Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

#lukimann

Wad tej streamingowej tv jest sporo: rozdzielczość, dźwięk, napisy, opóźnienie a największa to płynność obrazu.

Jednak dla zdecydowanej większości wady te są niezauważalne lub nie stanowią dużego problemu.

Musisz sam ocenić czy są one istotne dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą jest na pewno cena i to, że z racji tego, że jest to streaming a nie IPTV możesz z tego korzystać na dowolnym łączu internetowym. Oprócz tego całkiem fajna pakietyzacja. To wszystko zależy co chcesz oglądać, jeśli nie oglądasz sporo telewizji a DVBT to dla Ciebie za mało wtedy TV od Netii nie jest złym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli masz w miarę dobre łącze od Netii i nie masz talerza od satelity. Z kolei jeśli lubisz oglądać sport to radziłbym Ci zapomnieć o tej ofercie, bo właśnie w przypadku transmisji sportowych jest to najbardziej problematyczne. Możesz sobie to przyrównać do oglądania meczów w streamingu w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukimann jeżeli nie masz telewizor większego niż 32 cale i nie oglądasz sportu to TV Netii może jeszcze ujdzie,jeżeli masz telewizor większy to płynność obrazu jest masakryczna,smuży strasznie i im większy ekran to widać to jeszcze bardziej w każdej dynamicznej akcji.Ogólnie rzecz biorąc nie polecam TV Netii,jeżeli szybko czegoś ta firma nie zrobi z tym produktem to obudzą się z ręką w nocniku...jak już klienci pouciekają i wypuszczą tragiczne opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

323 - Wojtek - 15.12.2014, 10:14

Jakie jest zaawansowanie prac związanych z poprawą jakości obrazu? Czy styczniowy termin wprowadzenia zmian w kodowaniu kanałów jest niezagrożony?

(195.245.*.*)

324 - Karol Wieczorek - 15.12.2014, 11:11

@Wojtek Cały czas czekamy na dostawę sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że teraz już się nic nie zmieni, "bo święta", później cały styczeń również bez poprawy, bo przecież sprzęt trzeba skonfigurować, przetestować itp. Największa szkoda, że teraz nie chcą udostępnić choć kilku kanałów sportowych w poprawionej konfiguracji. Wydaje się, że technicznie byłoby to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

326 - Karol Wieczorek - 23.12.2014, 11:47

@roso Tak, dzisiaj w nocy zmieniliśmy kodowanie na najważniejszych pod tym kątem kanałach. Kolejna partia zostanie zmieniona na przełomie roku.

 

Cud się zdarzył.

 

Bitrate przy fullHD na poziomie 7,5 Mb/s wydawał się maławy, a tu widzę że na niesportowych programach będzie jeszcze mniejszy 6,4 Mb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie TVP1 HD, TVP 2 HD, POLSAT HD, TVN HD, Eurosport HD i Canal+ Sport HD poprawili. Bitrate rzeczywiście trochę mały i to momentami widać. Zresztą było widać już wcześniej kiedy polepszyli TVP1 HD na mecze i były narzekania na jakość. Wiadomo, nie mogą z tym przesadzać, żeby działało u każdego i trochę łącza jeszcze zostało. Może za jakiś czas. Taka jakość jest do zaakceptowania, myślę.

 

Oprócz poprawy płynności na tych sześciu kanałach, podmieniono Puls i ID na wersje HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrate przy fullHD na poziomie 7,5 Mb/s wydawał się maławy, a tu widzę że na niesportowych programach będzie jeszcze mniejszy 6,4 Mb/s

 

Nie jest aż tak ważne o ile zwiększyli (lub też nie) bitrate. Pytanie brzmi jak obraz wygląda w praktyce (głównie chodzi mi o jego płynność). Jeśli macie możliwość sprawdzenia, to będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://media.netia.pl/pr/291100/jeszcze ... izji-netii

"Jeszcze przed świętami Telewizja Osobista Netii została wzbogacona o kolejne kanały w HD i aplikację z treściami na żądanie Premium+. Obecnie aż 63 ze 179 kanałów dostępnych w GigaOfercie jest w wersji HD.

