Skocz do zawartości

Instalacja DVB-T + SAT


Sceptre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosiłbym o poradę jak zmodyfikować moją prowizoryczną instalację tak aby wszystko działało.

Na ten moment wygląda na dachu mam dwie anteny (satelita oraz kierunkowa opticum ax100) podłączone do zwrotnicy, skąd zsumowany sygnał przekazywany jest do gniazda abonenckiego(długość kabla ok 20 metrów), następnie rozdzielony za pomocą gniazda abonenckiego i podłączony do dekodera Combo Opticum X7. Dodam tutaj że drugi kabel nie wchodzi w grę.

Sygnał naziemny w telewizorze (analog) jest całkiem niezły, niestety w momencie podłączenia kabla do dekodera sygnał dvb-t jest bardzo słaby. Mieszkam we Wrocławiu, antena jest skierowana na Ślęże, z której sygnał nadaje z mocą 100 kW. W przypadku kanałów telewizji mobilnej poziom sygnału waha się w okolicach 80-90% (nadajniki we Wrocławiu), natomiast kanały ze Ślęży strasznie mi szatkują a poziom sygnału waha się w okolicach 50%.

Zastanawiam się co mogę z tym fantem zrobić gdyż wydaje mi się że kanały które są nadawane z taką dużą mocą powinienem odbierać bez problemu. Wydaje mi się że coś gdzieś źle zrobiłem, ale nie mam pojęcia co, dlatego zwracam się prośbą co zmienić abym miał możliwość oglądania kanałów naziemnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał może być za silny, chociaż na ekranie wygląda na zbyt słaby (to są typowe objawy).

Spróbuj podłączyć antenę bezpośrednio do odbiornika z pominięciem zwrotnicy i tego gniazdka — wtedy dowiesz się, czy problem tkwi w antenie czy w tych wszystkich połączeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu bezpośrednio do jednym kablem, obraz był płynny. Więc zacząłem powoli podłączać po kolei gniazdo i zwrotnice aby znaleźć miejsce straty mocy. Po kilku spacerach na dach i zanotowaniu wszelkich różnic, całkiem przypadkiem wyszło że problemem był stary kabel antenowy łączący gniazdo z dekoderem. Wczoraj poleciałem do sklepu po nowy i problem zniknął. Jakość sygnału wg odbiornika jest równa 90, natomiast moc 75. Liczyłem na to że uda mi się dodatkowo złapać czeskie kanały ale chyba się przeliczyłem. Tak czy inaczej dzięki wielkie za zainteresowanie tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał może być za silny, chociaż na ekranie wygląda na zbyt słaby (to są typowe objawy).

Spróbuj podłączyć antenę bezpośrednio do odbiornika z pominięciem zwrotnicy i tego gniazdka — wtedy dowiesz się, czy problem tkwi w antenie czy w tych wszystkich połączeniach.

Przy silnym sygnale po wyżej 74dbuV na ekranie występuje brak sygnału(zależy od czułości odbiornika), przy słabych sygnałach występuje pixeloza.

To tak dla wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...