Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale regulamin CP który akceptujesz przy podpisywaniu umowy dokładnie określa jakie kanały wchodzą w skład oferty. Jeżeli nie ma w nich wymienionych wspomnianych TVN-ów to gdy je wyłączą nie można rozwiązać umowy bo Operator nie gwarantował ich obecności. Podobnie jest z Cinemax gdy Polsat rozsyłał porozumienia na infolinii informowano już że wylecą one z RM i dlatego nie sa w umowie ujęta jako wchodzące w skład tego pakietu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest z Cinemax gdy Polsat rozsyłał porozumienia na infolinii informowano już że wylecą one z RM

 

Pogubiłem się. To w końcu były te Cinemaxy w ofercie pakietu RM czy nie? Jeśli nie było to o czym informowali? Jeśli były to jest podstawa do rozwiązania umowy.

 

A co do ulotki, reklamówki - nie jest ofertą cywilną gdy jest to wyraźnie napisane. Nie na darmo na ulotkach piszą że nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. CP na swojej stronie przedstawia ceny i zawartość pakietów. To jest oferta. Tak samo jak w zwykłym sklepie.

 

Ten regulamin który chyba wymienia z połowę kanałów to tylko wyraz [beep]u w CP.

 

PS

Macie odpowiedź wyżej - wchodziły Cinemaxy to dalej będą wchodzić. Ja nie wiem kiedy je wyłączyli. Moim zdaniem nigdy. Stanie się to w lutym. Kto do tego czasu podpisze umowę będzie płacił dalej tyle samo lub może ją wypowiedzieć gdyby mu kazali płacić za Cinemaxy dodatkowo. Sprawa jest dla mnie jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Cyfrowy Polsat nie ma prawa ich transmitować, bo nie ma ich na umowie, a ja mogę sobie nie życzyć tych kanałów i mogę zerwać umowę. Według UOKiK abonent ma prawo zrezygnować z oferty jeśli na ekranie zniknie lub pojawi się jakikolwiek kanał. Cyfrowy Polsat jak narazie reklamuje te kanały w telewizji i Internecie, a że na umowie jest cos innego, to znaczy, że łamie prawo, bo wprowadza ludzi w błąd.

Jeśli ktos ma jakieś wątpliwości, to niech napisze po prostu do UOKiK, oni szybko odpowiadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
właśnie jestem po rozmowie z konsultantem i u mnie nic nie zmienia od 01 lutego 2007, płacąc 54,90 mam pełen pakiet Relax Mix z Cinemax i Cinemax2 bo mam korzystny wariant umowy gdzie w pakiet RM wchodzą Cinemaxy ( umowe zawierałe 26.11.2005r.)

 

To co ? Każdemu inaczej tłumaczą, czy jak? Dzwoniłem dzisiaj

i uzyskałem całkiem inną odpowiedź!!! Pisałem o tym parę postów wyżej.

:cry: Romar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Cyfrowy Polsat nie ma prawa ich transmitować, bo nie ma ich na umowie, a ja mogę sobie nie życzyć tych kanałów i mogę zerwać umowę. Według UOKiK abonent ma prawo zrezygnować z oferty jeśli na ekranie zniknie lub pojawi się jakikolwiek kanał. Cyfrowy Polsat jak narazie reklamuje te kanały w telewizji i Internecie, a że na umowie jest cos innego, to znaczy, że łamie prawo, bo wprowadza ludzi w błąd

 

Lol .... nie chce juz mi sie komentowac takich postów. Napisze tylko tyle ze w takim razie wszyscy lamia prawo bo reklamuja rozne rzeczy po roznych cenach a jak sie pozniej okazuje albo nie ma juz w tej cenie danego produktu albo to byla cena netto i inne tego rodzaju opcje. Na chwile obecna nie ma zadnej podstawy do wypowiedzenie umowy z Cp przed koncem jej trwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinemaxy są od początku pakietu RM w umowie. Ty widzisz umowę tylko przez pryzmat tego świstka papieru z 10 kanałami na krzyż. Ja widzę np. ulotki które razem z umową były mi przesyłane i stanowiły składnik umowy. Podpisuję umowę - dostaję ofertę widoczną na pięknie kolorowanej ulotce z pełną ofertą i cenami. To samo jest na stronie internetowej. Zachowujesz się jak prawnik CP. Taka sprawa typu "w regulaminie były Polsat,Polsat2 i tvn" jest nie do obronienia.

