Skocz do zawartości

Migracja z Cyfry + do platformy CANAL+


Mr. Brooks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Jestem po lekturze cennika i regulaminów i głośno zastanawiam się po co nc+ wstawiał do oferty Platinum (119 zł), opcje już zawarte w cenie czyli tvp.pl prapremiery, canal+ vod, seriale+. Gdy od ceny 119 odejmiemy ceny za wymienione opcje to mamy analogicznie 119 - 9 (tvp.pl) - 15 (vod) - 30 (seriale) = 65 zł.

Za 65 zł - słownie sześćdziesiąt pięć złotych - kupuje pakiet Canal + Platinum na 18 miesięcy. Jak tylko zadzwonią z taką propozycją jestem całym sercem za nową platformą nc+. Mnie do szczęścia opcje tvp.pl prapremiery, canal+ vod, seriale+ nie są potrzebne.

Przy okazji pojawił się na stronie nc+ dokument:

http://ncplus.pl/~/media/ncplus/Dokumen ... ATINUM.pdf

A tam nie wiem czy dobrze rozumiem goły pakiet Canal+ Platinum za 70 zł be ww. opcji. Cena rewelacyjna za 70 zł mamy wszystkie 6 kanałów Cyfry, dla mnie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Przy okazji pojawił się na stronie nc+ dokument:

http://ncplus.pl/~/media/ncplus/Dokumen ... ATINUM.pdf

A tam nie wiem czy dobrze rozumiem goły pakiet Canal+ Platinum za 70 zł be ww. opcji. Cena rewelacyjna za 70 zł mamy wszystkie 6 kanałów Cyfry, dla mnie rewelacja.

 

To jest "opcja dodatkowa" czyli prawdopodobnie same kanały Canal+ bez żadnych innych.

Obecnie nie wiadomo, czy te nazwy pakietów i opcji dodatkowych były celowo stworzone

w sposób, który miał być jak najbardziej nieczytelny, czy to tylko efekt zatrudnienia

do utworzenia oferty osób upośledzonych umysłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaspar - masz na myśli cenę wyjściową 179 zł - cena bez promocji. Jeżeli teraz pakiet Platinum sprzedają za 119 zł czyli 179 - 33% = 119 zł. To nawet jak od ceny wyjściowej 179 zł odejmiemy opcje zawarte juz w cenie czyli: 179 - 9 (tvp.pl) - 15 (vod) - 30 (seriale) = 125 zł. Trzeba zrobić dobrą ceną promocyjną czyli 125 zł - 33% = 84 zł. Czyli całkiem fajna cena za Platinum bez tvp.pl, vod, seriale. Ja kupuje coś takiego za takie pieniądze, nie wspomnę o negocjacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majami - jeśli po targach zgodnie z Twoimi obliczeniami konsultant by na to poszedł, to jaki problem wówczas dać to za 84-5=79 zł? Ja też bym na takie coś poszedł mając aktualnie opcję Canal+ Optimum HD za 77 zł - podpisywałem umowę jeszcze z C+ w połowie stycznia, a więc tuż przed wielkimi zmianami. Nie mam MR, i też nie interesują mnie dodatki typu VODy, tvp.pl czy seriale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni coś z tym zrobić bo nie każdego interesuje to całe VOD i głupoty. W n-ce może i to miało jakiś sens bo chcąc czy nie sprzętowo abonenci byli do tego przygotowani. Ale jaki to ma sens wśród abonentów Cyfry+ z własnym sprzętem? Nie interesuje mnie VOD ani nie spełniam wymagań technicznych żeby z tego korzystać bo mam swój tuner. Nie mam zamiaru za to dopłacać ani grosza.

Skoro ostatnim pakietem bez dodatków jest C+ Silver optymalnym rozwiązaniem byłaby możliwość powiększenia go o wszystkie kanały Canal+ w dobrej cenie - byłby taki pakiet Platinum bez dodatków w postaci serwisów i VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie uważam, że oferta jest bardzo ciekawa tylko po co na siłę ludzi uszczęśliwiać, po co komu tvp.pl, vod i seriale w cenie, jak cena jest kosmiczna. To samo dotyczy najdroższego pakietu, po co w cenie doliczono gołe baby, to nie lepiej swoją starą wymłócić, przyjemności i radości dużo więcej, a z rana chodzi cała w skowronkach i [beep] bzdurami nie zawraca.

