Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety postawili na srataklasę kosztem wszystkiego innego i za chwilę się zdziwią że polska piła kopana na rynku ich nie utrzyma.

Kiedyś ktoś pisał że przez tą srataklasę w końcu polegną i miał rację.

 

Ta, w szczególności wyniki oglądalności to potwierdzają. Średnia oglądalność ESA jest większa niż Seria A, Ligue1 i Primera Disivion razem wziętych i to ponad 2x.

 

A nawet niech będzie 3x, to nie ma znaczenia.

Za dużo się wydarzyło.

Wcześniej potracili sporo wytwórni filmowych; potem stracili wyłączność na ekstraklasę; teraz w 3 miesiące stracili prawa do 3 lig europejskich w tym jednej z najlepszych czyli LA LIGA, do tego kilka mniejszych praw.

To że za rok stracą angielską to już TERAZ dla mnie pewniak, bo taki Bein doskonale wie co się dzieje i za rok taka kasa pójdzie na stół że Julianowi nawet i Mort nie pomoże.

A to będzie koniec piłki kopanej w nc+.

Oczywiście że nadal utrzymają sporo abonentów z tytułu samej ekstraklasy, zaoszczędzą na prawach, potną etaty itd. ale jak na tym wyjdą ostatecznie ?

Ludzie którzy teraz płacą średnio 50-60 zł W ŻYCIU nie zapłacą takiej samej kasy przy przedłużeniu BO NIBY ZA CO ? Za wykastrowane pakiety ?

Ja płacę obecnie /edit: sorry 99zł/ a po tym co się teraz stało nie dałbym im za to samo więcej niż 40zł, ale i tak zrezygnuję bo nie mam po co już trzymać nc+. Tak samo wielu moich kumpli w UK jadących na fullach.

Póki co będzie spokojnie.

Niech przyjdzie czas kiedy ludziom zaczną się kończyć umowy, zobaczymy wtedy jakie im wtedy ARPU wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGLĄDALNOŚĆ EKSTRAKLASY W TV - 2013/2014

 

średnia oglądalność meczu T-ME w TV płatnych: 181 tys. widzów

średnia oglądalność każdej kolejki - 1 mln 471 tys.

suma po 21. kolejkach - 32 mln 278 tys.

 

OGLĄDALNOŚĆ LIG ZAGRANICZNYCH - 2013/2014 (ŚREDNIA OGLĄDALNOŚĆ MECZU)

 

Premier League (Anglia) – 44 tys.

Primera Division (Hiszpania) – 41 tys.

Serie A (Włochy) – 19,6 tys.

Ligue 1 (Francja) – 6,8 tys.

 

Wszystkie dane wg Nielsen Audience Measurement (grupa docelowa: all 4+)

 

Nie wygląda to na ponad dwa razy ;) (111,4 tysiąca do 181 tysięcy). Fajnie byłoby jeszcze do tego zestawienia dopisać, ile nc+ kosztują prawa do rozgrywek (w przeliczeniu na sezon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wyniki nic nie pokazują. Tu by trzeba było uśrednić na jakich pakietach i za ile siedzą ludzie "dla ekstraklasy", a na jakich i za ile dla lig zagranicznych; jaka jest cena praw itd.

Suche liczby niewiele dają.

Dam swój przykład: ja i moich dwóch kolegów siedzimy w nc+ dla piłki kopanej zagranicznej/czyli po zakończeniu umowy bankowo odchodzimy/.

Ja płacę 99zł, kumpel też 99zł a drugi jakieś 129zł bo mam erotyki w pakiecie.

 

Jeśli są tu ludzie mający nc+ "dla ekstraklasy", podzielcie się info ile płacicie.

 

Ja osobiście ma wrażenie że dużo abonentów dla piłki kopanej siedzi na wysokich pakietach, a ich utrata odbije się nc+ czkawką; zresztą same zainteresowanie tym tematem, jak i całe to forum pokazuje jak ważny jest sport dla abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież nie da się być tylko dla ekstraklasy bo leci ona na tych samych kanałach co ligi zagraniczne, więc trzeba mieć wszystko, ja za fulla bez erotyków płacę 94zł, mam to do maja, jeśli 11 nie wejdzie do nc+ to odchodzę chyba, że mi zaoferują to co mam teraz za 5 dych ale nie sądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś w jaki sposób oni badają tą oglądalność?

