Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth

Tak nieprawda ...

Sprawdzałem "Canal+Online" i piszesz banialuki....

NC+GO również sprawdzałem i znów się mylisz....

Mało wiarygodny się zrobiłeś ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leci właśnie ręczna na żywca i jakość na nowym odtwarzaczu taka sama jak na starym. Obraz żyleta. Plus taki, że nowy znacznie lżejszy, tzn żre mniej zasobów procka, a co za tym idzie, żre mniej baterii lapka :) Jak napisałem wcześniej, C+Sport Online i NC+GO najlepiej zapuszczać na Internet Explorer.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Leci właśnie ręczna na żywca i jakość na nowym odtwarzaczu taka sama jak na starym. Obraz żyleta. C+Sport Online i NC+GO najlepiej zapuszczać na Internet Explorer.

Dobrze więc napisałem że @Intermario pisze banialuki....

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei nowy player dla Canal Online:

IE: czarny prostokąt do góry ekranu, na pasku trójkąt ostrzegawczy z informacją o stronie zawierającej błędy

Chrome: błąd przyznawania licencji, cały czarny ekran

FF, stary i nowy: 8-10 klatek na sekundę max, lepiej działa aplikacja mobilna podłączona z komórki do telewizora po HDMI, ale chyba nie o to chodziło... 

 

Ogólnie: pogorszenie obrazu faktycznie jest, ale na przeciętnych i słabych komputerach, nie ma już tych czterech kresek pokazujących nam jakość dostosowanego streama do możliwości sprzętu, wiele komputerów na nowej, wadliwej wersji strony nie wyrabia i ogranicza jakość do 2-3 dawnych kresek, zamiast do 4, to tak w skrócie - jedna wielka wtopa, przy maksymalnej jakości obraz nie jest nic lepszy a wymagania podniosły się znacząco.

 

Ktoś ma jakiś pomysł jak uruchomić to np na starej partycji z Win XP i IE8? Do tej pory większość problemów rozwiązywał stary, dobry i mniej zasobożerny XP, teraz w ogóle na nim mi transmisje nie działają, już lepiej w telefonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale IE 8, to straszny zabytek. Przeglądarka sprzed 6 lat. Ogólnie będzie problem z XPekiem. MS od czasu W7 przestał przeglądarkowo wspierać XPeka, więc ostatni IE na ten system, to chyba ten z nr 9. Równie kulawy jak twoja 8-ka. Przed chwilą przetestowałem starą Operę 12, która lata na XP, jednak klatkuje podobnie jak na FF. Możesz jeszcze spróbować nowej z numerkiem 33, ale nie wróżę sukcesu, bo od jakiegoś czasu działa na silniku Chrome, więc może być problem z optymalizacją. Do wypróbowania jeszcze Maxthon. Oczywiście wszystko w tandemie z najnowszym SL.

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory na 2 rdzeniowym lapku z 4gb ram było płynnie w 720p albo czymś zbliżonym do niego - 4 kreski jakości na pełnym ekranie i nie cięło. Teraz ledwie da się oglądać w oknie, przeglądarki te same, system ten sam, jedynie na IE trochę lepiej, ale niewiele. Poważnie, lepszą wydajność oferuje aplikacja z ... telefonu puszczona po hdmi na TV.

Ich modyfikowana wtyczka zjada tyle zasobów, że Flash to się przy niej chowa.

Edytowane przez ForzaMilan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych: Puchar Króla - transmisje

Reus – Atletico Madrid 1.12

FC Barcelona – Villanovense i Cadiz – Real Madryt 2.12

Wszystko na Canal+Sport 2

tutaj więcej info: http://spam.org/index.php/2015/11/19/1-2-12-15-barcelona-real-i-atletico-walcza-w-pucharze-krola-transmisje-pucharu-hiszpanii-na-zywo-w-tv/

 

Na razie tyle, ale pewnie 3.12 tez coś będzie :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puchar Króla

 

1.12.2015

Reus – Atletico Madrid  20.55 canal+sport2

2.12.2015

FC Barcelona – Villanovense 19.55 canal+sport 2

i Cadiz – Real Madryt  21.55 canal+sport2

3.12.2015

UD Las Palmas - Real Sociedad 21.55 cana+sport

Linense- Atletico Bibalo 19.55 tez moze 

Levante UD-Espanyol Barcelona 21.00

Real Betis – Sporting Gijon to tez ciekawe mecze derby 2.12.2015 o 21.00

Rayo Vallecano – Getafe  to tez ciekawe mecz  2.12.2015 o 21.00

 

Duzo spotkań jest równolegle  tej rundzie.

 

Mozę jest szansa na Premiere jakiś najciekawszych mecz oprócz tych które są w tv?

Bedzie jakiś program po sumujący Copa Der Rey  . skróty wszytki spotkań?

 

Dziwna decyzja nsport+ nie ma tam meczów Pucharu Króla.

