Skocz do zawartości
  • 0

Sony Bravia KDL-40EX650 - wejście PCMCIA


gangam
 Udostępnij

Pytanie

Witam serdecznie,

 

Mam pytanie dotyczące telewizora Sony Bravia KDL-40EX650 - http://www.sony.pl/product/tv-102-40-lc ... niczne#tab

 

Posiadam ten model i zastanawiam się nad możliwością użycia wejścia PCMCIA. Czy nadaje się ono do użycia któregokolwiek z poniższych modułów?

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... ci-plus.cp

http://www.cyfraplus.pl/technologie/modul_cam_ci.html

http://n.pl/oferta/dekodery/modul-ncam

 

Dodatkowo w specyfikacji w sekcji "Zintegrowane tunery" widnieje informacja, że telewizor ma zintegrowany tuner CI+ - co to właściwie oznacza? Czy brak tunera DVB-S i DVB-S2 całkowicie uniemożliwi oglądanie kanałów nadawanych satelitarnie? Chodzi oczywiście o usługi Cyfrowego Polsatu, Cyfry+ i n.

 

Z góry dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ok, rozumiem.

 

Tylko jedno mnie zastanawia: po co w takim razie tego typu wejście w TV, skoro tak czy inaczej trzeba posiadać dekoder, aby odbierać płatną telewizję? Czyżby tylko po to, aby móc odbierać np. płatne kanały z sat. mając dekoder bez slotu na karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Czyżby tylko po to, aby móc odbierać np. płatne kanały z sat. mając dekoder bez slotu na karty?

Nie, takie coś też nie przejdzie.

 

Slot na moduły w Twoim telewizorze w zamyśle producenta ma służyć do dekodowania kanałów telewizji naziemnej DVB-T. W Polsce i tak z tego nie skorzystasz - Polsat do TV Mobilnej oferuje tylko dekodery. Modułów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Samych abonentów płatnych TV w Polsce jest 11,6mln. 85% z nich używa dodatkowych urządzeń odbiorczych. Nie liczę użytkowników tunerow FTA satelitarnych i NTC. Przeciętny dekoder (dotyczy dekoderów płatnych platform, dekoderów Dreambox, Opticum i Ferguson) zużywa w czasie pracy 45wattów (!!!). Co sprawia że taka elektrownia Skawina (480MW) pracuje tylko dla naszych dekoderów.

 

Gdybym wiedział ile jest abonentów PayTV na świecie, można by wyliczyć ile dokładają się operatorzy PayTV do efektu cieplarnianego.

 

To taki offtop. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@moreblack nie przesadzaj, jako że nawet najbardziej żerne dekodery enki, miały zapotrzebowanie na EE w pobliżu 30W, co wydaje się sporo, ale to na pewno nie jest 45W, o których mówisz.

 

Najnowszy produkt ADB, czyli flagowy MediaBox spożywa nawet naście watów, a więc tyle, ile w przybliżeniu spożywają dekodery na prockach STi, czyli cała reszta pocyfrowego sprzętu + dekodery CP.

 

Generalnie problem polega tylko na tym, że większość dekoderów pod dzierżawę, nie przechodzi w prawdziwy stand by i żre na tym udawanym tyle co podczas normalnego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Może działać z kablówkami, jeśli operator kablówki udostępnia taką opcję zamiast wpychać własne dekodery.

Dokładnie tak. :) Z tego, co kiedyś czytałem (było chyba to na portalu "Sat Kurier") to sieć kablowa UPC miała udostępnić właśnie takie moduły do zastosowania ich w telewizorach. Nie wiem tylko, czy już udostępniła. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja zawsze na noc, a także pod moją nieobecność w domu, wyłączam z gniazdka wszystkie moje sprzęty w pokoju, w tym m.in. TV i tuner satelitarny. Po co ma to niepotrzebnie zużywać energię... :roll: Na czuwaniu zużywa pewnie mniej, ale mimo wszystko zawsze coś tam "ciągnie". :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@milik.sitek, a sam płacisz za EE, czy robi to za Ciebie ktoś inny?

 

Weź do ręki kalkulator i oblicz ile kosztują Cię włączone sprzęty, szczególnie jeśli spożywają w udawanym stand by ponad 30W.

 

Nawet jeśli stand by jest właściwy, gdzie sprzęt spożywa 0,5-1W, to ta wartość pomnożona przez wielość odbiorników, również daje wcale niemałą liczbę.

 

Dodam tylko, że nie każdy zdaje sobie sprawę, ile EE konsumują zwykłe zasilacze od przeróżnego sprzętu, którego mnogo w każdym domu, i że w sumie można by na nich wcale dobrze zaoszczędzić, gdyby te niepotrzebnie włączone odcinać od prądu, kiedy nie są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...