Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A działa wam VOD , bo mi cały czas przy np.Lost pokazuje niedostępny. Nie mam też opcji aby wyświetlił mi się kod potrzebny do zamówienia serialu albo jakiegokolwiek filmu. Wciskam B i nic.

 

1. Nie masz zciagnietej całej oferty (jak film bedzie na dysku to wygeneruje Ci kod potrzebny do zamówienia)

2. Żeby wszytko było aktualizowane w miarę na bieżąco najlepiej mieć podwójny konwerter i podłączone odydwa wej antenowe, oczywiście antena porządnie ustawiona. Konfiguracja TWIN w menu i czekać .... czekać.... żeby sie zaciagnął cały repertuar bedzie w nocy sie odpalał ale w końcu zaczyta i bedziesz miał filmy na dysku do oglądniecia

3. Aby móc zamawiać musze Cię wpisać do bazy VOD (numer Twojego terminala, warto zadzwonić na numer podany na ekarnie albo na stronie i sie przypomnieć... gdzies tam małymi literami jest napisane ze mają 14 dni od dostarczenia dekodera, pewno te 14 dni potrzeben też jest na to by dysk sie zapełnił.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder Pace HD PVR 500GB to jakaś porażka miałem Philipsa HD PRV działał bardzo wolno ale chodziło co miało chodzić a tu wziołem Pace jest tak samo powolny,HBO digital nie działa choć w ustawieniach zmieniałem na pojedyńczy lub twin i jest bez zmian.

 

W ustawieniach (menu) ustawiasz stan rzeczywisty wynikajacy z Twojej instalacji antenowej a nie widzimisię.

Jesli masz podłaczone obydwa wej antenowe do konwertera skierowanego na satelitę HOTBIRD

ustawiasz TWIN, jeśłi masz jeden konwerter dajesz pojedynczy. JAk masz dwa konwertery jeden na HB a drugi na Astrę .... to ustaw pojedynczy i ten z HB pdłacz do wej nr.1

Optymalnym rozwiazaniem jest podłaczenie obydwu wejsc głowicy do konwertera DUAL/QUAD któy ustawiony jest na HOtBIrda u ustawieni w MENU TWIN ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach (menu) ustawiasz stan rzeczywisty wynikajacy z Twojej instalacji antenowej a nie widzimisię.

Jesli masz podłaczone obydwa wej antenowe do konwertera skierowanego na satelitę HOTBIRD

ustawiasz TWIN, jeśłi masz jeden konwerter dajesz pojedynczy. JAk masz dwa konwertery jeden na HB a drugi na Astrę .... to ustaw pojedynczy i ten z HB pdłacz do wej nr.1

Optymalnym rozwiazaniem jest podłaczenie obydwu wejsc głowicy do konwertera DUAL/QUAD

 

Trax; chłopie ja nie jestem taki co ma dekoder pierwszy raz, miałem Philipsa PVR HD z tamtego roku i tam było wszystko OK

tutaj piszę że robiłem różne kombinacje w ustawieniach kiedy był na pojedyńczy oczywiście było ustawione na pojedyńczy konwekter.

Ale kiedy podłączyłem na dwa i w ustawieniach na Dual to też nic nie pobrał przez trzy tygodnie ,choć jest włączony na stanby .

Specjalnie na nim mi nie żależy bo mam Fergusona HF 8900 gdzie dekoder pod względem jakości obrazu ,dzwięku i szybkości bije na łeb dekodery wzięte w promocji u wszystkich nadawców łącznie z "N"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto co znalazłem o nowym PVR po zalogowaniu się do ICA (fragment):

"Czasami zdarza się, że po aktualizacji dekoderów posiadających wcześniejsze wersje oprogramowania znika obraz. Powodem może być zmiana ustawień konwertera w menu terminalu. Jak sobie z tym poradzić?

Gdy nie ma obrazu po aktualizacji:

na pilocie przyciśnij kolejno:

klawisz MENU, 7 (PARAMETRY TECHNICZNE), 1 (USTAWIENIA ANTENY) - B (PARAMETRYODBIORU) i za pomocą strzałek na pilocie ← → ) w polu TYP KONWERTERA: zmień TWIN na

POJEDYNCZY.

