Skocz do zawartości

Gniazdka przelotowe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę założyć w dwóch pokojach po dwa gniazda rtv , ze strychu schodzi mi jeden kabel, więc pomyślałem żeby zastosować 3 gniazda przelotowe i jedno końcowe. Na wyjściu anteny w miejscu pierszego gniazdka mam sygnał 55 DBuV . Jakie najlepiej zastosować gniazda? Te trzy przelotowe po 7db i końcowe 3,5 db? Będzie sygnał na końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy to gniazdo na którym teraz masz wynik 55dB jest przelotowe czy końcowe. Jeśli taki wynik jest na końcowym to zapomnij że na kilku przelotowych zostanie Ci coś użytecznego. Najpierw w grę wchodzi uzyskanie lepszego sygnału z anteny, conamniej 70dB. Są gniazdka przelotowe, które mają na przelocie 3,5 dB i na wyjściu 3,5dB. Przy 55dB na ostatnim zostanie ci teoretycznie ok. 40dB nie licząc tłumienia kabla. To trochę za mało nawet do cyfry. Postaraj się o lepszy sygnał z anteny, wtedy na stratę 16 dB na pasywach będziesz mógł sobie pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa.jpg

 

Na strychu klient ma jakiś tam trójnik i zasilacz , nie miałem możliwości wejścia tam. Dwa tv ma na piętrze z naziemną. i jeden kabel zchodzi ze struchy od rozdzielnika do punktu 1 w którym ma być gniazdko. I na gołym kablu z efką mam 55 dbuv. I kabel jest ułożony tak od 1 do 2 , potem przez ścianę od 2 do 3 i potem od 3 do 4 . Telewizory będą w punkcie 2 i 3 . Co byście radzili żeby sygnał dochodził do pkt 4?

 

Myślalem , że albo założyć jakieś gniazda z małą tłumiennością? Ale te co znalazłem przelotowe mają 7 db a końcowe 3,5 . Czy może w punkcie 1 założyć gniazdo a nad tą ścianą na punktami 1 i 2 dać trójnik f i wtedy do gniazda 4 szedł by sygnał i do gniazda 2 szedłbny sygnał i wtedy gniazdo 2 zrobić przelotowe do gniazda 3 przez ścianę ?

 

Czy poszukać jakiś gniazd nisko tłumiących i zobaczyć co z tego wyjdzie? I wtedy ewentualnie strzelić wzmacniacz przelotowy pomiędzy rozgałęźnikiem a punktem 1. Co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję najpierw zmierzyć sygnał z anteny. Trudno nam przewidzieć jaki jest. Pytanie też czy to ma być instalacja do wymierającego już analogu czy też do cyfry. Jeśli z anteny sygnał jest wystarczający, to na tyle gniazd tv proponuję zastosować jakiś niewielki wzmacniacz, który skompensuje nam tłumienie kabla i gniazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja tylko i wyłącznie do dvbt. Najprościej by było zastosować gniazda rtv i sat , wtedy tłumienie to 1,5 db . Zeby zmierzyć sygnał to muszę najpierw zamontować gniazda, ale najpierw klient je musi kupić. Tylko jeszcze nie jest połozony tynk i jeszcze cos tam mogę zmienić jak coś przez to pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sygnał faktycznie masz na poziomie 55 dBuV i chcesz użyć gniazd przelotowych to proponuję najpierw wzmocnić ten sygnał o ok. 20 dBuV a później użyć gniazd przelotowych tłumiących na odgałęzieniu (wyjściu do tv) kolejno 16, 14, 10 dBuV. Gniazdo końcowe tłumi zwyczajowo ok. 4 dBuV. Takie rozwiązanie pozwoli na uzyskanie w miarę zbliżonego poziomu sygnału na wszystkich gniazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...