Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że niektórzy mają bardzo krótką pamięć. Bodajże 3 i 4 sezony temu były po 3 angielskie drużyny w półfinałach LM. Więc z tymi osiągnięciami pucharowymi nie szarżujcie. Zresztą Hiszpanie dopiero w tym sezonie wyszli na prowadzenie w klasyfikacji UEFA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@assurbanipal

Nie jestem licealista. Nie beda dyskutowal z osoba o takim poziomie intelektualnym i kulturalnym jak Ty. Wybacz, ale jestem przyzwyczajony do dyskusji na zupelnie innym poziomie i nie mam zamiaru wykladac kompletnym laikom abecadla pilkarskiego.

 

@bober1

Atrakcyjnosc to inna sprawa niz poziom ligi. Ja rozumiem ze jeden woli styl angielski, drugi wloski a trzeci hiszpanski co nie zmienia faktu ze dane ligi jako calosc prezentuja okreslony poziom sportowy i mozna je uszeregowac wg tego kryterium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większości drużyn hiszpańskich LE się opłaca (oczywiście lepiej grać w LM). Podobnie portugalskim i tym biedniejszym. Oczywiście są wyjątki np. Chelsea ratująca sezon, Tottenham z AVB czy odpuszczający LE dla wysokiego miejsca w lidze Atletico Madryt.

 

Ligue1 to już w ogóle się będzie staczać w dół. Trybunał nie zgodził się na podatek 75% od zarobków, to pobierają tyle od przedsiębiorstw (jeśli nic się zmieniło). Falcao już płacze, że mu zabiorą kasę i chce odchodzić, bo AS Monaco grając we francuskiej lidze też będzie musiało płacić daninę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aboutreka nie można, bo nie ma na to kryteriów. a jeśli nie wiesz co to są wyznaczniki to podam ci przykład. jeśli opisuje się jakiś mecz to podaje się zazwyczaj ilośc goli, strzałów, kartek, posiadania piłki, to są wyznaczniki, a jakie wyznaczniki są w momencie oceniania przez kogoś atrakcyjności ligi danej? ilość sprzedanych koszulek danego klubu, frekwencja na stadionach, czy ilośc wyswietleń w wyszukiwarkach na temat danego klubu? no własnie, nie ma mierzalnego czynnika, która określi, że dana liga jest atrakcyjniejsza od drugiej. I nie twierdzę, że nie lubię angielskiej, bo staram się oglądać ją na równi jak hiszpańską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aboutreka nie można, bo nie ma na to kryteriów. a jeśli nie wiesz co to są wyznaczniki to podam ci przykład. jeśli opisuje się jakiś mecz to podaje się zazwyczaj ilośc goli, strzałów, kartek, posiadania piłki, to są wyznaczniki, a jakie wyznaczniki są w momencie oceniania przez kogoś atrakcyjności ligi danej? ilość sprzedanych koszulek danego klubu, frekwencja na stadionach, czy ilośc wyswietleń w wyszukiwarkach na temat danego klubu? no własnie, nie ma mierzalnego czynnika, która określi, że dana liga jest atrakcyjniejsza od drugiej. I nie twierdzę, że nie lubię angielskiej, bo staram się oglądać ją na równi jak hiszpańską.

Czytaj ze zrozumieniem i mnie nie zalamuj. Mowie o rankingu pod wzgledem poziomu sportowego. Oczywiscie ze jesli idzie o atrakcyjnosc to jest to kwestia subiektywna, jednak moj ranking to nie byl ranking atrakcyjnosci lig tylko ranking lig pod wzgledem poziomu sportowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podaj w końcu merytoryczne porównanie poziomu sportowego? Jak wszyscy wiedzą jedyną możliwością ich skonfrontowania są europejskie puchary, bo jak inaczej porównać poziom gry Sevilli i Swensea?

 

Artek nie jestem pewien, ale na l.angielską nie wysyłali komentatorów, ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podaj w końcu merytoryczne porównanie poziomu sportowego? Jak wszyscy wiedzą jedyną możliwością ich skonfrontowania są europejskie puchary, bo jak inaczej porównać poziom gry Sevilli i Swensea?

 

.

 

Ostatni wpis do Ciebie. Czy zeby porownac poziom gry Sevilli i Podbeskidzia musisz koniecznie te dwa zespoly skonfrontowac w europejskich pucharach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...