Mnie osobiście oferta nc+ bardzo się podoba pod względem ilości kanałów ich jakości itd. ale drogi nc+ NIE USZCZĘŚLIWIAJ LUDZI NA SIŁĘ, daj możliwość wyboru tego co się chce oglądać. U siebie mam opcję vod płatną i żaden z filmów mnie nie zainteresował po za Atlasem Chmur (pewnie zapłacę i pooglądam), w tvp.pl nic nie oglądam, bo tam poza paroma serialami (rodzinka.pl) nic nie ma, a seriale, po co to komu, na HBO mamy dobre seriale. Dobrze ktoś powiedział, co z tego że płacimy za ww. opcję jak nie możemy ich oglądać na [beep]ach PRV.

Mam nadzieję, że z czasem oferta zostanie okrojona z bzdur, gołych bab i innych wodotrysków, których większość i tak nie może oglądać lub nie chce lub nie ma czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie bo temat rzeka a rożne opinie się pojawiają. Jeśli oferta nc+ mnie nie satysfakcjonuje a mam niedawno przedlużoną umowę z cyfra to czy mogę odmowić migracji i domagać się świadczenia usług wg zawartej wcześniej umowy z cyfrą? Nie po to negocjowałem dobre warunki żeby teraz iść na dużo gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackq

No właśnie mam ten sam dylemat. W poprzednim tygodniu byłem w punkcie Cyfry, właściwie NC+ i facet mi powiedział, ze muszę zdecydować się do końca kwietnia. Dzisiaj dodzwoniłem się pod infolinie i rozmawiałem z kolesiem chyba 15 minut. Zaproponował mi Platynę za 99 zł + 10 zł za MR, zostaje przy swoim sprzęcie (dwie karty) - obecnie mam C+ Kompact czy Comfort + MR i płacę niecałe 70 zł. Zapytałem go o co chodzi z tymi listami, powiedział, że to tylko oferta handlowa i jeśli nie chcę to na dzień dzisiejszy nie muszę migrować i mogę śmiało pozostać na swoim do końca umowy. Zapytałem się więc gdzie jest sens migrować gdy teraz za praktycznie to samo płacę o prawie 40 zł mniej. powiedział, że to już leży w gestii klienta, że nie będę miał programów z Nki (Nsport) i kilu tematycznych bajek itp. Szczerze wisi mi to. No ale teraz mam mętlik w głowie, bo skoro na głównej piszecie, że UOKiK doczepia im się do [beep] za przymusową migrację, a tu konsultant mówi mi prostu w słuchawkę, ze takiego przymusu nie ma to ja już sam nic nie wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy telefon oraz pierwsza propozycja od NC?+ (przerwałem prezentacje NC i poprosiłem o propozycje dla Platinum):

Platinum 99 zł. (bez negocjacji)

MR (dwie karty) 10 zł

Pace 0 zł

Pace 20 zł.

Razem 129 zł

Obecnie:

Umowa na okres 18 miesięcy, do sierpnia 2014, staż 2 lata

C+Optimum HD 65 zł

HD Promo 0 zł

Pace PVR 5 zł

MULTIROOM 0 zł

Pace PVR 10 zł

HBO HD 7 pełnych m za 0 zł po tym okresie 19, 90 lub możliwość rezygnacji

Cinemax i Filmbox 7 pełnych miesięcy za 0 zł

Nsport i MGM 6 miesięcy za 0 zł

Razem 80 zł

Oczywiście odmówiłem i delikatnie poinformowałem Panią, iż oferta NC to nie całość kanałów z C+ i N tylko wybrane kanały, iż obecnie mam również 6 kanałów Canal +, iż dodatkowa wytwórnia oraz liga włoska tylko wraca, lecz w wyższym abonamencie i że mogę dodatkowo zapłacić 20 zł (to ponad 30 % więcej za dodatkową ofertę programową)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackq

No właśnie mam ten sam dylemat. W poprzednim tygodniu byłem w punkcie Cyfry, właściwie NC+ i facet mi powiedział, ze muszę zdecydować się do końca kwietnia. Dzisiaj dodzwoniłem się pod infolinie i rozmawiałem z kolesiem chyba 15 minut. Zaproponował mi Platynę za 99 zł + 10 zł za MR, zostaje przy swoim sprzęcie (dwie karty) - obecnie mam C+ Kompact czy Comfort + MR i płacę niecałe 70 zł. Zapytałem go o co chodzi z tymi listami, powiedział, że to tylko oferta handlowa i jeśli nie chcę to na dzień dzisiejszy nie muszę migrować i mogę śmiało pozostać na swoim do końca umowy. Zapytałem się więc gdzie jest sens migrować gdy teraz za praktycznie to samo płacę o prawie 40 zł mniej. powiedział, że to już leży w gestii klienta, że nie będę miał programów z Nki (Nsport) i kilu tematycznych bajek itp. Szczerze wisi mi to. No ale teraz mam mętlik w głowie, bo skoro na głównej piszecie, że UOKiK doczepia im się do [beep] za przymusową migrację, a tu konsultant mówi mi prostu w słuchawkę, ze takiego przymusu nie ma to ja już sam nic nie wiem ...