2 tys. wytypowanych przez Nielsen osób ma Telemetr podpięty do tv. Zbierają z nich dane, a potem przenoszą wyniki na ogół gospodarstw domowych. Udostępniają je wszystkim stacją, które zapłacą za dostęp. I tak masz przybliżone wyniki oglądalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO juz bylo walkowane tyle razy. Ludzie czytajcie forum a nie wpadacie raz a na rok nie majac pojecia co sie dzieje. Canal+ nie upadnie, bo maja najbardziej chodliwy towar w Polsce - Ekstraklase! Do tego dochodzi jeszcze Liga Mistrzow i Premier League. Zadne smieszne Eleveny z Ligue 1 i Serie A itd. nie sa zagrozeniem dla Canal+. Gdyby weszli katarczycy ze swoim beIN Sports to wtedy mozna mowic o potencjalnych zmianach klopotach Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pytanie za 100pkt: będziesz nadal płacił 80zł gdy zostaniesz z gołą "ekstraklasą" ?

 

@eses44

Serio wierzysz że nc+ zgodzi się obniżyć Ci cenę pakietu ? :)

Przecież przez telefon dostaniesz "mega ofertę" i to pewnie jeszcze z podwyżką.

 

Kilka lat temu po utracie Serie A oraz kilku wytwórni o obniżce nie było ani słowa... Ale teraz sprawa jest naprawdę gruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Serie A i Ligue 1 oglądałem niezmiernie rzadko, ale La Ligę serio lubiłem; nawet poza Realem i Barceloną, oglądałem dość często późny niedzielny meczyk o 22 jako że o tej porze nigdy w tv nic ciekawego nie było.

 

 

TO juz bylo walkowane tyle razy. Ludzie czytajcie forum a nie wpadacie raz a na rok nie majac pojecia co sie dzieje. Canal+ nie upadnie, bo maja najbardziej chodliwy towar w Polsce - Ekstraklase! Do tego dochodzi jeszcze Liga Mistrzow i Premier League. Zadne smieszne Eleveny z Ligue 1 i Serie A itd. nie sa zagrozeniem dla Canal+. Gdyby weszli katarczycy ze swoim beIN Sports to wtedy mozna mowic o potencjalnych zmianach klopotach Canal+.

Za rok stracą Premier League. Po tym co się dzieje obecnie trzeba być fantastą by wierzyć że utrzymają te prawa. Co najmniej dwa inne podmioty wyłożą sporą kasę, i nie mówią tu o CP.

A goła Liga Mistrzów aż tak chodliwa nie jest.

 

 

No to pytanie za 100pkt: będziesz nadal płacił 80zł gdy zostaniesz z gołą "ekstraklasą" ?

 

@eses44

Serio wierzysz że nc+ zgodzi się obniżyć Ci cenę pakietu ? :)

Przecież przez telefon dostaniesz "mega ofertę" i to pewnie jeszcze z podwyżką.

 

Kilka lat temu po utracie Serie A oraz kilku wytwórni o obniżce nie było ani słowa... Ale teraz sprawa jest naprawdę gruba.

Jest gruba i dlatego po raz pierwszy przychylam się do opinii że są te pewne celowe działania, które rozpoczęły się już w momencie powstania nc+.

Komuś zależało by dobrą markę sprowadzić na manowce i udaje się perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ci da cena to kto ile płaci ? co to za różnica, że płaciłeś 53zł a 200 zł ? Tu i tu miałeś dostęp do opcji C+ i tych samych lig. Krajowe ligi zawsze będą miały większość oglądalność.

Ale szczerze kogo to obchodzi, że odchodzicie? To wasza sprawa co oglądacie i ile za to płacicie. A trzeba też dodać, że bez meczów pomiędzy Barceloną a Realem to hiszpańska byłaby na poziomie włoskiej. Nawet żużel ma większą średnią oglądalność. Jedynie LM dorównuje ESA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... słucham ?

Kolego nc+ nie jest instytucją charytatywną, wszystko co robią ma im przynieść kasę, a kasę przynoszą im abonenci. Problem powstanie gdy abonent powie halo ale za co ja mam im tyle płacić ?

Oczywiście znajdą się gumisie które nawet nie zorientują się że coś się pozmieniało i z automatu wejdą w kolejną umowę, ale na szczęście poziom ignorancji u Polaków jest coraz mniejszy a i ludzie patrzą ile mają w portfelu

więc kolejne oferty przedłużeniowe będą niezmiernie ciekawe. Jeśli myślisz że to tyczy się tylko mnie, moich kolegów czy sąsiadów to jesteś totalnym ignorantem. Oczywiście konsultanci będą udawać że nic się nie stało a oferta

jest nadal "premium".... no ale nie róbmy sobie jaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś w jaki sposób oni badają tą oglądalność?

