Skocz do zawartości

Problem z nagraniem Cyfry na DVD


Pączek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz na tym forum. Witam wszystkich.

Chcę na Boże Narodzenie kupić sobie nagrywarkę, ale słyszałem że jest sporo kanałów których nie nagram bo występuje zabezpieczenie przed próbą skopiowania na DVD. Proszę o poradę jakie to są kanały i czy są blokowane cały czas czy tylko wybrane pozycje. Bo blokowanie niedotyczy tylko wybranych modeli nagrywarek ale chyba wszystkich.

Mój dekoder to Thomson

A nagrywarka to LG RH-200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma na cyfrze takiego kanalu - ja nagrywam przewaznie filmy i jak do tej pory nic takiego nie zauwazylem. W platformie n to jest blokada dla filmow w HD i tylo po kablach HDMI i uslugi VoD ale to inna historia. tak ze spokojnie mozesz nagrywac przeciez do dla prywatnego domowego uzytku a tego prawo nie zabrania - pozatym znakuja program swoim logo i znaczkiem od ilu lat mozna ogladac !

a zabezpieczone sa orginalne filmy ( na nosnikach dvd ) przed kopiowaniem a te nadawane moze o nich ktos ci mowil ? zreszta i to potrafia obejsc zaa pomoca odpowiedniego programu i komputera ale nie o to pytales ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Panowie występuje ten problem o którym pisałem poszukam gdzie to czytałem i zamieszczę link. Jestem wdzięczny za tak szybka odpowiedź, ale nadal czekam na wasze opinie A co do nagrywarek to sam juz niewiem Czy LG RH200 czy PANASONIC DMR-EH65 Obie za ok 1600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy czy uzyjemy kompresji a to oznacza spadku jakosci nagranego filmu.

standart to szybkosc sp i 2 h ewentualnie LP 3 h EP 4 h SLP to 6 h i SEP 8h ale jakosc niestety nie najlepsza szczegolnie widoczna jak jest jakas akcja a wniej bohaterowie duzo sie ruszaja ( ruchy kamery) a jajlepsza to oczywiscie HQ 1 h . przy Sp nie ma roznicy a przy ep sa lekkie roznice a dla seriali uzywam ep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cyfra" na pewno nie stosuje zabezpieczeń przed nagrywaniem nagrywarkami dvd (mojemu szwagrowi jak chciał kupić nagrywarkę też ktoś próbował coś takiego wmówić), bo przecież w wiąkszości wypadków podłącza się je do tunera kablem "scart", tak jak zwykły magnetowid, więc gdyby takie zabezpieczenie istniało powinno uniemożliwiać także nagrywanie na "VHS" !

 

Co innego, że część nagrywarek nie daje skopiować tego co nagramy na dysk na płytkę, a tym bardziej odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Kiedyś, w erze VHS stosowane było zabezpieczenie przed kopiowaniem kaset (nie pamiętam nazwy systemu). Przy próbie kopiowania wideo - wideo (za pomocą euro lub cinch) na skopiowanej kasecie obraz skakał, ściemniał, itp. A po podłączeniu tym samym kablem do TV obraz był OK. Może i tutaj jest podobnie.

A co do kopiowania z dekodera na nagrywarkę gdzieś czytałem że niektórzy nadawcy stosują ten sposób zabezpieczeń. Ale jest to ograniczenie raczej ze strony nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrywajac z odtwarzacza dvd na nagrywarke dvd jest mozliwosc chociaz juz kilka plyt nie dalo rady tak nagrac ( ale od tego jest komputer i odpowiedni program ) a tv nie podaja takiego sygnalu a napewno c+ . problem to w n i nagrywanie po kabelku hdmi 9 ochrona HD ? czy cos takiego )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Kiedyś, w erze VHS stosowane było zabezpieczenie przed kopiowaniem kaset (nie pamiętam nazwy systemu). Przy próbie kopiowania wideo - wideo (za pomocą euro lub cinch) na skopiowanej kasecie obraz skakał, ściemniał, itp. A po podłączeniu tym samym kablem do TV obraz był OK. Może i tutaj jest podobnie.

A co do kopiowania z dekodera na nagrywarkę gdzieś czytałem że niektórzy nadawcy stosują ten sposób zabezpieczeń. Ale jest to ograniczenie raczej ze strony nadawcy.

 

Słyszałem o tym zabezpieczeniu kaset (nawet mam jedną, która podobno je ma, chociaż nigdy jej nie przegrywałem, więc nie wiem czy rzeczywiście), ale "Cyfrę" mam ponad trzy latka i do tej pory problemów z nagrywaniem na "VHS" nie miałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o nagrywanie z cyfry na nagrywarkę DVD. Z nagrywaniem na kasetę nigdy nie było problemów.

 

Nie ma róznicy w nagrywaniu na VHS czy DVD skoro idzie tym samym kablem!! W n podobno jest zablokowane nagrywanie przez hdmi i tedy niezaleznie co bys podłaczyl czy DVD czy magnetowic (tzn pewnie nie ma vhs z hdmi :D ) czy co kolwiek innego to by Ci sie dobrze nie nagralo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nagrywarki dvd podłącza się też kablem "scart" do tunerka, czyli zasada powinna być ta sama (na to wskazuje logika), chociaż mogę się mylić...