Gdyby pojawił się problem z nieprzełączaniem się telewizora na właściwy tryb AV a dekoder jest połączony z telewizorem tylko za pomocą euro złącza wybierz:

MENU - 4 (USTAWIENIA TERMINALA) - 2 (PARAMETRY TV I MAGNETOWIDU) i następnie ustaw (za pomocą strzałek na pilocie ← → ) w polu TYP TELEWIZORA albo HD 720p albo HD1080i

gdy dekoder jest połączony z telewizorem zarówno za pomocą euro złącza, jak i HDMI wybierz: MENU - 4 (USTAWIENIA TERMINALA) - 2 (PARAMETRY TV I MAGNETOWIDU), a następnie ustaw (za pomocą strzałek na pilocie ← → ) w polu TYP TELEWIZORA: SD."

Coś tu chyba nie tak. Jak masz połączenie przez euro to chcą żeby ustawić PVRa na HD a jak przez HDMI i euro to na SD. Chyba że czegoś nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem sprzęt...

 

Nie miałem zbyt dużo czasu na testowanie (kilka godzin), ale pierwsze wrażenie dobre. Wizualnie jestem mile zaskoczony, bo na obrazkach przedstawiany jest bez odniesienia do np. wielkości dłoni, więc spodziewałem się z wyglądu sklepowej wagi. De facto jest to bardzo małe i zgrabne pudełeczko... nawet trochę za małe :)

 

Jakość obrazu... Zaznaczam, że moja przesiadka jest z 7-letniego dekodera Mediasat, podłączonego SCART'em do TV 29" CRT Philips. Kabel i TV został ten sam, więc mogę tylko powiedzieć, że jakość kanałów SD jest znacznie lepsza na PEACE. Wszystko ostre i barwne. Niestety na mojej 60cm czaszy i mocy sygnału: prawie 4 (na 5 możliwych) nie odbierają mi żadne kanały HD, czego mogłem się chyba spodziewać mając starą antenę i pojedynczy konwerter. Przez chwile myślałem, że może nie przestawiłem z TWIN na POJEDYNCZY, ale jest OK i dodatkowo natknąłem się na MTVN HD, na którym jest dźwięk, jednak obraz jest mocno mozaikowy. Czy to oznacza, że MTVN HD jest nadawany w najgorszej rozdzielczości, biorąc pod uwagę pozostałe kanały z 5xHD, i dlatego jako jedyny u mnie jako tako odbiera?

 

Prędkość... przełączania kanałów wolna, ale bardzo porównywalna z oddanym Mediasatem, więc po tylu latach już mi to nie przeszkadza... choć liczyłem w głębi duszy na przynajmniej ciut szybszą pracę... no trudno, może coś się poprawi, gdy RC1 przejdzie do fazy RTM ;)

 

DVB-T... jak najbardziej OK, nawet po podłączeniu do zwykłej anteny pokojowej od razu znalazł 7 kanałów i wszystkie w b.dobrej jakości (lokalizacja: Warszawa). Tylko dlaczego te naziemne programy są zaprogramowane na kanałach 980 - 986? Myślałem, że do przełączania się na cyfrówkę naziemną będzie służył przycisk na pilocie ANT/SAT... bardzo mnie to zaskoczyło. Po co więc ten klawisz?

 

Nagrywanie... opiszę, gdy więcej potestuję. Ogólnie time-shifting działa i kilkuminutowe nagranie też pojawiło się (i odtworzyło) w bibliotece nagrań. Co ciekawe, mimo iż mam 1 kabel SAT, to nagrywając program TVP1 mogę oglądać TVP2, TVP INFO i jeszcze kilka innych programów. Na pozostałe nie mogę przełączyć. Pewnie dla Was to oczywiste, ale mogę prosić o jakieś wskazówki, gdzie znajdę taką informację: które kanały są w obrębie jednej grupy, podobnie jak we wskazanym przykładzie.

 

Nie zawiesił się... jeszcze, więc dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na mojej 60cm czaszy i mocy sygnału: prawie 4 (na 5 możliwych) nie odbierają mi żadne kanały HD, czego mogłem się chyba spodziewać mając starą antenę i pojedynczy konwerter. Przez chwile myślałem, że może nie przestawiłem z TWIN na POJEDYNCZY, ale jest OK i dodatkowo natknąłem się na MTVN HD, na którym jest dźwięk, jednak obraz jest mocno mozaikowy. Czy to oznacza, że MTVN HD jest nadawany w najgorszej rozdzielczości, biorąc pod uwagę pozostałe kanały z 5xHD, i dlatego jako jedyny u mnie jako tako odbiera?

