne okreslajace to. Co do autora odpowiedz do jego pytan :

Ad1. W nowej promocji sa stare mediasaty i Philipsy cena : 1zl ; Za dekoder HD zaplacisz 699zl a jak na razie cena dekodera z nagrywarka jest nieznana.

Ad2. Najlepiej wziasc od nich nawet dekoder za 1zl bo przy okazji mozesz wziasc antene za 1zl. Napewno te 2zl wydane oplacaja sie jak za sprzet : Antena 60cm + konwerter + dekoder.

Ad3. Spltery to raczej niedrogi koszt do dekoderow typu : Philips;Pionner itp. Tylko musisz miec albo 2 anteny albo antene min.80cm i konwerter TWIN

Ad4. W/w promocje sa dla osob przedluzajacych umowe po okresie minimalnym ; obecnia promocja to 38zl przez 3 miesiace na wszystkie pakiety i opcje dodatkowe ; po tym okresie placisz normalna cene za pakiet ktory wybierasz. Co do Polecenia zaplaty najprawdopodobniej dopiero od Listopada 5% upustu bedzie obowiazywalo.

Mysle ze wszystkie twoje kwestie rozwiazalem.

CP : Mini 2000 (pakiet : Rodzinny HD umowa 15 m-sc , 6 miesiecy 0zl za Familijny HD , Umowa do 30/11/2017r) Oplata : 19,90zl
nC+: Sagem dsi87 , 2xWiFi Box , (pakiet : Extra + 8xC+ HBO + Multiroom Cameleon 
umowa do 31/07/2018r)  Oplata : 79,99zl

#8 mh_misiek

mh_misiek

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1918 postów

Napisano 07 listopad 2007 - 18:31

Za dwa dni przypada termin pierwszej wpłaty za abonament. Wszystko niby w porządku ale do tej pory nie dostałem blankietu aby zapłacić abonament. Dzwoniłem i pisałem w tej sprawie dwa razy i za każdym razem mówili, że pod koniec października listownie dotrą te blankiet. Jak do tej pory przesyłki nie było. Czyżby C+ nie zależało na moich pieniążkach :twisted:

#9 MZKS1929

MZKS1929

• Przyjaciele
  • 4402 postów
  • Od: 25 gru 2006
  • Lokalizacja3-miasto

Napisano 07 listopad 2007 - 18:44

Te rachunki zazwyczaj przychodza z opoznieniem a powodem tego zazwyczaj jest Poczta Polska

CP : Mini 2000 (pakiet : Rodzinny HD umowa 15 m-sc , 6 miesiecy 0zl za Familijny HD , Umowa do 30/11/2017r) Oplata : 19,90zl
nC+: Sagem dsi87 , 2xWiFi Box , (pakiet : Extra + 8xC+ HBO + Multiroom Cameleon 
umowa do 31/07/2018r)  Oplata : 79,99zl

#10 mh_misiek

mh_misiek

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1918 postów

Napisano 07 listopad 2007 - 18:51

Czyli pewnie za dwa dni mi zakodują sygnał i wtedy pooglądane :( . Żebym chociaż wiedział numer na który mam kasę przesłać bo w ICA nie znalazlem

#11 jedrus25

jedrus25

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Od: 17 lis 2006

Napisano 07 listopad 2007 - 19:45

Witam. Nie bój się, nie zakodują. Ja co prawda mam polecenie zapłaty, ale koledze w pracy rachunki przychodzą ok. 15 każdego miesiąca. Bywało, że płacił ok. 20 na poczcie, wpłata była u nich księgowana parę dni później i też mógł oglądać. Z tego co wiem to jeśli wpłata nie wpłynie do końca danego miesiąca to wówczas wysyłają ponaglenie i jeśli to nie przynesie skutku to kodują sygnał. Pozdrawiam.

#12 Don_Mag

Don_Mag

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPip
  • 1224 postów
  • Od: 19 wrz 2006
  • Lokalizacjaz monitora

Napisano 07 listopad 2007 - 19:46

Tylko ze naliczaja jakies tam groszowe odsetki ktore trzeba potem doliczyc do przekazu...

