Skocz do zawartości

Plazmy czy LED do 3D?


Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj jest test mojego monitora, który działa teraz w drugim pokoju jako tv http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/TOP-10_Monitory-3748/strona/13902.html. Rozbawił mnie teraz tekst "23-calowy wyświetlacz LCD wykonany został w technologii IPS (In-Plane Switching), która zapewnia dobre odwzorowanie barw (zwłaszcza czerni)". Właśnie dzisiaj widziałem w jakimś filmie, to dobre odwzorowanie czerni. W mocno ciemnym miejscu prawie nic nie widziałem, tzn. widziałem czerń :-) Tryb w monitorze mam ustawiony na film, jasność odpowiednio ustawiona. Czy tanie telewizory LCD, będą podobnie wyświetlały czerń? Czy są one pod tym względem lepsze? Poza tym, to obraz bajka. Ostry jak "żyleta". Nie ma startu poprzedni kineskop. Tylko ta felerna czerń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że to marketing. Moje pytanie jest, czy w telewizorze LED przy moim budżecie do 1500zł. Obraz będzie podobny jakościowo do mojego monitora LED, który ma podświetlenie krawędziowe? Czy może telewizory LCD/LED do 1,5k pln mają znacznie lepsze odwzorowanie bardzo ciemnych scen kinowych? Bo właściwie gdyby nie to, to brałbym takiego LED-a w ciemno. Tak w 95% oglądanie kanałów HD to przyjemność, z sd już gorzej. Ale z racji matrycy 23" nie widać tego z większej odległości. I nawet kanały sd ujdą. Te 5% na minus to bardzo ciemne sceny, w których bardzo mało widać na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj dla mnie taki detal jest dość istotny, i dlatego raczej wybiorę plazmę. Dlatego też pytałem, czy wszystkie tv LED do 1,5k tak mają. Bo ja dziękuję za telewizor, który zamiast wyświetlić jakąś mroczną scenę. Pokaże mi prawie czarny ekran. Rozumiem że raczej wszystkie tańsze LCD to mają. Więc raczej im podziękuję. Czy zależy to też od producenta. I elektroniki wewnątrz urządzenia? A są w ogóle telewizory z matrycami MVA?

 

Nikt nic nie odpowiada, to widzę że chyba w tych pieniądzach niczego lepszego niż ten PANASONIC z moimi wymaganiami co do jakości (także wyświetlania bardzo ciemnych scen), nie znajdę. Martwi mnie jeszcze ta rozdzielczość. Telewizor będzie kupowany na kilka lat. I chciało by się aby był jak najlepszy. Czy rzeczywiście z odległości 2,5 - 3 metrów. Nie będzie żadnej różnicy między tym panelem 1024:768, a takim full hd? Jest to prawdą? Gdzieś indziej właśnie przeczytałem, że lekkie skalowanie widać tylko z bliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie odpowiada

Jak to nikt. W końcu musiałem pooglądać trochę telewizji.

Plazmę, którą wybierasz na pewno się nie rozczarujesz. I jeszcze jedno. Rozejrzyj się dookoła. Może za te pieniądze uda ci się kupić model wyższy.

 

Może sam coś ci poszukam. Ale dopiero późnym wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak martwi Cię rozdzielczosć to nie kupuj tego telewizora. Dołóż parę złotych i kup wersję FullHD. Do filmów tylko plazma, na tanich LCD LED ciemność znaczy szarość. LCD mają 262tys. kolorów, plazma 64 miliardy, zakres szarości i czerni jest zupełnie inny.

 