Edytowane przez karatekit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ten nowy player Canal Sport Online na trzech różnych konfiguracjach sprzętowych i faktycznie wychodzi na to, że lepiej oglądać mecz w aplikacji z telefonu, z użyciem kabla podpiętego pod TV... skopali całkowicie witrynę dla laptopów i komputerów stacjonarnych.

Player ma problemy z płynnym odtwarzaniem treści zbliżonej jakościowo do 720p, przy czym żaden z testowanych komputerów nie zacina filmów oglądanych w 1080p. Nie zacina także innych streamów typu weeb tv, czy VOD oglądanego przez Kodi.

Brawo C+, płacicie idiotom, a nie programistom.

Dysponując tylko komórką i laptopem, bez zewnętrznego monitora, gdy TV w domu jest zajęty nie obejrzymy już teraz nic, bo zacina przez przeglądarkę i tyle. Ewentualnie, wersja mobilna na 4-5 cali, zamiast 15-17.

Edytowane przez ForzaMilan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas o tym mówię, że moim zdaniem też obraz ma gorszą jakość na lapku (stary, bo 4-letni i5) niż była, jak odpalę na porządnym sprzęcie i TV 55" to ocenię czy są zmiany czy nie, ale na razie nie ma czego - trzeba poczekać na jakiś mecz ;)

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam jakość, jak na zwykłym, biurowym sprzęcie z płynnego 720p zrobili pokaz slajdów. Siedzę w gościach i chcę sobie obejrzeć/podejrzeć mecz to dwuletni laptop na nowej wersji strony klatkuje jak głupi.

Wcześniej hd ready z tego samego źródła na starym odtwarzaczu szło bezproblemowo.

 

Nikt mi nie wmówi, że nagle do oglądania transmisji potrzebuję core i5 + 8gb ram, mniej legalne, płatne serwisy streamingowe doskonale tej tezie przeczą, serwując 1280x720/25fps płynnie starym 7-8 letnim sprzętom.

Jak dobrze pójdzie to i 50 klatek na sekundę u nich można wyciągnąć i to bez zacinania i spadków płynności.

 

Tylko, zaraz, dlaczego usługa za którą płacę jest wadliwa i będzie trzeba szukać innych, dodatkowo płatnych i nielegalnych rozwiązań? Ktoś, kto dostał nową wersję witryny Canal Online do zrobienia, skopał i zamulił wszystko po całości, spier... sprawę i tyle.

Edytowane przez ForzaMilan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jest najśmieszniejsze? Zrobiłem test, odinstalowałem Silverlight i na IE11 rusza bez tego :D Na innych przeglądarkach woła tę wtyczkę. Tłumaczyłoby to działanie na Edge z Windows 10, która nie obsługuje Silverlighta. Wynika z tego, że ktoś, kto odpowiada za działanie strony, testuje głównie na przeglądarkach od MS.

U mnie płynnie na lapku, który stoi na tabletowym Atomie. Zużycie procka w granicach 25 - 35%, a przecież rdzenie Atoma to wyjątkowa słabizna. Nic nie klatkuje.

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostrzegam w ostatnim czasie coś bardzo złego.

Piłka w dobrym wydaniu właściwie jest tylko dostepna odpłatnie.

 

A przecież przyszli piłkarze wywodzą się raczej w ubogich środowisk i nie stac ich na tv płatną.

W związku z czym jak młode dzieciaki mają się zainteresować futbolem skoro nie mają jak go oglądać? 

Nie żartujcie że będą oglądać coś w necie bo to nie jest oglądanie tylko kpina.

Piłka staje się ekskluzywna coraz bardziej.

LM już nie ma w otwartej stacji.A każdy od dawien dawna się tym ratował i czekał z niecierpliwością na środowy wieczór a potem skróty.

Ba nawet w samej NC+ już się zrobiło bardziej ograniczone.Kiedyś w nsport można było zobaczyć studio i skróty na żywo po meczu.Dziś już tego nie ma.Najlepsze ligi były jednak dostęne bardziej w c+ a teraz już tak nie jest bo eleven.
Z TVP też znikną Puchar Króla. A to też jest ważne. Zostały mecze Polaków i Puchar niemiec.
Ekstraklasa w moim odczuciu też powinna być bardziej dostepna. Jednak powienien być pokazywany jeden mecz z kolejki w otwartym kanale + skróty.
Polsat też nie jest lepszy.

