Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi najlepszymi meczami ligi hiszpańskiej w ramach Champions League to hit :)

 

Problem cały jest taki, że to Ekstraklasa ma największą oglądalność i wokół Ekstraklasy wszystko się w Canal+ kręci. Inna sprawa, że może nie ma się co dziwić, bo podejrzewam, że przeciętnego kibica interesuje przede wszystkim własne podwórko, ew. najważniejsze pozycje zagranicznych rozgrywek. Widocznie Canal+ uznał, że kupno Ekstraklasy za horrendalnie wysokie pieniądze musi być grą wartą świeczki, nawet jeśli kosztem tego stacja straci wiele innych praw.

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - dzisiejszy stan posiadania Canal+ to Ekstraklasa, Champions League i Premier League. Champions League gra co dwa-trzy tygodnie do początku grudnia, po czym jest przerwa do połowy albo końcówki lutego. Ekstraklasa gra co tydzień, ale gra mniej więcej do świąt, później także są dwa miesiące przerwy. Co za tym idzie - Canal+ Sport przez blisko dwa miesiące zostaje się tylko z Premier League, a i to nie tak kolorowo, gdyż po nowym roku Premier League ma krótką przerwę, w tym czasie chyba też Anglicy grają w krajowych pucharach. Ciekaw jestem więc, co w okresie zimowym Canal+ zaproponuje swoim abonentom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech te gadki o ogladalności ;-). M jak miłość też ma większą oglądalność niż teatr telewizji albo porządny film, ale kanał premium nie służy tylko do schlebiania pospolitym gustom ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marmac1989

Wejdzie Bein Sports i rynek będzie świetnie podzielony. CP będzie platformą ekonomiczną gdzie można dokupić kontent premium w postaci paczki HBO i paczki Bein. NC+ będzie miało Ekstraklasę i Ligę Mistrzów, czyli najważniejsze klubowe prawa piłkarskie plus wspomniane paczki do dokupienia. Do tego może dojść Netflix i będziemy mieli bardzo dobrze zagospodarowany rynek praw filmowo-sportowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Los_Dawidos: Być może. Jednak należy mieć na uwadze, że nawet oglądalność rzędu 300 tysięcy osób to jest pewnie mniej niż 20% abonujących C+ w NC+ i kablówkach. Ludzie oglądający inne ligi, nie musieli koniecznie oglądać ekstraklasy i vice versa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w ogole mozna sobie wyobrazac, ze w kraju ktorym sie czlowiek urodzil i mieszka, jakas inna liga mialaby miec wieksza ogladalnosc? Nawet jesli graja w niej kaleki, ktorych jednym z wiekszych sukcesow jest utrzymanie sie przy pilce dluzej niz 20 sekund to i tak ta liga bedzie numerem 1 w danym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w ogole mozna sobie wyobrazac, ze w kraju ktorym sie czlowiek urodzil i mieszka, jakas inna liga mialaby miec wieksza ogladalnosc? Nawet jesli graja w niej kaleki, ktorych jednym z wiekszych sukcesow jest utrzymanie sie przy pilce dluzej niz 20 sekund to i tak ta liga bedzie numerem 1 w danym kraju.

W Łodzi, czy np. Bydgoszczy też ekstraklasa powinna być numerem jeden? ;-). Widzowi z Łodzi tak samo daleko do Legii czy Lecha jak i do Barcelony czy MU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o oglądalności, gdzie można znaleźć te dane? Jestem ciekawy ile osob oglada srednio golfa na c+. Ja akurat uwielbiam ten sport, moglbym ogladac calymi dniami, ale mysle ze srednio golfa moze oglada kilka tysiecy max, moze nawet kilkaset...bo to nie jest popularny sport u nas.

 

A co do tematu, to plakac sie chce. Wlozyli cala kase na ta zaprzeproszeniem [beep]iana ekstraklape, na ktorej mecze nie da sie patrzec. Mnie zeby bola gdy chwile obejrze.. nie wiem dlaczego ta liga ma taka ogladalnosc. trzeba naprawde sie nudzic by sie nia interesowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w ogole mozna sobie wyobrazac, ze w kraju ktorym sie czlowiek urodzil i mieszka, jakas inna liga mialaby miec wieksza ogladalnosc? Nawet jesli graja w niej kaleki, ktorych jednym z wiekszych sukcesow jest utrzymanie sie przy pilce dluzej niz 20 sekund to i tak ta liga bedzie numerem 1 w danym kraju.

W Łodzi, czy np. Bydgoszczy też ekstraklasa powinna być numerem jeden? ;-). Widzowi z Łodzi tak samo daleko do Legii czy Lecha jak i do Barcelony czy MU.

 

Nie pisalem o pojedynczych miastach, a calej Polsce, bo tylko tak trzeba rozpatrywac te liczby. A co do Lodzi to mozesz mi wierzyc lub nie, ale kibice z tego miasta jezdza z kibicami innych klubow na mecze oraz ogladaja Ekstaraklase w TV. Lodz, pomimo tego, ze nie ma obecnie dobrych klubow pilkarskich ma caly czas kibicow, dla ktorych Ekstraklasa nie jest bez znaczenia i raczej nigdy juz nie bedzie ze wzgledu na ich przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o oglądalności, gdzie można znaleźć te dane? Jestem ciekawy ile osob oglada srednio golfa na c+.

Piłka kopana to jeszcze nie CAŁY sport. Niestety przez wiele lat sport na C+ to był w zasadzie tylko piłka kopana.

