Skocz do zawartości

Narzekamy na platformę CANAL+


marioking
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Pawop, nie wiem doprawdy skąd czerpiesz swój optymizm, ale informacje od userów podejmujących próby migracji z c+ do nc+ nie potwierdzają, by coś poprawiło się w relacjach DUK --> abo c+.

 

Propozycje jak na razie są po prostu żenujące, więc coraz więcej jest podstaw, by iść z tym po rozstrzygnięcia do mediatorów, co niekoniecznie musi wyjść na zdrowie spółce ITI.

 

Coś mi się widzi, że ITI marzy się jednak jakiś szczególny Apartheid, tylko że to tak ekstremalne podejście, że szok.

 

Mam nadzieję, że nie tylko dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj wysłałem bardzo długą listę reklamacyjną do nc+.

Dostałem potwierdzenie że sprawa w toku, to teraz sobie poczekam do 30 dni na rozpatrzenie.

 

Warunki dla abonentów C+ w porównaniu do tych które dostają N-kowcy to niebo a ziemia. Abonent C+ jest traktowany w tej migracji jak obywatel drugiej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomi122x - zrobiłam to samo i zgadzam się - cieniutko w maju z premierami, co mnie zresztą nie zaskoczyło.

Gdzieś chyba na tym forum dawno temu czytałam, że zagraniczne filmowe kanały premium informują w ofercie, ile będzie premier w miesiącu i co to znaczy premiera - ile po premierze kinowej. I dalej- ile będzie tzw. suprehitów, ile kina niezależnego, artystycznego. Wiesz co bierzesz, zanim podpiszesz. ale to nie tu. Gdy chodzi o mnie to jeśli przestanie mnie interesować ze względu na filmy canal+, to przed odejściem do polsatu będzie mnie już tylko powstrzymywać planet+. To kanał, za którym przepadam, jeden z najlepszych na świecie jeśli chodzi o dokument. Tylko powstaje poważna wątpliwość: podobno osoby odpowiedzialne za program w tych francuskich kanałąch własnych poleciały z roboty. Więc nie wiadomo co planet+ będzie sobą za chwilę prezentować (dotyczy to również poziomu filmowego canal+). Bo jak tam zaczną ustawiać ramówkę ludzie iti, to nic mnie nie powstrzyma przed polsatem. Jest bardzo możliwe, że umowa, którą podpiszę teraz z nc+ (albo i nie podpiszę i zostanę do stycznia na starej z cyfrą) będzie ostatnią tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że trzeba nieco uporządkować pewne sprawy związane z brakiem szyfrowania niektórych kanałów we właściwy sposób. Kwestie te były opisywane w innych wątkach, ale jakby umykały. Jak wiadomo, niektóre kanały nie mają szyfrowania w systemie Nagra, co uniemożliwia ich percepcję abonentom, którzy zmigrowali do nc+ z własnym sprzętem lub kartą Cyfry. To dotyczy Polsatu HD, History HD, Polsatu Sport News i ESPN Amercica, także Blue Hustler. Z oficjalnego stanowiska platformy wynika, że "aktualnie trwają prace w celu uruchomienia dostępu do kanałów Polsat HD, Polsat Sport News i History HD na dekoderach CYFRY+. Do czasu ich aktywowania, Abonenci nc+ mogą korzystać z programów w jakości SD.

Kanał ESPN America nie jest gwarantowany Umową z nc+. Platforma nc+ prowadzi rozmowy z nadawcą stacji, aby w przyszłości Abonenci otrzymali promocyjny dostęp do wspomnianej pozycji".

Daj Boże, żeby to jak najszybciej się ziściło. Jednakże, jak się okazuje, także wszyscy, którzy zmigrowali do nc+ i pobrali nowe dekodery w systemie ADB (oraz ci, którzy mają sprzęt n-ki) nie mają np dostępu do Mezzo i paczki France, albowiem te kanały nadal nie są szyfrowane w Conax. Dodatkowo, platforma podaje sprzeczne informacje na temat np. Mezzo, raz twierdząc, że "obecnie brak jest informacji o zmianach w zakresie opcji Mezzo" (jak wiadomo, jest to formalnie opcja dodatkowa płatna 5 zł., z tym, że niektórzy forumowicze twierdzą, że kanał ten będzie wycofany) - i tu pojawia sie info : "odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że nie posiadam informacji o dodaniu kanału Mezzo do oferty programowej nc+".

Dobrze by było nacisnąć na platformę (Sat Kurier o tym wszystkim informował), po pierwsze, żeby uporządkowano szyfrowanie tak, by każdy "emigrant" mógł odbierać wszystkie abonowane kanały bez względu na to, czy ma sprzęt swój, czy nowy, a także, by nie wycofywano porządnego kanału muzycznego skazując nas na Polo TV czy TV Disco. To wiąże się z wątkiem dotyczącym zyczeń odnośnie nowych kanałów. Dlaczego nie mogłoby być tak jak we francuskim Canalsat, gdzie jest oddzielna paczka muzyczna zawierająca Mezzo, Mezzo Live HD, DJazz i coś tam jeszcze - nawet za dodatkową opłatą?

Nie płaczmy zatem nad tym, czy jakiś pakiet ma kosztować 99 zł. czy 89 (dyskusje w tym zakresie uważam za żenujące), niech najpierw rozwiążą problemy techniczno - organizacyjne.