Zmiana sygnału z jakości SD na HD dotyczy kanałów dostępnych w GigaOfercie: ID Inverstigation Discovery HD, Discovery Turbo Xtra HD, Comedy Central HD oraz TV Puls HD, dostępnego również w pakietach: Praktyczny i Komfortowy."

 

Wszystkie podmianki SD na HD otrzymały stare enkodery.

Miesiąc wcześniej pisałem: "Kilka sztuk nowych enkoderów pewnie kupią przy okazji dodania nowych kanałów (ponoć jeszcze w tym roku), może wtedy pójdą one na podmiankę na sportowe programy"

Niestety to się sprawdza. Piszę "niestety" ponieważ sugeruje to, że nie będzie poprawy płynności na wszystkich kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Od 2 tygodni jestem uzytkownikiem gigakablowki (w Krakowie), wiec mysle, ze moge juz sie podzielic opinia.

 

Najpierw sam internet: wzialem opcje 300mbit i obiektywnie (zreszta tak powiedzial mi tez montazysta) jest to nie do osiagniecia na tutejszej infrastrukturze. Z odrobina szczescia (oczywiscie po kablu) udaje sie wyciagnac okolo 200mbit, co i tak uwazam za niezly wynik. Wifi calkiem niezle daje rade: po 5GHz wyciagam kolo 200mbit (gdy nie ma zadnej sciany po drodze), niestety gdy przejde do drugiego pokoju zaczyna sie dramat (transfer spada do kolo 50mbit).

 

Telewizja: tak, obraz jest upscale'owany z 720p, sa widoczne problemy z plynnoscia przy dynamicznym obrazie (np. pilka), dzwiek w zasadzie zawsze dostajemy w stereo. Czy da sie tego uzywac? Jak najbardziej tak. Wedlug mnie w 90% zastosowan jakosc jest wystarczajaca. Dekoder dziala szybko, a jego menu podoba mi sie duzo bardziej niz konkurencji (przeszedlem z nc+).

Oczywiscie fajnie byloby dostawac sygnal 1080i, kilka streamow audio do wyboru (np. polskie stereo i oryginalne dolby). Moze tego dozyje, wtedy bede jeszcze bardziej zadowolny.

 

Z problemow: juz drugi raz zanika mi EPG i niebardzo wiem w czym problem - za pierwszym razem zglosilem i wrocilo na kilka dni, a dzis znowu klapa. Szkoda bo jest calkiem dobrze zaprezentowane :(

 

Na koniec smieszny detal: do Playerow dodawane sa kable ethernet, ale... sa to kable CAT5, a wiec max 100mbit. W przypadku playerow nie robi to roznicy, ale jesli chcecie uzyc tych kabli do podlaczenia czegos co potrafi wykorzystac wieksza przepustowosc, to warto zwrocic na to uwage. Ciekaw jestem jaka byla roznica w cenie CAT5 vs CAT5e, obstawiam ze nie wiecej jak 1zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak u Was drodzy użytkownicy TV Netia sprawuje się owy produkt po ostatnich poprawkach płynności...czy u Was również zdarza się że obraz leci ,na chwile go przerywa i wskakuje jak by kilka sekund dalej ??Druga sprawa jaką zauważyłem to to że oglądając np mecz na canal + sport są znaczace spadki jakości obrazu jak by "zapinał się" na chwilkę niższy bitrate.Oczywiście widać poprawę ale do ideału jeszcze brakuje,mam nadzieję że małe problemy są do wyeliminowania przez techników Netii... Druga sprawa czy wie ktoś czy reszta kanałów będzie wrzucona na nowe enkodery w najbliższym czasie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...