2 tys. wytypowanych przez Nielsen osób ma Telemetr podpięty do tv. Zbierają z nich dane, a potem przenoszą wyniki na ogół gospodarstw domowych. Udostępniają je wszystkim stacją, które zapłacą za dostęp. I tak masz przybliżone wyniki oglądalności.

 

Czyli wytypowali sobie tych, których chcą:) Niestety, ale te sondaże wszystkie, to można sobie o kant d..y rozbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by nie mówić bardzo prawdopodobnym jest iż nc+ starci sporo abonentów. Nie jest istotne co kto i ile ogląda, ważniejsze jest to co masz i jak się z tym czujesz, czyli mamy C+ gdzie mogliśmy oglądać wszystkie ligi i lm piłkarzy ręcznych gdzie grają 2 polskie drużyny, a teraz utraciliśmy prawdopodobnie 4 "produkty" a płacimy tyle samo, więc tu zadziała bym powiedział że taki efekt psychologiczny u większości osób. Nie u wszystkich wiadomo bo ktoś może mieć C+ tylko dla Ekstraklasy i LM, ale myślę że spora grupka jednak podziękuje. Eleven jest w necie na free, może ten bein też będzie za free w necie więc po co będzie tyle płacić za to co będzie można oglądać w necie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra jakie ty bzdury piszesz. Jakbyś nie wiedział przed tym sezonem podrożały prawa za LM i to znacznie. NC+ miała prosty wybór z ich punktu widzenia, albo biorą wszystko i przepłacają(co będzie wiązało się z jeszcze większymi podwyżkami) albo kupują priorytetowe prawa które generują największą oglądalność LM i ESA i te kupili kosztem strat tych 3 lig. De facto zapłacili więcej a dostali mniej praw. I to, żądna tajemnica, że kluby chcą co roku dostawać coraz więcej za te prawa co automatycznie wiąże się z większymi kosztami dla nas abonentów. I z roku na rok będzie drożej, to że Real płaci 100 mln za Bale np wpływa na to, że ty za TV zapłacisz jeszcze więcej. I nie spodziewaj się obniżek a podwyżek. Każdy kolejny przetarg to będzie wzrost ceny praw. A pojawianie się nowych stacji takich jak Eleven jeszcze bardziej tą cenę podbija i stawia abonenta w gorszym położeniu.

 

ramiros15 tylko liczba abonentów nie do końca jest wyznacznikiem, bo przy znaczniej większy ARPU są wstanie funkcjonować lepiej niż dziś przy mniejszej liczbie abonentów. A straty nie będą duże a takie wynikające z rotacji jaka wkalkulowana jest w działalność. Gorszym problemem jest za niskie z ich puntu widzenia ARPU. Ba nawet opłaca im się zamienić tych co odchodzą i mają za niskie umowy. Bo tutaj przelicznik jest czasem 3 obecnych na 1 nowego jeśli chodzi o cenę. Teorie o upadku i jakieś problemach NC+ są po prostu śmieszne. Choć wiadomo niektórych NC+ nauczyła, że dostają coś za darmo przez swoją idiotyczną kampanie podczas fuzji, dziś chyba wyciągnęli wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że straci. Skończy się sezon ogórkowy, ludzie wrócą z wakacji, włączą tv w weekend, i nagle się okaże na programach sportowych gdzie do tej pory był tłok i wybór jest tylko polska i angielska.

Niewygodne pytania zaczną w końcu padać.

Ludzie wiele przetrawią, ale tutaj mówimy o utracie mniej-więcej 50% oferty sportowej w przeciągu kilku miesięcy.

Będzie wesoło w temacie "przedłużenie umów dla obecnych abonentów" bo z pewnością nowe propozycje nc+ będą się nadawały do Monty Pythona.

 

@mad85

Twoje słowa potwierdzają tylko moje, że liga angielska po sezonie znika z nc+, jako że prawa do PL podrażały DRASTYCZNIE i nie ma szans by przy takich cięciach nc+ coś ugrał, szczególnie gdy taki gracz jak Bein włącza się do gry.

Skoro wszystko wrzucili w polską i LM to pewnie tylko z tym po sezonie zostaną, jeśli chodzi o kopaną.

