Skocz do zawartości

dwa cablestar HD, jedena karta dekodujaca.


bartool
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam.

 

Mam cablestar hd na usb podpięty pod laptopa i na nim oglądam telewizję teraz. Zamarzyło mi się jednoczesne odglądanie i nagrywanie dwóch różnych programów. Mam nieużywany komputer stacjonarny z kartą cablestar HD na PCI. Oba tunery mają wejście na moduł CI. Pomyślałem, aby oba cablestar'y (pci i usb) podłączyć do komputera stacjonarnego i przy pomocy dvbviewer recording services (z którego teraz korzystam) udostępnić sygnał do laptopa. Tylko nie wiem jak rozwiązać problem z modułem ci i karta dekodującą. Mam tylko jedna kartę z modułem. Czy phoenix usb będzie wstanie obsłużyć oba tunery?

 

Proszę o jakiekolwiek wskazówki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CableStar HD to jest DVB-C, zgadza się.

Od operatora sieci kablowej dostałem karte (chyba) smartcard. Moduł Ci pracuje w systemie Conax.

Operator nie paruje kart z dekoderami. Na obu (po włożeniu modułu z kartą) jestem wstanie oglądać telewizje.

Z góry przepraszam za laickie opisanie sprawy, brakuje mi dokładnej wiedzy na ten temat.

 

Szukając informacji na ten temat, przeczytałem, że można stworzyć wirtualny moduł dostępu warunkowego. Zastanawiam się czy można by stworzyć takie dwa wirtualne moduły, które by współparcowały z rzeczyswistym modułem. Czy takie rozwiązanie jest możliwe?

 

http://cardsplitter.pl/cardsplitter-small-ii-nowy-model-super-produkt-karty-p-222.html

Czy to urządzenie u mnie by się sprawdziło? Nie jest to tanie, bo musiałbym kupić drugi moduł CONAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest tak jak piszesz to faktycznie pomysł z phoenixem powinien się udać. Ale głowy nie dam. Mimo to proponuje zacząć od sprawdzenia tej opcji bo zakup drugiego modułu i splittera wyjdzie jednak dużo drożej.

 

A jeżeli chodzi o wirtualny moduł to pierwsze słyszę. Chyba, że ktoś miła na myśli wtyczkę do obsługi karty przez phoenixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest tak jak piszesz to faktycznie pomysł z phoenixem powinien się udać.

Cieszą mnie Twoje słowa :D

 

A jeżeli chodzi o wirtualny moduł to pierwsze słyszę. Chyba, że ktoś miła na myśli wtyczkę do obsługi karty przez phoenixa.

Faktycznie mogłem coś tu pomieszać. Aby dvbviewer widział phoenixa jako modul cam musze doinstalować plugin acamd, tak?

Zastanawia mnie czy ww plugin mam zainstalowac na komputerze gdzie będą się znajdować karty dvb czy na laptopie gdzie przez program dvbviewer oglądał tv. Rozumiem, że phoenix ma byc podłączony do komputera z kartam dvb.

 

Jakimi jeszcze pluginami/emulatorami/programami powinienem się zainteresować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że acamd powinien w zupełności wystarczyć. Phoenix podpięty oczywiście tam gdzie karty a co tego czy plugin również na laptopie to się nie wypowiem bo nie mam doświadczenia z Recording Services także może ktoś inny pomoże.

Nie zacytowałeś dosyć istotnej części mojego posta.

Ale głowy nie dam

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zacytowałeś dosyć istotnej części mojego posta.
Ale głowy nie dam

Oj tam, oj tam. Szklanka jest do połowy pełna... :D

 

Dzisiaj otrzymałem paczkę z phoenixem. Wgrałem Acamd do folderu plugins DVBviewer. Zaznaczyłem pod który port jest podłączony czytnik. Zaskoczyło.

Jednak nie mogę oglądać dwóch programów naraz (włączam w programie DVBviewer podgląd i przełączam na inny kodowany kanał).

Zainstalowałem newcs. Ustawiłem parametry według tego opisu:

http://www.satlover.eu/forum/newcs/25628-newcs-server-in-windows-tutorial.html

 

W pliku cardclient.conf wpisałem, że wtyczka Acamd ma korzystać z serwera newcs. Działa, ale nadal nie moge oglądać dwóch programów naraz na jednym komputerze. Natomiast na dwóch komputerach (laptop i komputer stacjonarny z dwiema kartami DVB) mogę oglądać dwa różne kanały. Znalazłem jeszcze taki opis:

http://www.geekzone.co.nz/forums.asp?forumid=84&topicid=86796

 

U mnie DVBViewer widzi wtyczki tylko w katalogu głównym plugins.

Wydaje mi sie, że należałoby zrobić tak. W serwerze wpisać dwóch użytkowników. W DVBViewer "wcisnąć" dwie wtyczki Acamd dla

dwóch różnych użytkowników. Tylko nie wiem jak to zrobić. Czy dobrze kombinuje?

 

Najlepiej gdyby ustawić jedną wtyczke Acamd dla pierwszej karty DVB i drugą wtyczke Acamd dla drugiej karty DVB.

Proszę was o pomoc, co jak mam skonfigurować.

Pozdrawiam

 

 

 

Rozwiązałem problem (doczytałem instrukcje DVBViewer).

Wtyczki w katalogu głównym programu DVBViewer mogą komunikować się z użytkownikiem i pojawiaja się na pasku w menu Dodatki.

Wtyczki w katalogu plugins\plugins1 .. 32 działają w tle i nie pojawiają się na pasku.

Zrobiłem tak:

1. jedna wtyczka Acamd w katalogu głównym

2. druga wtyczka Acamd w katalogu plugins\plugins1

Działa to w ten sposób, że główna wtyczka obsługuje kanał aktualnie oglądany, a druga wtyczka obraz w obrazie (PIP) i nagrywanie w tle (innego kanału).

Tak więc problem został rozwiązany.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...