Skocz do zawartości

Monoblock do czaszy 70cm


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bzdura! Mam monoblocka do anteny 60cm bo byłej wizji i uważam że warto co prawda nie odbieram wszystkich programów ale te co chciałem to mam. Niektóre transpondery są bardzo mocne i odbierają super. Ard hd i zdf hd sport 1 eurosport rtl austria itd. O te mi chodziło. Hotbird ustawiony idealnie a te z astry nawet przy deszczu odbierają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monoblock można założyć nawet do turystycznej 30cm ;) Tylko co z tego? Zakłada się, że jak się robi poprawnie instalację, to ma odbierać wszystko, a nie wybrane silniejsze transpondery. Dlatego w tekście jest napisane tak jak nakazuje zdrowy rozsądek - zalecane są anteny 75-85 cm. Gdyby w tekście znalazło się cokolwiek innego, to byłyby to po prostu instalatorskie herezje.

 

Montowanie monoblocka na antenach o innej średnicy = Hot Bird będzie OK (bo siłą rzeczy jest w ognisku), a Astra będzie kuleć - im większy "poślizg" od zalecanej średnicy - tym bardziej, ponieważ nie ma możliwości zmiany rozstawu promienników - dla mniejszej anteny powinny być bliżej, ale tego nie da się zrobić na zwartej konstrukcji. Będzie gorzej, jakkolwiek by nie kombinować, od większego wpływu warunków atmosferycznych dla sygnałów na granicy po braki, jeśli różnica okaże się na tyle duża. Efekt będzie po prostu taki, jakby korzystać z niedokładnie ustawionej anteny.

 

Jak komuś taka opcja nie przeszkadza, to nie ma problemu. Każdy eksperymentuje na własną odpowiedzialność, prawidłowym wyjściem na antenie mniejszej powinien być jednak osobny LNB i uchwyt na zez, bo lepiej można go ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do Triax 70cm lepiej sobie darować monoblocka? Nie ukrywam, że ten typ konwertera jest o wiele wygodniejszy niż zez dla czterech tunerów. Nie zależy mi na stałym odbiorze Astry. Może przerywać podczas złych warunków pogodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że warto założyć monoblocka do tej anteny. Ją dałem tylko 50zł i jestem zadowolony a sygnał niektórych transpoderow jest bardzo silny. Nie muszę mieć żadnych przełączników a zez wiadomo lepszy choć do anteny wizji dużo trzeba by kombinować. Nawet możesz w sklepie zapytać czy wrazie czego można oddać jest nie będziesz zadowolony. Mi właściwie chodziło tylko o sport 1 z astry dodatek do hotbirda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triax 70cm? W Polsce są w sprzedaży TD78 i one mają robocze 800x700. więc nie tak źle. W tym samym czasie Famaval 70cm ma 665x610, więc 70cm jest 70cm nie równe (takie rzeczy tylko w biznesie satelitarnym :P ) Powiem tak: ja bym tak nie zrobił instalacji, ale jak widzisz TOMALA75 coś tam odbiera. Ty masz czaszę większą niż on, tym lepiej. Najwyżej po prostu przy kiepskiej pogodzie coś Ci poginie (zapewne to, czego TOMALA75 w ogóle nie odbiera), co by mogło nie mieć miejsca przy innym rozwiązaniu. Jeśli nie będzie Ci to przeszkadzało, to ja nie wnikam, ogólnie powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odpowiedniej antenie monoblock jest na 6 stopni przy mniejszej to już wychodzi około 7.5 stopnia ale astra ma niektóre transpondery bardzo silne. Robiłem doświadczenie i centralny na astre a drugi na astre 28 znaczy się monoblock na antenie po wizji i sygnał sto procent z dwóch satelit oprócz wiadomo tych co ciężko odebrać z astry 28. A tutaj wychodzi 9 stopni. Można też hotbird ustawić na 12 stopni i będą wszystkie kanały a wtedy astra idealnie jest 19 ale ten hotbird jest wtedy bez zapasu więc lepiej konkretnie 13 a reszta co złapie to nasze gratis i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam antenę Corab COR-900S (wymiary zewnętrzne reflektora 948 x 844 mm) i konwerter monoblock twin Inverto IDLP-231TMMONO.

Ponieważ poprzedniej jesieni antena w jednej miejscu trochę mi się odkształciła od spadających płytek, które niefortunnie sasiąd z wyższego piętra pozostawił na balkonie przy silnym wietrze, myślę o wymianie anteny bo widzę, że w miejscu uderzenia chwyta coraz mocniejsza korozja.

 

Pytanie trochę akademickie.

Czy kupując antenę trochę mniejszą np. Corab COR-800SE (wymiary zewnętrzne reflektora 830 x 754 mm) przy monoblocku twin uzyskam wyższy , taki sam czy niższy poziom i jakość sygnału poszczególnych transponderów HotBirda i Astry.

 

W którymś starszym numerze Sat-Kuriera, chyba były jakieś pomiary testowo przeprowadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś. Większa antena = lepszy sygnał z pozycji "głównej", ale drugi promiennik monoblocka będzie stopniowo "odjeżdżał". Teoretycznie na 80cm (faktycznej 80cm) powinieneś uzyskać nieco słabszy sygnał z 13E, w górę powinna pójść Astra, przy czym jednak zauważ, że Corab 900 ma roboczo 904x800, więc to nie do końca taka 90, bliżej jej do 80 :P Dlatego też pisze się, że Corab 900 nadaje się do monoblocków (bo się faktycznie nadaje). Tak są już oznaczane anteny, że rozmiarówki są... dyskusyjne :P Zaryzykuję stwierdzenie, że na Corab 800 będzie ogólnie gorzej i trzymałbym się jednak 900, ale tu trzebaby szczegółowych pomiarów (i to z konkretnymi modelami monoblocków, bo rozstawy promienników też nie są sobie równe, milimetry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kiedyś zamontować monoblocka na Corabie 900, wyniki nie były imponujące, hot Bird działał bardzo dobrze to o tyle niektóre transpondery z Astry 19.2 E chodziły słabo. Monoblock to konstrukcja sztywna, przy dobrym ustawieniu i poprawnym podłączeniu lepsze rezultaty może dać klasyczny zez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na Dolnym Śląsku i fakt trzeba było się trochę nagimnastykować, aby ustawić antenę Corab 900 z konwerterem monoblock twin.

To zawsze kompromis ustawienia anteny przy monoblocku, ale łapie mi wszystkie transpondery z Astry i HotBirda nawet w czasie gorszych warunków atmosferycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...