I nie piszę bzdur. Włoską i francuską ludzie przetrawią, bo to takie europejskie średniaki poza pojedynczymi drużynami /tak samo jak prawa sportowe do innych dyscyplin sportowych/, ale hiszpańską - z Messim i Cristiano, z najlepszą obecnie drużyną świata... cóż, moim zdaniem to katastrofalny błąd. I z pewnością odbije im się to czkawką. No ale niech będzie że piszę bzdury skoro taki punkt widzenia Ci odpowiada.

 

Ps. Oglądałem na C+ WSZYSTKIE Gran Derbi od bodajże 1997 r....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na okrzyczanym Canal+Sport 2x5 godzin golfa. Też dużo zielonego. Moze fanboje (jak mad85) nie zauważą, że piłka trochę mniejsza. Niestety niektórym osobom ogląd świata przysłania ego. Mam np. Canal_ więc to najlepszy wybór i nie mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.. czyli Ekstaklasa dla wiekszosci jest to cos co oglada o wiele mniej ludzi niz LL czy PREMIERSHIP? Bo juz Was nie rozumiem, jak nie chcecie to nie ogladajcie NASZĄ powtarzam NASZĄ POLSKĄ Lige :) Pozdrawiam

 

A co można tam ciekawego zobaczyć poza oprawami na trybunach, na które to akurat focus kamer nie jest skierowany?

 

EDIT, zapomniałem dodać jeszcze że lubię popatrzeć na Sonię Śledź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ jest w Polsce 20 lat i dobrze czyta nasz rynek. Po za tym nie trzeba byc wielkim socjologiem żeby zrozumiec, iz w naszym kraju rośnie popularność lokalnym sportem. Na zachodzie jest juz norma że liczy się klub ze swojego miasta i nie ważne czy to jest piłka nozna czy inna dyscyplina. Ponadto Canal+ traci prawa lig, które są coraz mniej ogladane z racji ich przewidywalności. Jesli zobaczycie kto w ostatnich latach zdobywał mistrzostwa w danym kraju zrozuminiecie o czym mówię. Faktycznie wyjątkiem może być La liga i Gran Derbi. ale czy gra jest warta świeczek. Kilkadziesiat milonów złotych za dwa mecze? Najmocniejsze druzyny z każdej ligi mozna zobaczyc w LM i to w systemie pucharowym gdzie sa emocje nieporównywalne z tymi gdzie do mistrzostwa potrzeba 37, 38 kolejek. Mam stety ta przyjemnośc iż LM odbieram na CT4, ale gdyby tego nie było tez bym nie płakał poniewaz chodze na mecze swojej druzyny. Kłopotem sa mecze na wyjeździe, ale może kiedyś doczekamy sie w końcu przwdziwego uwolnienia rynku i mozliwości kupna tylko tego czego potrzebujemy a nie wszystkiego za większe pieniądze. Oczywiscie są kibice którzy nie maja klubów w swoim miejscowosciach i pasjonuja się duzynami z zachodu lub cała ligą, ale tych jak podają badanie porównawcze jest za mało zeby sie to opłacało. Pozwole sobie stwierdzić, iz wszystko co jest dodatkowego w ramówce sportowej obok Ekstklasy i ew. LM jest tylko "przerywnikiem" którego mozna z punktu biznesowego zastąpić czymkolewiek, łacznie z reklamą. W przyszłości ludzie kibicujacy swoim lokalnym klubom przed telewizorami będą coraz częściej pojawiać sie na obiektach/stadionach aby doswiadczyc emocji "na żywo". Narzaie jeszcze jest podrtymywana tendencja "wszystko podane na tacy" ale to będzie sie zmieniać....Ludzie coraz bardzie maja chęc w coraz szerszym stopniu w uczestnictwa w wydarzeniach które ich naprawde interesują, wszystko inne bedzie tylko zbędnym dodatkiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należałem do tych co nie wierzyli, że nc+ straci La Ligę. Z prostej przyczyny, że nie będą co mieli wrzucić w wieczorne pasmo. La liga, angielska, polska i choc nie jest to rewelka oferta to jednak program ładnie zapełniony i na najwyższym poziomie. To by miało sens. Bez La Ligi mi wygląda na wycofywanie się Canal+ z Polski. Trochę nie pasuje tu przepłacanie za polska ligę na 3 lata, ale mimo wszystko. Za rok tracą angielską, a polska liga jednak wywołuje spore zainteresowanie i pewnie jak będą chcieć to odsprzedać to na tym nie stracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...