Może poszukaj Panasonica P42GT30E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wasze pomocne posty. Bogdan425 już nie trzeba nic szukać. Tak jak mówiłem szedłem do neonetu koło siebie. Nie chciałem przez internet kupować, bo jakby coś się zepsuło to później jest spory kłopot z odesłaniem takiej kolumbryny. No i zakup dokonany :D PANASONIC TX-P42X60E za 1499,99zł. Jak narazie to wszystko wygląda świetnie. Rozdzielczość okazało się, że w niczym nie przeszkadza. Piksele widać, ALE tylko i wyłącznie z bardzo bliska. Kiedy się normalnie rozsiądę z odległości około 2,5 metrów obraz wygląda kapitalnie. Wcześniej nadawali jakiś nowszy odcinek rancza na tvp hd. I jakość "gniecie". Szkoda tylko, że nie mam do porównania jakiegoś tv full hd 42". Wtedy na 100% bym się przekonał czy nie ma różnicy. Ale z tego testu, wychodzi że chyba nic nie tracę. Krótki cytat z testu: "Powtórzę jeszcze raz jeśli usiądziemy odpowiednio daleko od ekranu to będzie on dla nas równie ostry i szczegółowy co ekran Full HD widziany z tej samej odległości". A w moim wypadku dokładanie do Panasonica P42GT30E, nie wchodziło w grę. Znalazłem go na morole za 2860zł. To prawie 2 razy tyle co P42X60E. Dla mnie bez sensu, zważywszy że telewizor będzie służył tylko jako telewizor. Żadnej konsoli ani nic innego nie będę podłączał. Minusem jest niestety "lustrzany" panel. W dzień wszystko się odbija. Ale nie jest źle, wystarczy że usiądę na wprost tv. Ewent. zasłonię rolety. Ale tragedii nie ma. Mój stary kineskop też odbijał. Tak więc dziękuję za wszelką pomoc. Jak na razie jestem zadowolony 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się zmartwiłem :-) Tutaj chyba nie można porównywać tego 1:1 jak w komputerach. Gdzie wielkość pulpitu 1024:768 w porównaniu do 1920:1080 to przepaść. Tutaj działa to inaczej. I zgadzam się z testem, do którego sam wcześniej dałem link. Oglądając z pewnej odległości, obraz jest ostry jak żyleta. W końcu widzimy taki sam obraz co na fullhd. Jest on tylko wyświetlany na innej matrycy. Ale obraz jest ten sam. I z większej odległości widzimy te same szczegóły. Super ostre na programach hd. Zapewniam was. Zresztą na hdtvpolska jest to objaśnione. Co innego jakbym może grał na tym tv. ALE będzie on tylko używany do telewizji. I jakość uważam jest świetna. Piksele widać tylko i wyłącznie z bardzo bliska. Pozdrawiam :-)

 

Dodam może ten cytat z testu na hdtvpolska:

 

"Rozdzielczość matrycy

Panasonic X60 nie ma rozdzielczości Full HD (1920 x 1080), a jedynie 1024 x 768, czyli tak zwane HD-Ready, lub (w przybliżeniu) 720p. Wiele osób na pewno odstrasza to, szczególnie że standard HD nie jest już taki młody. Uspakajam, rozdzielczości Full HD i tak bardzo często nie wykorzystujemy, lub jest ona degradowana przez fatalną jakość (kompresję) programów w TV. Sposobem bardziej naukowym możemy precyzyjniej wyliczyć odległość o jaką musimy być oddaleni od telewizora, aby widzieć wszystkie szczegóły obrazu HD. Weźmy pod lupę dwa rozmiary matryc jakie posiada seria X60:

 

Tabela przedstawia maksymalne odległości jakie musimy zajmować od telewizora, aby wykorzystywać pełną rozdzielczość Full HD (1920x1080) i HD Ready (w tym przypadku 1024 x 768). W przypadku zajmowania dalszej pozycji przed ekranem nie odczujemy żadnych strat związanych z niższą rozdzielczością ekranu Panasonic'a X60.

 

Matryca 1024x768------------ Matryca Full HD

Ekran 42" 3m i 12cm--------- 1m i 65cm

Ekran 50" 3m i 71cm--------- 2m i 0cm"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piksel,to piksel nie jest z gumy a jest ich dokładnie 1024 razy 768 i ani mniej, ani więcej, cokolwiek byś nie wyczyniał (!) i nie słuchaj prestidigitatorów.

 

Co najgorsze, proporcje wynikające z tej rozdzielczości to 4:3, a nie 16:9, co da się we znaki przy skalowaniu.

 

W ogóle matematyka, to dość bezwzględna dziedzina, nie znosząca kompromisów.

 

Trzeba było zacząć od poradnika: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -3482.html, zamiast czytać @digitalusa z forum hdtv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 16:9 też gdzieś to wyczytałem, piksele nie muszą być kwadratami. Mogą być prostokątami. Ale nie rozumiem o co ci chodzi? Ten telewizor jest na prawdę tylko do oglądania tv. I na prawdę z odległości 2,5 - 3 metrów obraz wygląda świetnie. Tak więc coś w tym musi być, że nasze oko nie jest w stanie rozróżnić matrycy full hd od hd ready z pewnej odległości. Zresztą musiałem pójść na pewien kompromis. Budżet był nieduży. Myślisz, że jakbym wybrał jakiegoś LED-a to teraz "skakał bym z radości"? Chciałem plazmę i jest plazma. Kolory są wręcz genialne. Nie można oderwać wzroku od ekranu. Ja jestem zadowolony z jakości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bogdan425. Jednak coś w tym chyba jest, że rozdzielczość to nie wszystko. Niektórym pewnie ciężko uwierzyć, że na 1024:768 oglądając z 2,5-3,5 metrów. Zobaczymy to samo co na 1920:1080. Różnica jest tylko z bliska. Pewnie rozdzielczość jest bardzo istotna dla gracza. Ale już dla kinomana nie jest najważniejsza. Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo Tobie przede wszystkim zależało na cenie. Ciekawe ale tego TV co podawałem nie mogę znaleźć nigdzie, kosztował kiedyś 2299zł, wyższy przekątną model jest w MM za 2247 http://www.mediamarkt.pl/telewizor-pana ... ,id-125923 dziwne troszkę. Ale to różnica 750zł. Dużo jak na ten budżet jaki zaplanowałeś.

