Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.18B8 dla 100/100E/120/200/210/220


pacyfic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa wersja 2.18B8 dostępna w dziale Pobierz na stronie Fergusona:

 

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... itarne-HD/

 

Opis ze strony producenta:

"...

Dokładając wszelkich starań, by zapewnić Państwu jak najwyższe i trwałe zadowolenie z naszych produktów, z wielką przyjemnością publikujemy aktualizację, która poprawia stabilność i dodaje nowe funkcje do nieprodukowanych już modeli. Nowa wersja oprogramowania: 2.18B8, przeznaczona jest dla urządzeń z serii Ariva: 100, 100E, 120Combo, 200, 200Combo, 210Combo oraz 220Combo.

 

Dzięki aktualizacji, zyskujecie Państwo:

  • znaczącą poprawę stabilności obsługi odbiornika
  • dostosowanie funkcji FastScan do nowej platformy nC+
  • nową usługę wyświetlania ostatnich dziesięciu wyników meczów z sieci Internet
  • poprawę wyłączania odbiornika przy planowanych nagraniach
  • rozszerzoną bazę obsługiwanych TV wysokiej rozdzielczości
  • i inne drobne poprawki i usprawnienia

Zapraszamy do pobierania oprogramowania i postępowania według załączonych wskazówek, które pozwolą Państwu uzyskać najlepszą efektywność aktualizacji.

..." :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy to nowe oprogramowanie. Lista z wcześniejszego softu działa bezproblemowo, a co najbardziej mnie cieszy to szybsze przełączanie kanałów. Tak, nie jest to pusta deklaracja. Kanały SD przełączają się nawet na module CP w sekundę (ciężko stoper włączyć, co niegdyś się udawało). Kanały HD potrzebują może pół sekundy więcej, ale dźwięk zwykle słychać od razu. Zaś kanały FTA przełączają się... jeszcze szybciej. Początkowe testy udane. Ten odbiornik (210C w moim przypadku) okazuje się, że może jeszcze kilka razy zaskoczyć. Informacja od wynikach(Football Score - na wyświetlaczu: bALL) jest tam gdzie min. czytnik RSS.

Jeszcze jedną pozytywną zmianą jest wyświetlanie już wszystkich przycisków w edycji satelit. Włącznie z długością geograficzną i przyciskiem ok.

 

Jednak nie rozumiem tego: "rozszerzoną bazę obsługiwanych TV wysokiej rozdzielczości" O co chodzi ? Bo raczej z tego procesora ciężko wycisnąć więcej, kanały FULL HD (1920x1080 z wysokim bitrate się lekko przycinają, a wręcz niemożliwy jest podgląd na testy 4K i kilku kanałów im przeznaczonych z 10E)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję sam siebie z wątku o 2.18B7. Czy ktoś może sprawdzić, czy te wady nadal występują w najnowszym oprogramowaniu?

 

Wgrałem ten soft i niestety nie deszyfruje się druga ścieżka dźwiękowa. W tunerze działa, ale tam jest karta. Po wrzuceniu do komputera druga ścieżka jest zakodowana. Tak było w pierwszych softach. Później działało dobrze, a teraz znowu kiszka.

 

Nadal też nie poprawiono sprawdzania poprawności programowania nagrań. W dalszym ciągu można omyłkowo zaprogramować dwa nagrania na styk. Brak jakiegokolwiek odstępu pomiędzy nimi powoduje, że drugie się nie nagra. Sporo wcześniejsze softy wymagały przynajmniej jednej minuty przerwy pomiędzy nagraniami.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArtS007: sprawdziłem nagrania z kilku kanałów nadających dwie ścieżki dźwiękowe (m. in. z TVP1 HD, TVP2 HD, Ale kino+ HD, Polsatu) i wygląda na to, że w tym sofcie jest jeszcze gorzej :] Drugiej ścieżki dźwiękowej nie tylko na komputerze nie potrafię odtworzyć, ale w tunerze też nie działa i jest cisza!

 

Zarówno na komputerze, jak i w tunerze, działa tylko ta ścieżka dźwiękowa, która była ustawiona na kanale w momencie rozpoczęcia nagrywania.

 

Sprawdzone na Arivie 100E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po nagraniu np. z TVP2 czy TVN HD nagrało i odtwarza obydwie ścieżki na tunerze prawidłowo.

Ariva Combo 210.

Przetestowałem jeszcze raz, tym razem też nagrałem kawałek z TVN HD i z TVP2 (HD). Bez zmian - tuner odtwarza mi w nagraniach tylko jedną ścieżkę dźwiękową, na drugiej ścieżce jest cisza.

 

Co u ciebie odpowiada za dekodowanie kanałów? Karta w czytniku tunera, czy karta w module CAM? U mnie karta Cyfry+ w czytniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie kazda wersja oprogramowania z 2 z przodu ma jedna zasadnicza wadę.

nieregularnie mruga dioda komunikacyjna z rflink i to obojetnie czy jest ustawione na 6 czy 3,6 mhz

na kazdym oprogramowaniu z 1 z przodu dioda miga rownomiernie i stabilnie a na 2 -jak jej sie chce a co za tym idzie spliter jest czesciej rozregulowany i trzeba go czesciej na nowo programowac.

pewno ta nowa wersja ma to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi działają wszystkie ścieżki audio w trakcie odtwarzania nagrania (kara nc+).

 

...gdy karta jest w czytniku, odtwarzane są obie ścieżki. Gdy wyjąłem kartę, mogłem odtworzyć tylko jedną (tę, która była aktywna w trakcie nagrywania)...

Tak przecież było w tych arivkach od początku - jest to dość logiczne druga ścieżka jest

nagrana "extra" w niezmienionej postaci, odbiornik dekoduje ją w trakcie odtwarzania z karty.

Więc w czym problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry powód byłby taki, że mogliby to naprawić w obecnym, gdyż podobno to nowe lepiej radzi sobie z wyłączaniem tunera po nagraniu zaprogramowanym wcześniej. Nie mogłem tego dokładniej przetestować, bo ze względu na błąd nagrywania sciezek, nie mogłem stracić zaplanowanych nagrań.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby mogli, bo nie jest to kwestia karty , tylko "inicjalizacji" ścieżki. Jak podczas nagrywania zmienisz ścieżkę, to nagrywa obie. Programiści Fergusona - słuchajcie. Jak się włącza nagrywanie - to trzeba w tle zrobić takie przełączanie/zainicjowanie drugiej ścieżki. Ale generalnie Brawa dla nich :brawo::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj nagrywalem "nietykalnych" i 10 min pozniej "żelazna dame"

nastawilem taimer wczesniej.potem ogladalem mecz.

o 20 tuner zasygnalizowal zaplanowane zdarzenie i zaczal nagrywac-po nagraniu sie wylączyl.

za 10 min sie wlaczyl i po nagraniu 2 filmu wylaczyl.

wyglada to calkiem dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda. Dzięki za pamięć. Oczywiście gdybyś w przyszłości poczynił jeszcze podobne obserwacje i podzielił się spostrzeżeniami, byłoby miło. Nistety, odnoszę wrażenie, że zdecydowana większość użytkowników tylko ogląda telewizję, nie korzystając z tak wspaniałej funcji, jaką jest nagrywanie.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...