Gdyby wyniki oglądalności były lepsze to by nie był wąż w kieszeni na zapłatę na kolejna prawa do transmisji. Brutalna rzeczywistość.

Widać że piłka nożna to ma stosunkowo niewielką widownię, która jest w stanie utrzymać te prawa do transmisji.

Wystarczy pomyśleć - jakby była taka wielka oglądalność sportu to myślicie że nie zapłaciliby za te ligi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o oglądalności, gdzie można znaleźć te dane? Jestem ciekawy ile osob oglada srednio golfa na c+. Ja akurat uwielbiam ten sport, moglbym ogladac calymi dniami, ale mysle ze srednio golfa moze oglada kilka tysiecy max, moze nawet kilkaset...bo to nie jest popularny sport u nas.

 

Kilkanascie tysiecy? Ja bym powiedzial, ze w Polsce oglada go mniej wiecej tyle samo ludzi co jest tych dolkow na polu golfowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanascie tysiecy? Ja bym powiedzial, ze w Polsce oglada go mniej wiecej tyle samo ludzi co jest tych dolkow na polu golfowym ;)

Mógłbuyś się zdziwić. No ale niestety te lala wmawiania że sport = piłka kopana.

 

Masz poniekąd rację, ale teraz zastanów się ilu abonentów odejdzie przy okazji straty Ekstraklasy, a ilu odejdzie przy okazji straty La Ligi, Serie A, Ligue 1 i Ligi Europy. Obawiam się, że Ekstraklasa może pociągnąć za sobą większe ilości.

Takie tłumy abonentów że nie widać możliwości zwrotu poniesionych wysokich wydatków czyż nie? Nikt rozsądny nie zaryzykuje utraty płynności finansowej al. kilku procent abonentów platfformy. Czy Polsat odnotował wielki odpływ abonentów po tym jak to NC+ zgarnęło prawie wsio z piłki kopanej? - Nie. Macie wiec odpowiedź o tym jakie znaczeniem ma tak napawdę piłka kopana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale co z pilki pokazywal Polsat, bo sobie jakos nie przypominam? Aaa, Lige Europy, wczesniejszy Puchar Uefa. No to rzeczywiscie duzo ludzi to ogladalo...

 

A z tymi latami wmawiania, to teraz ja to odbieram, ze Ty chcesz nam cos wmowic. Mozesz sie z tym godzic lub nie, ale pilka nozna zawsze byla i pozostanie nr 1 w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że większość jest na wkur... ale pozwolę się podzielić moją subiektywną opinią. Dla mnie PL, LM i Ekstraklasa styka. Jako kibic MU oglądam głównie angielską, na inne drużyny popatrzę w LM, a Ekstraklasa choć słaba to ma swojski klimat i fajnie popatrzec jak ma się ochotę na kilka drużyn. Zobaczymy co będzie z LE, ale to nie ma większego znaczenia. Oczekiwałbym za to zwiększenia jakości PL, tzn. studia przedmeczowe, magazyn podsumowujący i komentarz ze stadionu przynajmniej co drugą kolejkę...

 

Ligi, które potracili jakos słabo się ogladało - pod względem stadionów, sposobu realizacji itd. - dużo lepiej wypada pod tym względem Budesliga i wolałbym żeby ona wróciał do C+.

Nie wiem jak to określić, oglądając angielska, niemiecka czy polską ma się wrażenie że mecz jest blisko itd. w hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej to jak za szyba, niby graja, niby dobrze widać i słychać ale jakoś tak daleko... źle to się oglądało. Co innego jak dwie hiszpańskie graja w LM, realizacja zupełnie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marmac1989

Pytania do znawców:

1. Ile wynosi zazwyczaj bitrate meczu Ekstraklasy?

2. Analogicznie, Ligi Mistrzów i Premier League?

3. Ktoś sprawdzał jakość transmisji w CanalPlusOnline?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tematu, to plakac sie chce. Wlozyli cala kase na ta zaprzeproszeniem [beep] ekstraklape, na ktorej mecze nie da sie patrzec. Mnie zeby bola gdy chwile obejrze.. nie wiem dlaczego ta liga ma taka ogladalnosc. trzeba naprawde sie nudzic by sie nia interesowac.

Bo jest nasza, polska. To trochę jak z Kubicą w F1. Jak Kubica jeździł to Polsat robił studia, transmitował wyścigi w otwartym kanale, wysyłał komentatorów, a ludzie to wszystko ze względu na Kubicę oglądali. Nie ma Kubicy to F1 poza garstką osób nikt się nie interesuje. I co z tego, że w cyklu było wielu lepszych od Kubicy, że byli mistrzowie świata jak Raikkonen czy Alonso. Polak oglądał Kubicę.

 

Mnie specjalnie nie interesuje dla przykładu ani siatkówka i koszykówka. Jakiś tam jeden mecz reprezentacji czy polskiej ligi raz na rok obejrzę, bo gra kadra albo nasza liga, ale nic ponadto. Nie interesują mnie mecze NBA czy liga hiszpańska, nie interesuje mnie specjalnie Euroliga jak nie gra polski klub, nie interesuje mnie też mecz Rosja - Brazylia czy włoska Serie A w siatkówkę. Podobnie przekłada się to na piłkę. Jest masa ludzi, którzy obejrzą mecz Ekstraklasy, bo jest nasza, obejrzą mecz Bayernu, bo gra Lewandowski itd., ale Anglię czy Hiszpanię obejrzą bardziej przy okazji niż specjalnie.

 

Polsat także bardzo świadomie zainwestował przede wszystkim w nasz, polski sport. Może nie najlepszy na świecie, ale polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...