Skocz do zawartości

Migracja z Cyfry + do platformy CANAL+


Mr. Brooks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I art. 15, par. 5, który precyzuje termin. @Grabar jaśniej wyjaśnić juz tego nie mógł. Chłopie! Przyznaj wreszcie, że nie masz racji.

 

Znów troll?... Już raz było z innym o żółtych karteczkach potwierdzenia odbioru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godunow: proponuje mały pojedynek. Jak wygram ja: opłacasz mi 1,5 miesiaca abo (czyli 1,5 x 64 = 96 zł), jak wygrasz Ty to ja opłacę Ci 1 miesiąc abo (z podpisu wynika, że 99 zł).

 

1. Wyślę wypowiedzenie umowy (siostra ma "starą" umowę z Cyfra+) powołując się na art. 7 par. 1 (13th Street) w dniu 30 kwietnia.

2. Skan pisma i skan nadania z 30 kwietnia wysylam Ci na maila.

3. Czekamy: jak wypowiedzenie zostanie odebrane w dniu 2 maja lub kolejnych i otrzymam potwierdzenie, że umowa zakończy się 31 maja to abo opłacasz mi. Jak zostanie odrzucone, opłacam ja Tobie. Potwierdzeniem będzie mail z Cyfry, w ktorym zapytam ich jak z wypowiedzeniem i kiedy nastąpi zakończenie umowy (bez wypowiedzenia umowa powinna zakończyć się 18 miesiecy licząc od 1 kwietnia).

 

Stoi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz widzę że Godunow żyje we własnym świecie. My tu od miesiąca rozwiązujemy umowy z powodu nastąpięnia zmian ofertowych i regulaminowych w ofercie operatora i o tym jest dyskusja a ten się us...ał na standartowe rozwiązanie umowy. Po za tym nie chce widzieć innych punktw regulaminu które fizycznie istnieją i obowiązują, a zaraz stworzy nową definicję stempla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

I art. 15, par. 5, który precyzuje termin. @Grabar jaśniej wyjaśnić juz tego nie mógł. Chłopie! Przyznaj wreszcie, że nie masz racji.

Jeszcze raz pytam pokażcie mi zapis regulaminu Cyfry który mówi ,że decyduje data stempla pocztowego datującego wysłanie przesyłki.. do operatora.. Nic takiego nie istnieje A są zapisy sugerujące to co napisałem Zapisy w zgodzie z polskim prawem

Regulamin trzeba czytać w całości a nie wyrywać jeden paragraf z kontekstu. i układać swoją interpretację Tak jak to tu się czyni nagminnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz
I art. 15, par. 5, który precyzuje termin. @Grabar jaśniej wyjaśnić juz tego nie mógł. Chłopie! Przyznaj wreszcie, że nie masz racji.

Jeszcze raz pytam pokażcie mi zapis regulaminu Cyfry który mówi ,że decyduje data stempla pocztowego datującego wysłanie przesyłki.. do operatora.. Nic takiego nie istnieje A są zapisy sugerujące to co napisałem Zapisy w zgodzie z polskim prawem

Regulamin trzeba czytać w całości a nie wyrywać jeden paragraf z kontekstu. i układać swoją interpretację Tak jak to tu się czyni nagminnie..

 

nie nooooo :chair: ja już nie wytrzymuję :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proponuję nie odpisywać. Jeśli ktoś ze stwierdzenia "do składania oświadczeń woli przez Abonenta lub Operatora CYFRY+" wnioskuje, że regulacja dotyczy oświadczeń woli składanych komuś innemu niż C+ (bo tylko między abo a firmą ten regulamin obowiązuje) to ja wysiadam :lol: tak tak, na pewno chodzi o oświadczenie woli Abonenta składane pani z wodociągów przy spisywaniu licznika x___x no i pouczanie innych, by czytać w całości, gdzie potrafi się dostrzec w artykule jeden paragraf, a pozostałe są pewnie napisane znikopisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz
I art. 15, par. 5, który precyzuje termin. @Grabar jaśniej wyjaśnić juz tego nie mógł. Chłopie! Przyznaj wreszcie, że nie masz racji.

Jeszcze raz pytam pokażcie mi zapis regulaminu Cyfry który mówi ,że decyduje data stempla pocztowego datującego wysłanie przesyłki.. do operatora.. Nic takiego nie istnieje A są zapisy sugerujące to co napisałem Zapisy w zgodzie z polskim prawem

Regulamin trzeba czytać w całości a nie wyrywać jeden paragraf z kontekstu. i układać swoją interpretację Tak jak to tu się czyni nagminnie..

No to pokaż mi punkt regulaminu, w którym jest napisane, że data stempla pocztowego to data wpływu? Poza tym od kiedy w rozumieniu prawa określenie "decyduje data stempla pocztowego" jest definiowane jako data wpływu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja już jestem po migracji.

Universe+ z całą paczką sześciu Canali+ oraz z Filmboxem na 6 miesięcy za 59zł, całość na 12 miesięcy.

W sobotę miałem propozycję Silvera z Canalami+ za69zł.

Martwią jedynie kanały niegwarantowane typu Eurosport czy Comedy Central. Oby nie było żadnych niespodzianek z rychłym ich zniknięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz Krzychoo

1. Wyślę wypowiedzenie umowy (siostra ma "starą" umowę z Cyfra+) powołując się na art. 7 par. 1 (13th Street) w dniu 30 kwietnia.