Don_Mag

#13 jedrus25

jedrus25

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Od: 17 lis 2006

Napisano 07 listopad 2007 - 19:53

Powiem szczerze, że nie wiem, czy doliczają, lub od jakiej wysokości abonamentu zaczynają naliczać, bo parę dni temu sprawdzaliśmy jego konto na ICA i jest czyściutki. A opłaca podstawowy i tak jak piszę zawsze ok. 18-20 danego miesiąca.

Chyba, że ma szczęście. :wink:

#14 dziki_ryj

dziki_ryj

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 167 postów
  • Od: 22 sty 2007

Napisano 07 listopad 2007 - 23:08

wyłączenie jest za niepłacenie 2 miesiecy

#15 e lementarz

e lementarz

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 286 postów
  • Od: 18 wrz 2006

Napisano 08 listopad 2007 - 11:27

. Żebym chociaż wiedział numer na który mam kasę przesłać bo w ICA nie znalazlem

Zawsze przecież można zadzwonić na 0 801 066 066 - i poprosić o numer rachunku. Ja tak zrobiłem. Pamiętam, że 1 przekaz pocztowy przyszedł do mnie po miesiącu :roll: A więc dobrze zrobiłem, że zapłaciłem " po swojemu "

#16 Marek76

Marek76

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 581 postów
  • Od: 25 paź 2007
  • LokalizacjaWarszawa Anin

Napisano 09 listopad 2007 - 08:58

Witam. Nie bój się, nie zakodują. Ja co prawda mam polecenie zapłaty, ale koledze w pracy rachunki przychodzą ok. 15 każdego miesiąca. Bywało, że płacił ok. 20 na poczcie, wpłata była u nich księgowana parę dni później i też mógł oglądać. Z tego co wiem to jeśli wpłata nie wpłynie do końca danego miesiąca to wówczas wysyłają ponaglenie i jeśli to nie przynesie skutku to kodują sygnał. Pozdrawiam.

Nie, koduja dopiero po 25 nastepnego miesiaca, czyli 40 dni po terminie zaplaty. Mam cyfre od samego poczatku i zdarzylo mi sie to wyprobowac :) A jak masz polecenie zaplaty , ktore wyleci, to daja ci miesiac na uregulowanie, czyli wtym wypadku mozesz miec 3 zalegle abonamenty i dalej obraz. Ponadto jak wylacza to dzwonisz i wlaczaja dajac 7 dni na wplate.
Wiec w C+ trzeba sie naprawde postarac by nie miec sygnalu.

#17 Piotr Olejarz

Piotr Olejarz

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 217 postów
  • Od: 20 sie 2006
  • LokalizacjajAROSŁAW

Napisano 11 listopad 2007 - 18:31

A jak wygląda zmiana z Canal+ na HBO jak to zrobic, gdzies słyszałem ze jest jakis myk zeby za jeden miesiąc nie płacic jak się zadzwoni na infolinie
pIOTR OLEJARZ

#18 Pawop

Pawop

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5958 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 listopad 2007 - 23:12

Wystarczy, że zadzwonisz na początku miesiąca i ten miesiąc masz za darmo, płacisz dopiero od następnego.

#19 PawelU1981

PawelU1981

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • 3711 postów
  • Od: 29 paź 2006
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 listopad 2007 - 23:38

Dokładnie, najlepiej tak około 10 dzwonić, bo kiedyś mój znajomy zadzwonił 1 i mu doliczyli wszystko do polecenia zapłaty. Przynajmniej on tak twierdzi, swoją drogą @Pawop możliwe to jest, że mu doliczyli do rach. HBO, jak zamówił 1?

#20 Piotr Olejarz

Piotr Olejarz

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 217 postów
  • Od: 20 sie 2006
  • LokalizacjajAROSŁAW

Napisano 12 listopad 2007 - 06:37

Dzięki za podpowiedż!
pIOTR OLEJARZ