Skocz do zawartości

Jakość kanałów w telewizji N.


Robert K.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mowia o pikselozie na niektorych kanalach, ze CP jest zly....

 

Myslalem, ze sie nie znam, ze nie mam porownania....ale dlaczego tak jest, ze TVP 1 jest fatalnej jakosci na "n" z podlaczeniem HDMI i TV ... Samsung LE-46F71B, a TVN "krysztal" i lepszy niz Discovery HD, dlaczego na ww sprzecie TVP 2 jest duzo lepszej jakosci... :?:

 

i nawiazanie do CP, dlaczego na moim "starym" Philipsie TVP 1 jest fatalnej jakosci a TVN i Polsat "krysztal" i TVP 2 tez.... :idea:

 

Edycja: bogdan425 przeniosłem posty i zalożyłem temat dziale n -ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam . W sobotę skończyła mi się umowa z CP. W niedzielę kupiłem telewizję N (abonament 48/m-biały dekoder).I jestem w kropce.Jakość programu 1,2 TVP Info i kilkunastu pozostałych -BEZNADZIEJNA.Co ciekawe kanały HD i TVN są ok.Czyli to nie jest kwestia ustawienia anteny .Sygnał jest mocny.Nic nie przycina.A co najciekawsze, naczytałem się od różnych użytkowników N jaki to CP kiepski,a powiem szczerze jakość programów była bez zarzutu.Po prostu żyleta.Proszę o opinie na temat jakości kanałów ,które odbieracie. Kolejny problem to dekoder ,cały czas buczy (nieprzyjemne wysokie tony).Proszę o odpowiedż czy wasze dekodery też tak mają.Jak by co to mam jeszcze 8 dni żeby zrezygnować .Delikatnie mówiąc jestem rozczarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz to podłączone po SCART (EURO), czy po HDMI? Jeśli po HDMI - wybrałeś prawidłowo rozdzielczość? TVP1 jest brana z tej samej częstotliwości dla Cyfrowego Polsatu i dla n, więc jakość nie powinna się odróżniać, ostatecznie można zrzucić na sam odbiornik, który może inaczej radzi sobie ze skalowaniem kanałów SD i na koniec wygląda gorzej...

 

Anteny nie tykaj! Jeśli nie przerywa, to na jakość obrazu nie pomoże!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość kanałów SD, poprzez HDMI i na przeciętnym telewizorze LCD/PDP nie może być zachwycająca. Najnowsze telewizory HD potrafią już obrabiać i poprawiać sygnał otrzymywany ze złącz HDMI. W tańszych i starszych telewizorach, najprostsza metoda poprawy to połączenie nboxa z telewizorem kablem component i wybranie 1080i w nboxie. Zdecydowana większość telewizorów dokona wtedy obróbki sygnału ze złącza analogowego tak samo jak z eurozłącza( component to analogowy przesył sygnału HD) i jakość obrazu na kanałach HD powinna się poprawić. No i najważniejsze. Obraz w telewizorze trzeba skalibrować. Oglądanie w trybie dynamicznym, sport czy podobnym oczoje*nym fałszuje kolory, jasność, kontrast i ostrość w domowych warunkach. To także znacznie wpływa na jakość kanałów SD.

Jak dekoder buczy to do wymiany się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączony przez HDMI. Wybrałem rozdzielczość 1080- telewizor HD. Widoczne dekoder sobie nie radzi (a do tego buczy).Smutne to wszystko.Liczyłem że jakość obrazu będzie super.

Sprawdź jak wygląda obraz na tych nieszczęsnych kanałach po podłączeniu przewodem SCART. Może trafiłeś na wadliwego boxa, jak już wspomniał @arsenal.

Wcześniej, będąc w CP, korzystałeś z dekodera HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,korzystałem z Samsunga h370g (coś takiego) HD. Dwa lata nic się nie działo. Sprzęt był bardzo cichy.Sprawdziłem tego N-boxa.Buczenie wydobywa się w miejscu gdzie do dekodera podpięty jest zasilacz.Odnośnie telewizora to jest 2-letni LG FULL HD,który w przypadku korzystana z dekodera CP działał bez zarzutu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dekoder do wymiany bo buczy.

2. Czy format obrazu w dekoderze jest ustawiony na "panoramiczny (16:9)" i rozmiar na "bez zmiany"?

3. Jeżeli w pkt 2 obie odpowiedzi są na tak, to czy tak samo było w dekoderze polsatu?

4. Jakie były ustawienia formatowania obrazu na telewizorze?

5. I najważniejsze: Jeżeli Polsat był podłączony kablem EuroScart lub component to telewizor lepiej obrabiał obraz SD. Jak już zauważyli koledzy wcześniejsze modele telewizorów (zwłaszcza LCD, bo panel plazmowy nawet bez udziału elektroniki trochę ratował sytuację) potrafiły upiększyć obraz SD podawany po tych torach analogowych a po HDMI już nie.

 

Podejmij następujące kroki:

1. Wymień dekoder bo i tak zepsuty

2. Podłącz kablem component i pozostaw RES na 1080i (najlepsze rozwiązanie do oglądania SD i jednocześnie potrafi wyświetlać HD, bo nawet starszy telewizor powinien poprawiać swoim skalerem obraz SD)

3. Następnie podłącz kablem euro scart i przestaw na SD2-RGB dekoder i telewizor

4. Porównaj różnicę na kanałach SD i HD w stosunku do kabla HDMI. Sprawdzaj wyłącznie programy nadawane natywnie w 16:9, bez 4:3 oraz falszywego 16:9 - letterboxa i innych podobnych. Na TVP1/2 akurat bardzo często te trzy tryby się przeplatają w zależności od konkretnego programu. W telewizorze ustaw również format obrazu na 16:9 i wyłącz wszystkie powiększacze, rozciągacze i overscany na czas testów.

5. Teraz możesz z kolei włączać/wyłączać różne upiększacze obrazu i kolory na bardziej naturalne a mniej krzykliwe, czy to też coś jeszcze zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...