 

Przykro mi to pisać, ale Pace ma bardzo słabą głowice, znacznie gorszą niż w dekoderze PVR 250GB. Ja też mam antene 60cm i pojedyńczy konwerter, ale jakość sygnału mam 4,5 i działają mi wszystkie kanały HD bardzo ładnie. Jeżeli chodzi o MTVN HD to on jest nadawany w jednej z najlepszych jakości.

 

DVB-T... jak najbardziej OK, nawet po podłączeniu do zwykłej anteny pokojowej od razu znalazł 7 kanałów i wszystkie w b.dobrej jakości (lokalizacja: Warszawa). Tylko dlaczego te naziemne programy są zaprogramowane na kanałach 980 - 986? Myślałem, że do przełączania się na cyfrówkę naziemną będzie służył przycisk na pilocie ANT/SAT... bardzo mnie to zaskoczyło. Po co więc ten klawisz?

 

Przycisk ANT/SAT służy do przełączania na telewizje analogową w TV (lub jeżeli zaprogramujesz pilot to wtedy przycisk służy do przełączania pomiędzy wyjściami w TV) Kanały są ustawione na końcu , ponieważ nie są oficjalnie na liście kanałów Cyfry, a są na samym końcu,aby można było mieć łatwy dostęp.

 

Nagrywanie... opiszę, gdy więcej potestuję. Ogólnie time-shifting działa i kilkuminutowe nagranie też pojawiło się (i odtworzyło) w bibliotece nagrań. Co ciekawe, mimo iż mam 1 kabel SAT, to nagrywając program TVP1 mogę oglądać TVP2, TVP INFO i jeszcze kilka innych programów. Na pozostałe nie mogę przełączyć. Pewnie dla Was to oczywiste, ale mogę prosić o jakieś wskazówki, gdzie znajdę taką informację: które kanały są w obrębie jednej grupy, podobnie jak we wskazanym przykładzie.

 

Jeżeli masz pojedyńczy konwerter to gdy włączysz nagrywanie możesz oglądać wszystkie kanały, które znajdują się na danym transponderze co nagrywany kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed snem chciałem zaplanować jakieś nagranie z EPG i dekoder zaliczył pierwszy reset podczas ściągania danych, przed wyświetleniem menu z przewodnikiem po programach. Jak na razie obchodzę się z nim jak za czasów Atari na kasety... jak nikt nie chodził po pokoju, to była duża szansa, że po 15 min oczekiwania, gra się załaduje ;-)

 

Jeśli MTVN HD ma lepszą jakość niż np. Animal Planet HD, to na mój rozum AP HD powinno być tym bardziej. Chyba, że to kwestia śniegu na dachu. Teraz tak skojarzyłem, że od miesiąca (czyli także na starym dekoderze) nie mam TVN Warszawa. W międzyczasie przez 4 dni z rzędu kanał się pojawił, ale przez ostatni tydzień znów ciemnia. Może da to jakiś trop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem antena 60cm to jednak za mało by mozna spokojnie oglądac programy któe wymagaja duzej ilosci danych w streamie - oczywiście zależy jeszcze w jakiej części Kraju uzywamy tej anteny ale przyzwoita "miska" to 80cm , wtedy gęste chmury śnieg i deszcz nie powinny przeszkodzić w odbiorze. Bo o ile problemem moze nie być poziom sygnału przy 60 to moze być jego jakość (ilośc błedów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. albo nie widzisz że masz problemy