Te kwestie dotyczące szyfrowania, jak myślę, nie tylko mnie powstrzymuja przed migracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zostałem zbanowany na forum nc+pytania

a chciałem wkleic taki tekst tam nie zdążyłem daje tutaj:

Proszę nie piszcie bzdur o tych reklamacjach

ja zostałem oszukany przez konsultanta przy migracji

poszła reklamacja czekałem prawie miesiąc na odpowiedź przyszła odpowiedź pana reklamacja

została rozpatrzona pozytywnie lecz radość ma trwała tylko 2 minuty

po zalogowaniu do ICA okazało sie ze nic się nie zmieniło

próbuje się dodzwonić od 3 dni wysyłam meile ale echo żadnego odzewu

reklamacja pozytywna tylko niestety zapomnieli wdrożyć taki mają [beep]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że trzeba nieco uporządkować pewne sprawy związane z brakiem szyfrowania niektórych kanałów we właściwy sposób. Kwestie te były opisywane w innych wątkach, ale jakby umykały. Jak wiadomo, niektóre kanały nie mają szyfrowania w systemie Nagra, co uniemożliwia ich percepcję abonentom, którzy zmigrowali do nc+ z własnym sprzętem lub kartą Cyfry. To dotyczy Polsatu HD, History HD, Polsatu Sport News i ESPN Amercica, także Blue Hustler.

 

 

Czy zwrócił ktoś uwagę na gwiazdkę przy kanałach: Polsat HD, Polsat, Polsat Sport News w nowej ulotce?

http://ncplus.pl/~/media/ncplus/Dokumenty/uklad%20kanalow/uk%C5%82ad%20kana%C5%82%C3%B3w%20ncplus%20od%2022.04.2013.pdf

 

Wynika z tego, że te kanały będą jedynie do oglądania na dekoderach z CONAX-em. Czyli co teraz z migrującymi z Cyfry+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej martwi coś innego, a mianowicie to, że Koledzy z Sat Kuriera cośkolwiek nabierają wodę w usta w sprawie fatalnego przygotowania do sprzedaży produktów oferowanych przez spółkę ITI pod nazwą handlową nc+.

 

Niedogadane umowy z podmiotami świadczącymi poszczególne kanały, ot choćby z CP, brak gwarancji ważnych elementów świadczonego produktu, jak choćby kanały Eurosport, a kto ponosić ma ciężary, oczywiście potencjalny klient.

 

Pozostawia też sporo do życzenia koleżeńskość kolegów, którzy są sprzedawcami produktów nc+, a przez to mają automatycznie większą wiedzę o tym produkcie, ale dzielić się tą wiedza na forum nie chcą.

 

Dziwnie pojęta koleżeńskość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem abonentem cyfry, mój pakiet to superpremium. Umowa zawarta w marcu 2013, koniec umowy początek 2014.

 

Pytanie, czy mogę wysłać wypowiedzenie do cyfry (NC+, jak zwał tak zwał), i co w takim wypowiedzeniu powinno się znaleźć, chodzi mi o powód (nie wzór itp., ale powód wypowiedzenia)…. Po prostu żeby wypowiedzenie zostało pozytywnie rozpatrzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie 1.04.2013 kanału 13th Street Universal, podstawą jest art. 7 § 1 Regulaminu. Masz jeszcze +/- tydzień czasu na wysłanie wypowiedzenia. Jeśli wyślesz jutro np. poleconym priorytetem to jest szansa, że umowa skończy się 30.04.2013, jeśli pismo dojdzie do C+ dopiero w maju, to umowa skończy się 31.05.2013.

 

Zajrzyj do działu Cyfry+ i tematu Rezygnacje z Cyfry+: viewtopic.php?f=6&t=230&p=786434#p786434

Polecam przejrzeć ostatnie 20 stron tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja ponarzekam ZNOWU na NC+, ale już jako pełnoprawny abo tej platformy.

 

Dzwonie do obsługi technicznej, dział multiroom, z pytaniem o numer przesyłki jaką miał być wysłany do mnie biały dekoder w tym tygodniu (wg. konsultanta z którym uzgadniałem szczegóły umowy migracyjnej, ma być on na 100 % w tą środę). Na infolinii dostałem informacje: "dekoder nie został jeszcze do Pana wysłany".

Jest jeszcze cień szansy że nadal mają taki [beep] w systemie że po prostu nie widzą numeru przewozowego i jednak go jutro dostanę. Mimo wszystko, liczyłem na to że od czasów Nki i jej 4 letnich problemów z dekoderami do multi, zaczną je w NC+ wysyłać sprawniej a o numer przesyłki nie trzeba będzie się dopominać na infolinii tylko dostanie się go z automatu e maila. Wielkie moje zdziwienie, NC+ bazuje na tym samym [beep]u jaki był pod tym względem w N. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na ile prawdziwe są te informacje ale już po raz kolejny słyszałem (z tego raz od osoby pracującej w nc+), że dodanie kodowania do kanału Polsat HD zależy od Solorza i nie mogą się dogadać w sprawie polsatu HD, podobno Solorz chce Nsportu. Nie wiem ile w tym prawdy - więc zaznaczam że jest to usłyszane, ale na logikę coś w tym jest, że to trwa tak długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...