2. Skan pisma i skan nadania z 30 kwietnia wysylam Ci na maila.

Mnie interesuje to od strony prawnej a nie jakieś pojedynki.

Wyślesz wypowiedzenie w dniu 30 kwietnia 2013 roku

Prawne postępowanie operatora.

1. Wykaże operator ( cyfra) dobrą wolę i uzna mimo nie dotrzymania terminu Twoje wypowiedzenie za skuteczne .

2. Lub wypowiedzenie uzna je jako po czasie..i je odrzuci..

I

Innych możliwości prawnych brak...

- mpm zerknij kodeks cywilny on jest nad regulaminami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz Krzychoo
1. Wyślę wypowiedzenie umowy (siostra ma "starą" umowę z Cyfra+) powołując się na art. 7 par. 1 (13th Street) w dniu 30 kwietnia.

2. Skan pisma i skan nadania z 30 kwietnia wysylam Ci na maila.

Mnie interesuje to od strony prawnej a nie jakieś pojedynki.

Wyślesz wypowiedzenie w dniu 30 kwietnia 2013 roku

Prawne postępowanie operatora.

1. Wykaże operator ( cyfra) dobrą wolę i uzna mimo nie dotrzymania terminu Twoje wypowiedzenie za skuteczne .

2. Lub wypowiedzenie uzna je jako po czasie..i je odrzuci..

I

Innych możliwości prawnych brak...

 

Ale my się nie bawimy w teorię (KC i inne) ale w praktykę (regulamin Cyfry+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mpm zerknij kodeks cywilny on jest nad regulaminami...

Regulamin ma być napisany tak, żeby nie był niezgodny z przepisami nadrzędnymi. Jeśli operator zawarł w nim zapis, że decyduje data stempla pocztowego, to mógł tak zrobić. Nie jest to klauzula niedozwolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie bawię Kodeks cywilny zawodowo traktuje od 30 lat..!!

hohohoho to aż się bałbym WSPÓŁPRACOWAĆ z Tobą... I już widzę skąd to zacietrzewienie...

A regulamin cyfry musi byc zgodny miedzy innymi z Kodeksem Cywilnym.. Skoro cyfra czy NC+ chce działać na terytorium RP.

Pełna zgoda ale patrz powyższe posty

 

A jeżeli chodzi dobrą wolę Operatora to właśnie wykazał ją tworząc taki a nie inny regulamin.

I jeszcze raz - jeżeli regulamin jest korzystniejszy dla klienta to jest on nadrzędny wobec KC ale na odwrót nie.

Hmmm może mamy się zapytać UOKiK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie bawię Kodeks cywilny zawodowo traktuje od 30 lat..!! A regulamin cyfry musi byc zgodny miedzy innymi z Kodeksem Cywilnym.. Skoro cyfra czy NC+ chce działać na terytorium RP.

Akurat w kwestii "stempla pocztowego" jest bardzo zgodny. Nie narusza postanowień KC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie. Mnie też uczono, że jeśli będzie mi się tracił grunt pod nogami i nie miałbym racji w sporze, to mam powoływać się na prawo wspólnotowe, Konstytucję i inne takie ładne nazwy. Ludzie w większości przypadków lecą na takie puste hasła, bez weryfikowania. W naszym przypadku rolę taką pełni fraza "bo Kodeks cywilny".

 

Jeszcze rozumiem gdybyśmy dostali konkretny przepis + komentarz + jaki wpływ mają dobre obyczaje, zasady współżycia społecznego, interes konsumenta i konkretne przykłady z orzecznictwa. Trzeba jednak przyznać, że prawnik, który na naszych oczach skacze z jednego obalonego argumentu na drugi, wobec braku ustalenia przed dyskusją linii i rozpaczliwie chwyta się tego co gdzieś tam doczyta, to jednak lekkie rozczarowanie.

 

Chyba możemy zwolnić już temat od naszej dysputy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

hohohoho to aż się bałbym WSPÓŁPRACOWAĆ z Tobą... I już widzę skąd to zacietrzewienie...

Tu nie chodzi o żadne zacietrzewienie jak ujmujesz.. Umowy cywilno-prawne są tak nie inaczej skonstruowane doświadczenie uczy jak masz wątpliwość zajrzyj do kc .. Wolno wam panowie interpretować regulamin jak się wam rzewnie podoba.. Zła interpretacja regulaminu nie jest czynem prawnie zabronionym..!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz
hohohoho to aż się bałbym WSPÓŁPRACOWAĆ z Tobą... I już widzę skąd to zacietrzewienie...

Tu nie chodzi o żadne zacietrzewienie jak ujmujesz.. Umowy cywilno-prawne są tak nie inaczej skonstruowane doświadczenie uczy jak masz wątpliwość zajrzyj do kc .. Wolno wam panowie interpretować regulamin jak się wam rzewnie podoba.. Zła interpretacja regulaminu nie jest czynem prawnie zabronionym..!!

RZEWNIE to możemy co najwyżej popłakać nad Twoim brnięciem w zaparte. Którą z reguł stosujesz wyciągając swoje wnioski? Per analogiam, a contrario, reductio ad absurdum, a fortiori, z celu na środki? A może jakąś własnego pomysłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...