Skocz do zawartości

TVP i kanały tematyczne


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jeśli TVP ma długi które nie powstały teraz, a w ostatnich latach, to krasnoludki ich nie spłacą. Wyjścia są dwa, albo będziemy więcej dokładać do tego z własnej kieszeni jako podatnik, albo 3 miliardy rocznie to był pikuś i trzeba będzie dopłacać jeszcze więcej, także z podatków.

Zatem jako podatnik, mówię nie ;) Misję można realizować na wielu innych antenach, zamiast taniej rozrywki.

BBC także ma wiele płatnych kanałów i chyba najwięcej w Europie i to jest także źródło dochodu dla publicznego nadawcy. W tym nie widzę niczego złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na sprawozdanie finansowe za poprzedni rok to nie dziwie się, że te trzy kanały chcą połączyć w jeden. Chociaż osobiście TVP Historii bym nie ruszał a połączył Dokument i Naukę to trzeba jednak brać pod uwagę wielkie długi i jednak trochę ciąć wydatki. 

Chociaż z drugiej strony słychać o mocnym przepłacaniu nowych dziennikarzy i tutaj być może można poszukać kolejnych oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trzech  wartościowych kanałów TVP Historia, TVP Dokument i TVP Nauka  zrobią jeden TVP Wiedza. Czyli ilość wartościowych kanałów  do oglądania zmniejszy się . Teraz można wybierać  pomiędzy trzema. Po zmianach " na lepsze"  zostanie do wyboru jeden.  Dostawcy płatnej telewizji ucieszą się. Zwłaszcza że co lepsze kanały o profilu jak TVP Dokument czy TVP Nauka  są w tych najdroższych pakietach. Ale TVP World czy TVP Polonia zostaną w bezpłatnej naziemnej.  I najlepsze jest to uzasadnienie do łączenia w jeden trzech kanałów " „celowe jest zaniechanie działalności nierentowanej, a jednocześnie nieprzynoszącej wartości publicznej”. Nierentowna działalność....nieprzynosząca wartości publicznej :)
 

Edytowane przez tv1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Seriale i TVP HD też powinny być nadawane bezpłatnie w telewizji naziemnej, a nie tak jak teraz są tylko u operatorów jako płatne.

Zresztą z tych dwóch kanałów powinien powstać jeden jako TVP Film w którym były by zarówno seriale jak i filmy w HD oczywiście. 

 

Co do łączenia kanałów jestem za, teraz same powtórki 

Edytowane przez Krosnoludek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, k05 napisał(a):

Co Ty wymyślasz znowu? Jak można zrobić zmianę z punktu 2, jak TVP Seriale potrafi być liderem oglądalności w segmencie kanałów filmowo-serialowych? Przecież to strzał w kolano... 

Nie powiedziałbym że to byłby strzał w kolano zwłaszcza gdyby TVP zmieniając TVP Seriale na TVP Film zrobiło odpowiedź na Polsat Film, Stopklatkę czy TVN Fabułę. Taki kanał nie tylko rozszerzył by się o filmy ale miałby też premierowy kontent serialowy który to przejąłby od skasowanych kanałów pokroju TVP Kobieta czy TVP HD. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy kanały Telewizji Polskiej, które najlepiej wypełniają swoją misję spośród innych kanałów mają zostać zlikwidowane. W ich miejsce ma powstać jeden kanał, który skupiałby ich treści w jednym miejscu. Przecież to jest NIEPOWAŻNA decyzja. Jeszcze mogę zrozumieć połączenie kanałów TVP Dokument i TVP Nauka, ale Historia powinna pozostać samodzielnym kanałem! Każdy z tych trzech kanałów jest wyjątkowy i prezentuje swoją tematykę bardzo dobrze. 

 

TVP Kobieta, to tak naprawdę TVP Seriale 2, a ilość treści o tematyce kanału spokojnie można umieścić w innych kanałach Telewizji Polskiej. Po prostu jest to przez większość czasu jedna wielka powtórka nie wypełniająca swoich założeń. 

 

Alfa TVP to kanał z dużym potencjałem, jednak mam wrażenie że nie został on w pełni wykorzystany. Duża część treści jest emitowana również na TVP ABC, więc niestety kanał który według założeń miał być inny od swojej siostrzanej stacji, jest bardzo podobny do niej. Mimo to według mnie kanał, mógłby dalej nadawać po wprowadzeniu kilku zmian.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...