 

Jeśli masz dekoder HD ustaw 720p, obraz będzie lepszy niż 1080i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast polecam Toshibe 40TL 938G .Na wiosne pojechałem po Samsunga a gdy zobaczyłem obraz wróciłem z Toshiba.Nawet szwagier przyznał że ten led daje lepszy obraz od jego plazmy.Niestety nie znam modelu ale jakiś Samsung 50 cali kupiony ok.2.5 roku temu.Tylko ja mam NC+ a on Multimedie co też może mieć wpływ na obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto, co ludzie piszą na temat tego telewizora. Do poczytania.

Bardzo dobry telewizor dla osób którym zależy na wysokiej jakości obrazu.

Pozbawiony jest fajerwerków typu internet. Ten telewizor mimo śmiesznie niskiej ceny

oferuje naprawdę rewelacyjny obraz. Stosunek cena / jakość nie do prześcignięcia przez konkurencję.

Czerń na bardzo przyzwoitym poziomie jak to bywa zazwyczaj na plazmach.

Nawet nie ma co porównywać do LCD lub LED bo w tej klasie cenowej ta plazma miażdży każdy taki telewizor.

Jednym słowem, jeżeli szukasz telewizora do oglądania programów telewizyjnych nadawanych

cyfrowo w naszym kraju - TEN TELEWIZOR JEST DLA CIEBIE.

Konkurencji po prostu nie ma.

Jak na pieniądze , które trzeba wydać - to telewizor jest REWELACYJNY ! Bardzo dobra jakość obrazu, trudno uwierzyć, że to tylko HD Ready. Wiernie odtwarzane kolory. itd. itd. same plusy. Polecam zapoznać się z testem na HDTVPolska.com
Mam go prawie 5 lat (plazma 42 cale), TV jest extra, działa do dzisiaj - jest w świetnym stanie pod każdym względem - mimo, że przeżył 3 przeprowadzki :)
zdecydowanie polecam ten TV, zdumiewająca ostrość i płynność obrazu , powalające ( zbliżone do naturalnego ) odwzorowanie kolorów (śnieżna biel wydaje się być deczko szarawa ), kolor złoty jest złotym a woda jest wodą ,po prostu chce się oglądać i właściwie mam tylko żal że odbierany sygnał niektórych stacji ( oprócz HD ) jest tak kiepskiej jakości . pozdrawiam
Jako wadę wskazałbym prądożerność lecz jest to moja druga plazma w ciągu 5 lat i jakość specjalnie nie odczuwam ile "spala" plazma - to rekompensuje jakość i szybkość tego TV.
Bez zbędnych słów - rewelacja. Za cenę 1400 pln mamy wspaniały telewizor bez wodotrysków , które są zbędne !!! Plazma faktycznie nigdy nie zostanie pobita przez LCD - ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan425, mam nadzieję że wiesz, jakie kocoboły ludziska potrafią wypisywać, a już szczególnie kiedy sami umoczyli się w jakiś kanał. ;)

 

Problem jest i tego rodzaju, że powszechna świadomość techniczna, łącznie z podstawami matematyki jest taka, że przerażenie bierze, i że użytkownikom nie świta nawet myśl, jakie rzeczywiste potrzeby wynikają z użytkowania pospolitego telewizyjnego odbiornika, i że dzisiejsze standardy obrazu wymuszają wręcz wysoką rozdzielczość, jeśli ktoś ma w ogóle jakiekolwiek wymagania i nie najgorszy wzrok.

 

Oczywiście cieszę się, gdy ktoś jest zadowolony z minimum, ale jednocześnie mnie taki rzeczy stan niezmiernie smuci.

 

Paradoks?

 

Być może, ale mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@amigo007, absolutnie nie muszę testować tego konkretnego telewizora, by mieć na temat podobnych mu urządzeń wyrobiony pogląd.

 

HDTV nie uznaje ŻADNYCH kompromisów i nie po to ów standard telewizyjny został ustanowiony, by oszukiwać siebie samego, że patrząc z odpowiedniej odległości nie widzi się różnic między FHD, a czymś co nie dorównuje w rozdzielczości nawet kiepskim laptopom.

 

Nie po to też sprzedaje się już urządzenia UHDTV, by udawać przed samym sobą, że 1024x768, to akceptowalna rozdzielczość, bo jest to koszmar w biały dzień i nie mam co do tego cienia wątpliwości !

 

Telewizyjne standardy wysokiej rozdzielczości, wprowadzono dla przyjemności oglądania szczegółowych obrazów, gdzie zamiast liczenia prostokątnych pikseli, można policzyć włosy na głowach aktorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...