 

P. S. A w ogóle czy miał ktoś kiedykolwiek problemy tego typu z nagrywaniem tunerkiem "PVR" (tutaj prędzej zabezpieczenie powinno się ujawnić, bo sygnał idzie w tym wypadku na dysk właśnie bez udziału "scart")???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o nagrywanie z cyfry na nagrywarkę DVD. Z nagrywaniem na kasetę nigdy nie było problemów.

 

Nie ma róznicy w nagrywaniu na VHS czy DVD skoro idzie tym samym kablem!! W n podobno jest zablokowane nagrywanie przez hdmi i tedy niezaleznie co bys podłaczyl czy DVD czy magnetowic (tzn pewnie nie ma vhs z hdmi :D ) czy co kolwiek innego to by Ci sie dobrze nie nagralo

 

Jest różnica. Nadawca nadaje sygnał, który uniemożliwia nagrywanie. Bo nagrywarka DVD w zasadzie nie traci jakości, w przeciwieństwie do VHS. A poza tym to w epoce VHS nikt nie myślał o blokowaniu możliwości nagrywania z tunera cyfrowego :wink:

Stosowane za to były inne dodatkowe sygnały, przesyłane przez np. Euro (kodowane w sygnale) - np. VPS czy PDC. Umożliwiały automatyczne pominięcie reklam w trakcie nagrywania filu czy też późniejszy start w przypadku opóźnienia.

A co do blokady nagrywania na DVD to czytałem o problemach z tym gdzieś na forum Polsatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko czym sie rozni sygnal jaki przechodzi do magnetowidu od sygnalu jaki przechodzi do DVD. Mysle ze jezeli bylyby problemy z nagrywaniem na dvd bylyby takze z nagrywaniem na vhs. Ale specem nie jestem i jest to tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wydaje mi się prosta. CYFRA+ na pewno niczego w ten sposób nie blokuje. Jeśli SCART leci sygnał i można nagrać na VHS (kiedyś była taka blokada ale można było ją łatwo ominąć specjalnym urządzeniem), to na DVD też będzie można nagrać. Jeśli istnieje jakieś zabezpieczenie to może być jakieś dziwne w samej nagrywarce DVD, ale to by było bez sensu i robienie sobie dołka pod swoim modelem.

 

Krzychu

 

Edycja Mr. Orbita: SCART jest przez "T" na końcu ;) Skorygowałem brak polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli istnieje jakieś zabezpieczenie to może być jakieś dziwne w samej nagrywarce DVD, ale to by było bez sensu i robienie sobie dołka pod swoim modelem.

 

I właśnie o to chodzi, że część nagrywarek ma "zabezpieczenie", tzn. nie pozwala skopiować zawartości dysku na płytę (moim zdaniem to zupełny bezsens, bo w takim układzie po co w ogóle możliwość nagrywania na płytach??? - wiadomo, że jeśli nagrywamy z tv "na żywca" to zawsze bezpieczniej nagrać najpierw na dysk, a dopiero z niego na płytkę), ale "Cyfra", czy nadawca jakiegoś kanału nie ma nic do tego !

 

Ważne, żeby przed zakupem "prześwietlić" samą nagrywarkę czy nie ma takich dziwactw ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nagrywarke DVD Sony z dyskiem 250GB i wszystko jest ok. jest mozliwosc kompresji obrazu nagranego w trybie HQ na SEP przez co nagranie zajmuje 8x mniej. taka operacja jest mozliwa jedynie przy kopiowaniu nagrania z HDD na DVD. pozatym standardowe opcje TV Pause, ogladanie np. filmu z HDD i nagrywanie audycji z TV w tym samym czasie, mozliwosc ogladania tego co w danym czasie nagrywamy od dowolnego punktu ktory został nagrany, kasowanie wybranych fragmentow adycji ktora nagralismy (np. reklam z filmu), tworzenie list ulubionych i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując dvd-recorder zwróć uwagę żeby przyjmował sygnał RGB (albo S-Video jeśli masz takie wyjście w tunerze), tańsze modele tego nie mają i nagrywają sygnał kompozytowy = żenująca jakość. Wejście RGB mają m. in. nagrywarki marek: sony, panasonic, philips, nie mają go toshiby i wszystkie koreańczyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System o którym tutaj mowa to Macrovision w różnych odmianach, każda „firmowa” nagrywarka musi posiadać to zabezpieczenie. Z tego co się orientuję, to Cyfra nie nadaje i nie nadawała nigdy tego zabezpieczenia (czy ma takie techniczne możliwości, tego nie wiem).

Tak więc na dzień dzisiejszy każda nagrywarka będzie współpracować z tunerem cyfry bezproblemowo. Jeżeli chodzi o połączenie nagrywarki z tunerem, to polecam wykorzystać euro VCR Pionierze, które to nie przesyła grafiki ekranowej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...