2. albo nie zwracasz na to uwagi

3. albo masz szczęście i powinieneś się cieszyć, bo... instaluję i ustawiam codziennie na terenie Warszawy po kilka anten, i wierz mi, ludzie mają problemy i to prawie wszyscy Ci którzy maja anteny 60cm... i nie pomaga super ustawienie fachową ręką... bo gdy zawieja na dworzu, to 90% z tych ludzi HD już nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mikola nie do końca sie z tobą zgodze duży problemem są instalacje i niestety konwentery starsze a nawet te całkiem nowe na antenie 60 przy dobrym konwerterze np Mamimusie możesz uzyskać dobry sygnał z 60 zakładam ze jest to antena po Wizji ,fakt lepiej miec wiekszą antene bo masz zapas na zmiane warunków atmosferycznych osobiscie uzywam anteny cyfry 70 i 80 cm jak do tej pory nie mam najmniejszego problemu z kanałami HD na jednej i drugiej dodam ze pierwsza jest z twinem druga z Quadem . Często instalatorzy ustawiaja tylko antene ale nie sprawdzaja jaki jest sygnał końcowy przy tunerze bo wtedy dopiero widzisz co daje wieksze straty słaby konwerter czy kabel podejrzewam ze poprostu nie maja odpowiednich mierników , z moich obserwacji promowany jest czesto konwertery inwerto nawet cyfrowy polsat daje do swoich zestawówe ale niestety nie jest to najlepszy konwerter często zawodzi przy tunerach Hd sygnał jest niestabilny czesto pływa na mierniku , poza tym duża częsc lnb jest kilkoletnia i nadaje się do wymiany ,wychodzi to przedewszystkim przy tunerach HD.Co do nowego PVR Pace nie jest to zły odbiornik ma tylko słabe jak narazie oprogramowanie co do czułosci głowicy nie odbiega od starego pvra u mnie działa wszystko tak samo jak na starym na obydwu antenach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest tak, że antena 60cm nie wystarcza do odbioru HD.

Mieszkam trochę na wschód od Warszawy. Używam dośc starej anteny 60cm z DOBRYM konwerterem Quad. Antenę ustawiałem metodą "na oko" podłączając stary analogowy tuner i kręciłem anteną tak długo, aż na ekranie uzyskałem obraz bez czarnych i białych kropek (dla niewtajemniczonych, przy kanałach nadawanych z satelity analogowo można antenę ustawiać tak jak naziemną - na oko, patrząc po prostu na jakość obrazu). Taki sposób ustawiania jest moim zdaniem najbardziej precyzyjny, jeżeli nie dysponuje się żadnym miernikiem sygnału itp.

Wszystkie kanały HD odbieram bez zakłóceń, do tego jeszcze mam w drugim pokoju n-kę (nie na darmo ten quad) i także ich kanały odbieram bez zakłóceń. Nawet przy opadach śniegu, ostatnio sporo pada a cały czas mam odbiór.

Tam, gdzie mieszkałem wcześniej, miałem antenę 80cm - też ustawiana na oko w identyczny sposób i problemy były nawet przy małym deszczu nie mówiąc już o burzy. Ale wtedy miałem zwykły konwerter z zestawu jeszcze od WizjiTV (chyba). No i dodatkowo, było tam sporo drzew, dość blisko domu więc mogły tłumić sygnał.

Przypuszczam więc, że sama antena to 50% sygnału. Pozostałe 50% to jakość konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz pojedyńczy konwerter to gdy włączysz nagrywanie możesz oglądać wszystkie kanały, które znajdują się na danym transponderze co nagrywany kanał.

 

Nie jest tak jak piszesz. Jeżeli masz pojedynczy konwerter to gdy włączysz nagrywanie, możesz oglądać wszystkie kanały, które mają tą samą "polaryzację" co nagrywany kanał a nie tylko te które nadają z tego samego transpondera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz pojedyńczy konwerter to gdy włączysz nagrywanie możesz oglądać wszystkie kanały, które znajdują się na danym transponderze co nagrywany kanał.

 

Nie jest tak jak piszesz. Jeżeli masz pojedynczy konwerter to gdy włączysz nagrywanie, możesz oglądać wszystkie kanały, które mają tą samą "polaryzację" co nagrywany kanał a nie tylko te które nadają z tego samego transpondera.

 

dokładnie chociaz gdy ja nagrywam discovery ch to moge ogladac kanały tylko z tego traspondera m. in. axn i tak samo z universal ch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bład oprogramowania:

zamawiam coź na C+VOD, pobieram upranwienia, wciskam A - anuluj, badź niemoże pobrać z innych przyczyn i wychodze p;oprzez A, wracam do trybu TV i... wskakuje na jakis kanal dziwny nie ten oglądany poprzednio a zupełnieinny, mam ciemno na ekranie, po chwili informacja o braku sygnału złej konfiguracji konwerterów. przeskk na kanał który jest na innym transponderze i jest OK

 

Czyli w skrócie BRAK obsługi błedów - jak to w RC1 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz pojedyńczy konwerter to gdy włączysz nagrywanie możesz oglądać wszystkie kanały, które znajdują się na danym transponderze co nagrywany kanał.