Niektórzy pewnie pamiętają legendarny bój o to żeby Polsat pokazał jednak większość spotkań Euro 2008 w otwartym kanale.
Teraz pewnie też szykuje się bitwa w podobnym stylu i hejty na fejsie. Słuszne oczywiście bo tak ważna impreza powinna być dostepna dla szerokiej publiczności.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domin107 Ja się z Tobą nie zgadzam odkąd Eleven jest w player.pl to za 11 PLN miesięcznie, czyli grosze nawet dla młodzieży i studentów, nie mówiąc o pracujących to możesz mieć dostęp do LL, Serie A, Ligue1 czy FA Cup. Chyba nigdy nie było można dostać tych lig w takiej kwocie. Fakt nie ma LM, ale coś za coś.....ja uważam, że zdecydowanie dostęp jest łatwiejszy i tańszy, bez zestawów antenowych, a net ma każdy dziś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdego interesuje dostęp przez playera. Wręcz zaryzykuję twierdzenie, że niewiele osób taka forma oglądania meczów zadowala. Ja sobie nie wyobrażam, że meczu nie oglądam na ekranie tv. Poza tym, z całym szacunkiem, ale raptem La Liga cieszy się większym zainteresowaniem. Żeby oglądać LM, angielską i polską, a więc ligi cieszące się największym zainteresowaniem, trzeba dopłacać i to sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół jest tak, że trzeba komuś zabrać, aby dać komuś innemu. W tym przypadku, należałoby położyć łapę na zarobkach piłkarzy, bo jeśli futbol ma być za free w otwartych kanałach, to skąd kluby mają wziąć niebotyczną kasę na Messich, Ibrahimoviczów, Neymarów, Lewandowskich i inne gwiazdy tej dyscypliny sportu? Teraz lwia część przychodów klubów, to właśnie wpływy z transmisji telewizyjnych.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Odpowiada czy nie dostęp jest łatwiejszy i tańszy ;) Jak ligi były w C+ to musiałeś wyłożyć znacznie większą kwotę niż 11 PLN + zestawy antenowe czy ewentualnie kabel, no i zabawa z umowami ;) Tak, więc jak @domin pisze o dostępności to ja się nie zgadzam, że jest mniejsza, szczególnie dla mas ;)

 

Co prawda C+ ma te 3 ligi, o których piszesz, ale wcześniej miał jeszcze 3 dodatkowe, do których teraz dostęp jest banalny, a wcześniej tego nie było, a dostęp do polskiej czy angielskiej był równie ograniczony.

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, tak jak wspomniałem oglądanie przez neta to gorsza alternatywa i słabe oglądanie.

 

Po drugie, to sprawdzicie jak będzie wam ładnie hulał ten wasz player w sobotę o 18.15 ;) 

 

Po trzecie, jak za 11 zł ? A kompa to nie trzeba mieć dobrego ? A internet jest za friko ? no raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze byłby transmisje równoległe na jednym kanale, ale w to raczej nie wierzę ;) Wybiorą pewnie 1 mecz i tyle ;)

 

Tylko, że w wtorek i środę są mecze Ekstraklasy m. in. z stadionu Termalica Bruk-Bet, stadionu KGHM czy INEA Stadionu,

stąd w tych dniach na CANAL+Sport będą spotkania​ zdominowane przez polski futbol ligowy.

Natomiast w czwartek na CANAL+Sport2 jest spotkanie Turkish Airlines Euroleague z Barclaycard Center czyli Real Madrid - Fenerbahçe.

 

Dlatego też mecze z Copa del Rey będą tylko po jednym meczu z danej godziny tak jak:

Reus (3) - Atlético (1), Barcelona (1) - Villanovense (3), Cádiz (3) - Real Madrid (1) i Las Palmas (1) - Sociedad (1).

Właściwie to mogliby jeszcze w czwartek transmitować Linense (3) - Athletic (1), bo jest miejsce w ramówce o 20:00.

 

Natomiast transmisje symultaniczne byłyby wg mnie bez sensu, bo większość i tak interesowałoby jedynie mecze z udziałem najlepszych hiszpańskich klubów w krajowym pucharze.​

Edytowane przez Strain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, tak jak wspomniałem oglądanie przez neta to gorsza alternatywa i słabe oglądanie.

 

Po drugie, to sprawdzicie jak będzie wam ładnie hulał ten wasz player w sobotę o 18.15 ;)

 

Po trzecie, jak za 11 zł ? A kompa to nie trzeba mieć dobrego ? A internet jest za friko ? no raczej nie.

 

Idąc tym tokiem rozumowania to do SAT dorzuć jeszcze kupno TV (tylko TV stosuje się tylko do TV, a lapek i net już nie ;) ) Oglądanie przez net czyli tzw. tv interaktywnej w Europie Zachodniej bije rekordy popularności, tradycyjna na tym cierpi, ale oczywiście u nas pierwszy raz wybór ok. 30 kanałów FTA ludzie dostali dwa lata temu (Niemcy mieli to już 30 lat temu) i u nas rozkwita, co nie znaczy, że net nie jest alternatywą, bo jest znacznie lepszą alternatywą tylko u nas przez wcześniej wspomniany fakt słabo rozwijaną (bo ludzie się cieszą i szczęka im opada, że taki Fokus TV pokazuje im programy sprzed 10 lat za freeee - tak jesteśmy zapóźnieni ;) ) i rzadko spotykaną - przez to jest postrzegana jako gorsza alternatywa....

 

Player.pl pewnie padnie albo będą zacinki....no chyba, że nas zaskoczą....

 

 

 

@Strain - no ja się nie spodziewam niczego wielkiego i nie zdziwię się jak się skończy po 1-2 spotkaniach z niższych rund...

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...