Skocz do zawartości

Cyfra - pytania poczatkujacego


hellboyek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. W Sieci przeczytałem informację, że kanał nie będzie jak na razie na liście, bo Polsat czegoś tam nie zrobił. Oczywiście nie wykluczono dodania kanału. Jak na razie nie ma.

2. W Cyfrowym Polsacie jest najlepiej, bo tam każdy dekoder pozwala do dodanie własnych kanałów, w Cyfrze pozwala na to tylko Strong, a w n to już nic zrobić nie można. Własną listę na dekoderach Cyfry (Mediasat, Philips) można robić tylko po zmianie oprogramowania, taką "operację" można robić jedynie jeśli dekoder jest na własność.

3. Jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własną listę na dekoderach Cyfry (Mediasat, Philips) można robić tylko po zmianie oprogramowania, taką "operację" można robić jedynie jeśli dekoder jest na własność.

 

Nie prawda. Jeśli chodzi o philipsy DSB3010 i DSX6010 to mając ich starsze wydania, które nie mają wyrżniętego RS-a można do woli modyfikować, wygrywać i wygrywać listy kanałów bez konieczności zmiany softu jak i żadnego uszczerbku dla posiadanego sprzętu. A i całkowita zmiana softu (niekonieczna aby oglądać Polsat News) nie pozostawia żadnego śladu na sprzęcie. Od 7 chyba lat modyfikowałem wzdłóż i w poprzek softwareowo phila dzierżawionego od C+ i w finale go oddałem C+ po zakupie własnego odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

To zależy. Jeśli nie masz zabezpieczonego RS232 to pewnie się nie czepią... Natomiast teraz dają tunery z zabezpieczonymi plombami złączami RS232 i w przypadku ich zerwania można być posądzonym o ingerencję w działanie i soft tunera... Ja tam wolę się tego nie tykać 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Jeśli nie masz zabezpieczonego RS232 to pewnie się nie czepią... Natomiast teraz dają tunery z zabezpieczonymi plombami złączami RS232

 

Toteż miałem na myśli starsze phile sprzed min.3-4 lat. Teraz nie tyle RS-y są zabezpieczone, co na żywca wycięty jest układ odpowiedzialny za działanie RS-a (i możliwy do naprawy). Zresztą phile były oficjalnie przez C+ sprzedawane jeszcze nie tak dawno, a wtedy można z nimi robić co się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam.

kiedys gdy sie dowiadywalem ,to ustalilem, ze by wlaczyc c+hd to musze albo wziac dekoder hd albo kupic modul za 179 zl chyba.

a teraz w ica widze ze za punkty w zlotym plusie moge sobie normalnie wlaczyc c+hd. czy wiec mozna wlaczyc sama opcje bez dzierzawy lub kupna modulu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak. tylko chodzilo mi o to,ze np.tuner ferguson 8900 chyba nie wymaga tego modulu i po prostu wkladam karte cyfry i tu pytanie czy moge sobie aktywowac kanaly hd nie biorac w dzierzawe dekodera ani nie kupujac modulu (ktorego jak rozumiem nie potrzebuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: jeśli wezme pakiet podstawowy za 40 zł to musze opłacać go co miesiac.Ale czy jak weżme opcje multipakiet C+ to musze co miesiac płacić tzn w cp kiedy płace za pakiet sport to wedy go mam . Bardzo dziekuje za odpowiedż :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polsat miałem zawsze i ciężko mi się będzie odzwyczaić. Do tego na Polsacie f1, mecze Polaków w siatkę, ręczną, więc się przyda. Kupie antenę normalną. Może macie jakąś antenę pokojową godną polecenia?

I jeszcze jedno. Czy trzeba zmieniać ustawienie anteny jeżeli chce oglądać kanały z Astry zamiast HB? Wystarczy w tunerze zmienić na strę czy trzeba przekręcać jakoś antenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 3 możliwości:

Przestawić antenę na Astrę 19,2E

Założyć zeza na Astrę i wtedy będziesz miał i HB 13 i Astre 19,2E. Do zeza jeszcze musisz kupić przełącznik DiSeqC.

Jeśli masz antenę 80-90 cm to możesz kupić i założyć monoblocka i będziesz miał i HB 13E i Astre 19,2E.

Co do anteny naziemnej to ja mam antenę UHF tzw. "talerzyk, talerzyczek". Nie jest anteną pokojową, ale jest niezła, bo na niej odbieram wszytskie kanały nadające naziemnie (oprócz Pulsu, bo cały czas mam śnieg), a na antenie siatkowej mogłem złapać, albo TVN, albo Polsat, a na ten antenie mam oba kanały :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem gdzie sie podpiac a nie chcialem zaczynac nowego tematu wiec tu napisze.

Obecnie od kilku dobrych lat posiadam i dzierzawie dekoder Cyfry+ Mediasat ale chcialbym zakupic swoj wlasny tuner gdzie moglbym np. ustawic sobie kanaly wedlug moich potrzeb no i przede wszystkim placic im te 10 zl mniej :) . I moje pytanie brzmi jaki byscie mi polecili tuner i nie za drogi. W sprawach technicznych nie jestem mocny wiec prosze o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

A ja cenię ludzi, co potrafią się przyznać iż czegoś nie wiedzą. To bardzo rzadka cecha, a jakże przydatna w życiu. Zamiast zgrywać cwaniaka, lepiej jest zapytać. Ja odradzam wszelkie Fergusony, lepiej weź Globo (ostatnio ta firma wybija się lekko i to dobrze wróży!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...