Skocz do zawartości
  • 0

Problem z odbiorem cyfry +


lukas8887
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich.

Mam poważny problem z cyfrą +. Od początku odkąd podpisałem umowę z cyfrą zacina mi się obraz (na jakieś pół sekundy robi stop klatkę i leci dalej i tak co parę minut). Wymieniałem dekoder już 3 razy więc to nie wina dekodera raczej. Antenę ustawiałem na wszelkie możliwe sposoby i efektu zero. W końcu wezwałem instalatora polecanego oczywiście przez człowieka z biura obsługi cyfry+ który pobawił się trochę anteną (co ja już robię ze 2 tygodnie) przestawił nieco konwerter w lewą stronę oczywiście przy użyciu miernika skasował 50 zł i stwierdził że ma być dobrze. Tyle że nie jest nadal jest to samo. Sprawa jest na tyle dziwna że ustawienie anteny ja też raczej wykluczam bo ustawiałem antene na wszystkie możliwe sposoby jeszcze przed instalatorem i jakkolwiek nie była ustawiona było to samo. Więc jeśli nie ustawienie anteny i nie dekoder to co może powodować takie zachowanie obrazu? Jeśli ktoś ma jakieś pomysły proszę o pomoc.

 

Antena 80

 

Konwertery testowane dwa: jeden to konwerter z orange bo mam jeszcze telewizję orange (która działa poprawnie) drugi to jakiś z możliwością podłączenia dwóch kabli antenowych ale nie wiem jakiej firmy (ciemno jest na razie nie sprawdzę)

 

Dekoder sagemcom dsi 183 podłączony przez kabel euro do telewizora nie pierwszej młodości(jeszcze kineskopowy) dekoder oczywiście zaktualizowany

 

 

Wszystkie porady jakie znalazłem w internecie zastosowałem i dorzuciłem jeszcze kilka własnych pomysłów efektu zero. Nie mam już pomysłów dlatego piszę tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Też tak myślałem że może coś jest z kartą ale na infolinii powiedzieli że to raczej nie jest przyczyną. Dzięki za sugestię spróbuje wymienić kartę i zobaczę czy coś to pomoże. Niestety wymiana karty nic nie pomogła. Ręce opadają. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kabel też sprawdzany. Mam dwa kable bo dwie telewizje jeden stary drugi nowy i na jednym i drugim jest to samo, A jakiego miernika używał ten niby fachowiec to nie mam pojęcia nie sprawdzałem. Mogę dodać że po wymianie karty przycinek jest jak by mniej ale nadal są i nie wiem czy coś to pomogło czy to przypadek i dziś po prostu mniej tnie.

 

Szlak wiem że już powoli kończą się opcje ale taki głupawy problem mam i nie wiem jak go rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to masz źle ustawiona antenę, skoro wszystko było już podstawione, albo są jakieś zakłócenia zewnętrzne. Mieszkasz w domu, bloku, kamienicy? Jakieś anteny w pobliżu? Może trzeba sąsiada jakiegoś zapytać, czy nie podobnych objawów? Tnie Ci na wszystkich kanałach jednakowo, czy na jakichś konkretnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mieszkam w domu jednorodzinnym w pobliżu są budynki ale raczej nie zakłócają odbioru z anteny po za tym telewizja z orange odbiera w porządku z tej samej anteny problem jest z cyfrą.

 

Na wszystkich kanałach jest to samo od hd po zwykłe kanały sd.

 

U sąsiada jest wszystko ok jutro spróbuje podłączyć dekoder do jego anteny bo nie jest daleko zobaczę efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie cuda jak by cudów nie było to bym tu nie pisał;-)

 

Dokładnie tak jest orange jest na tej samej antenie odbiór co by długo nie pisać idealny cyfra tnie a dokładniej klatkuje to jest coś takiego jak na kompie nie ma odpowiednich kodeków i film ogląda się z pominięciem malutkiego fragmentu.

 

Poziom siły sygnału mam 90% jakości 75%

 

Ale to nie są typowe zakłócenia sygnału. Jak są zakłócenia sygnału to obraz puzluje tnie dźwięk albo robi się czarna plama na chwilę. Tu jest inaczej dźwięk jest cały czas obraz też tylko przeskakuje o pół sekundy co chwilę. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

 

Odpowiadam sam na własne pytanie w razie gdyby ktoś miał podobne problemy.

 

Rozwiązaniem problemu była wymiana dekodera na starszy model obsługujący tylko kanały SD. Okazało się że Sagemcom źle współpracował z moim telewizorem i nawet gdyby podłączyć do mojego telewizora 100 Sagemcom'ów żaden nie będzie działał.

 

Podsumowując przy takim problemie jak mój nie ma co szukać przyczyny w złym ustawieniu anteny,wadliwym konwerterze czy samym okablowaniu sprzętu satelitarnego. Winy trzeba szukać u operatora w moim przypadku Cyfra+. I nawet jak mówią że nie można wymienić dekodera na inny model czy też na taki który już aktualnie nie jest wydawany to nie jest prawda bo mi wymienili. Nie mieli wyjścia.

 

A co do poprawnego ustawienia anteny to wszelkie bajki o precyzyjnym ustawieniu anteny a nawet konwertera to są głupoty. Przy antenie 80 aby złapiesz sygnał i powinny być wszystkie kanały.

 

Temat uważam za zakończony. Tym którzy próbowali mi pomóc dzięki wielkie;-)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...