To NIE JEST OFERTA HANDLOWA! Z listów wysyłanych do abonentów wyraźnie wynika, że MUSZĄ się zdecydować w takim to a takim terminie. Jeśli abonent nie zareaguje, to jego dotychczasowa umowa przestaje obowiązywać i AUTOMATYCZNIE przechodzi na ofertę nC+ przedstawionną w liście. Oczywiście przysługuje mu prawo do wypowiedzenia dotychczasowej umowy, jednak jeśli tego nie zrobi, to obudzi się z wyższym rachunkiem.

Wciąż zalecam spokój i czekanie na list i dopiero po jego otrzymaniu można reagować. Ale podkreślam: TO NIE JEST OFERTA HANDLOWA! To jest ultimatum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie optimum z hbo, mr i pvr za calosc póki co płacę 76zl potem 89. I nie mam zamiaru zamieniac na droższy abo. Nie po to podpisywalem umowe. Pójdzie skarga do UOKIKu jak nie pozwolą zostać na starej umowie. To co się dzieje to jakaś parodia. Pisemka jeszcze nie otrzymałem zapewne z rachunkiem przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam:

C+ Optimum HD, HBO (7mc) 65 zł + Pace 5 zł = 70 zł

 

Propozycja tel (2.04.2013, g. 16,39) to:

Canal+ Platinium 99 zł (18 mc) + MediaBox 10 zł = 109 zł

O MR nie pytałem, bo mi nie potrzebny.

Zgodziłbym się na 90 zł, a tak to zaproponowałem, żeby zadzwonili jak zmądrzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jedrus25

a ja mam opcje CANAL+ i konsultant zapewnił mnie, ze na dzień dzisiejszy mogę śmiało na tej umowie do końca jechać, czyli co, kłamał czy kazali im tak mówić.

Mówicie, żeby być spokojnym i czekać na rozwój wypadków, a jeśli w kwietniu żadnego listu nie dostanę i obudzę się, mimo zapewnień z infolinii, z ręką w nocniku xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mówicie, żeby być spokojnym i czekać na rozwój wypadków, a jeśli w kwietniu żadnego listu nie dostanę i obudzę się, mimo zapewnień z infolinii, z ręką w nocniku xD

I do tej kwestii też powinien się odnieść UOKiK. Może Cię nie być w domu albo list zaginie i jesteś ugotowany. Sprawę przed sądem masz w zasadzie wygraną, ale czy będzie Ci się chciało?

Ja czekam na list. Ty zrobisz, co podpowie Ci rozsądek i intuicja. Według wszelkich znaków na niebie i ziemi abonenci Cyfry+ mają na reakcję podobno 14 dni od otrzymania listu. Jeśli się obawiasz, możesz zaczekać np. do 30. kwietnia i wtedy wyślesz im wypowiedzenie. Jeśli oni nie są w stanie udowodnić, że list do Ciebie nie dotarł, to nie są też w stanie udowodnić, że otrzymałeś go np. 28 kwietnia czy 30. maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy telefon z Cyfry, umowa do końca kwietnia.

Nie okazałem się wybrańcem i zaproponowano to co wszystkim :D

99zł za platinum.

powiedziałem że nie będę płacił za sport stówy bo tylko dla kopanej trzymam Cyfrę.

szybko się pożegnaliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nadal się upierają przy 99zł za Platinum. Ja się cały czas zastanawiam dlaczego ludzie mający umowę na następne kilka miesięcy mają od kwietnia płacić dużo więcej za niemal to samo? Logiki tu NIE WIDZĘ! Na dodatek ewentualne "dobrowolne" przejście ma nastąpić do końca czerwca. To po co mi kanały sportowe w lipcu i sierpniu. W najgorszym wypadku mogę przejść na pakiet Univers a od września przejść na Platinum. W górę zawsze było można. Czy dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...