 

Nie jest tak jak piszesz. Jeżeli masz pojedynczy konwerter to gdy włączysz nagrywanie, możesz oglądać wszystkie kanały, które mają tą samą "polaryzację" co nagrywany kanał a nie tylko te które nadają z tego samego transpondera.

 

Niestety nie jest tak jak piszesz. Jeżeli masz pojedynczy konwerter, to gdy włączysz nagrywanie, możesz oglądać wszystkie kanały, które są nadawane w tej samej "ćwiartce satelitarnej" co nagrywany kanał, a zatem w tej samej polaryzacji (poziomej lub pionowej) i w tym samym pasmie częstotliwości (niskim lub wysokim), a nie tylko te, które nadają z tego samego transpondera lub tylko te, które mają tą samą polaryzację.

 

Jest to możliwe dzięku temu, że dekoder PVR (stary Philips jak i nowy Pace) wykorzystuje w takiej sytuacji oba tunery: sygnał satelitarny doprowadzony do wejścia nr 1 (konwerter pojedynczy) jest dzielony wewnętrznym spliterem na oba tunery.

 

Podobnie jest z sygnałem DVB-T (cyfrową telewizją naziemną). Chociaż jest jedno wejście RF, to w środku są dwa tunery z połączonymi wejściami, dzięki czemu można oglądać jeden program DVB-T i jednocześnie nagrywać inny porogram DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety specjalisto wcale tak nie jest jak piszesz

mam ten szajs w domu odpiolem z wej2 HB i przetestowalem twoja wypowiedz

 

P.S. dzwonilem przed chwilka do c+ w sprawie VOD ze niema i nic nie sciaga od 2 tyg. pan kazal od razu isc do dytrybutora i wymienic :)

to będzie moja 4 wymiana Pace PVR nic tylko pogratulowac dobrze ze mam serwis na miejscu 2km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety specjalisto wcale tak nie jest jak piszesz

mam ten szajs w domu odpiolem z wej2 HB i przetestowalem twoja wypowiedz

 

Kiedyś sobie nastawiłem nagrywanie koncertu guano apes na mtvhd, ale że rodzice chcieli ogladać fakty na tv to sobie darowalem (niemniej zapomnialem przerwac nagrywanie). wlaczyli sobie tvn, poogladali... jakie bylo moje zdziwienie jak się okazało, że całość się nagrała.

 

Czyli faktycznie jnest tak że nagrywa z jednego zakresu określonej polaryzacji a nie tylko transpondera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz pojedyńczy konwerter to gdy włączysz nagrywanie możesz oglądać wszystkie kanały, które znajdują się na danym transponderze co nagrywany kanał.

 

Nie jest tak jak piszesz. Jeżeli masz pojedynczy konwerter to gdy włączysz nagrywanie, możesz oglądać wszystkie kanały, które mają tą samą "polaryzację" co nagrywany kanał a nie tylko te które nadają z tego samego transpondera.

 

Niestety nie jest tak jak piszesz. Jeżeli masz pojedynczy konwerter, to gdy włączysz nagrywanie, możesz oglądać wszystkie kanały, które są nadawane w tej samej "ćwiartce satelitarnej" co nagrywany kanał, a zatem w tej samej polaryzacji (poziomej lub pionowej) i w tym samym pasmie częstotliwości (niskim lub wysokim), a nie tylko te, które nadają z tego samego transpondera lub tylko te, które mają tą samą polaryzację.

 

Jest to możliwe dzięku temu, że dekoder PVR (stary Philips jak i nowy Pace) wykorzystuje w takiej sytuacji oba tunery: sygnał satelitarny doprowadzony do wejścia nr 1 (konwerter pojedynczy) jest dzielony wewnętrznym spliterem na oba tunery.

 

Podobnie jest z sygnałem DVB-T (cyfrową telewizją naziemną). Chociaż jest jedno wejście RF, to w środku są dwa tunery z połączonymi wejściami, dzięki czemu można oglądać jeden program DVB-T i jednocześnie nagrywać inny porogram DVB-T.

 

akurat mojej odpowiedzi tam nie bylo bo zaczynała sie akapit nizej ale moze tak chciales wyciac choc to ogolnie moja odp. ale tak jak mowiłem nagrywajac discovery ch mam dostep tylko do tego transpo. czyli moge ogladac np. axn reszty z tej polaryzacji nie ma byc moze to chodzi o pasmo sat. ale tego nie wiem i gdzie to mozna sprawdzic w jakim pasmie nadaja kanły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...