 

Faktycznie na chwilę obecną nie ma podstaw - będą w lutym gdybyś za Cinemax miał płacić dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem po rozmowie z konsultantem i u mnie nic nie zmienia od 01 lutego 2007, płacąc 54,90 mam pełen pakiet Relax Mix z Cinemax i Cinemax2 bo mam korzystny wariant umowy gdzie w pakiet RM wchodzą Cinemaxy ( umowe zawierałe 26.11.2005r.)

 

To co ? Każdemu inaczej tłumaczą, czy jak? Dzwoniłem dzisiaj

i uzyskałem całkiem inną odpowiedź!!! Pisałem o tym parę postów wyżej.

:cry: Romar7.

 

W zadnej umowie raczej nie bylo cinemaxow gwarantowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porozumieniu które ja dostałem w maju kanały Cinemax nie były ujęte w RM. Z tego co wiem to nie byłem jedyny. Większość myślała że to przeoczenie ze strony CP ale jak się okazało kanały te celowo nie były w nim ujęte. Być może w CP mają taki ład że każdy co innego dostaje. Zresztą to nie jedyna sprawa. Podobnie jest z cena pakietu familijnego jedni płacą 35 inny 29,90 ale kto i dlaczego tyle to do końca nie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienia się oferta Relax Mix, a na umowie, którą podpisałem kilkanaście mieśięcy temu, znajdują się Cinemaxy. I możesz nie wierzyć, ale było dość głośno o tym, że jak platforma doda nowy kanał, to abonent może zrezygnować z ich usług.

Czy Ty kaczy jakiś prawnik jesteś, że wszystko wiesz lepiej? Proponuje Ci poszperać w archiwum portali medialnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinemaxy są od początku pakietu RM w umowie. Ty widzisz umowę tylko przez pryzmat tego świstka papieru z 10 kanałami na krzyż. Ja widzę np. ulotki które razem z umową były mi przesyłane i stanowiły składnik umowy. Podpisuję umowę - dostaję ofertę widoczną na pięknie kolorowanej ulotce z pełną ofertą i cenami. To samo jest na stronie internetowej. Zachowujesz się jak prawnik CP. Taka sprawa typu "w regulaminie były Polsat,Polsat2 i tvn" jest nie do obronienia.

 

Faktycznie na chwilę obecną nie ma podstaw - będą w lutym gdybyś za Cinemax miał płacić dodatkowo.

 

Gdybys mial to tak byla by podstawa ale nie musisz za nie placic ... a umowa jest swistkiem papieru i tylko na tym mozna sie opierac. Mozesz isc do prawnika na poprade wydasz pieniadze i przekonasz sie ze nie mozna umowy rozwiazac. PS tu chodzi o sprawy czysto prawne ja nie twierdze ze jest wszystko dopsze itp od strony moralnej i fair w stosunku do klienta

 

Zmienia się oferta Relax Mix, a na umowie, którą podpisałem kilkanaście mieśięcy temu, znajdują się Cinemaxy. I możesz nie wierzyć, ale było dość głośno o tym, że jak platforma doda nowy kanał, to abonent może zrezygnować z ich usług

 

Jak masz to umowe to zrzuc skana gdzie sa Cinemaxy napisane bo nie wierze. Prawnikiem nie jestem ale juz kiedys ludzie mi nie wierzyli jezeli chodzi o podwyzki ale to juz inna kwestia ...

 

Edycja pitter: połączyłem 2 posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie posiadam skanera, ale to były początki wejścia pakietu Relax Mix i tam widnieją jak byk kanały Cinemaxów. Czy Ty pracujesz w CP, że wiesz wszystko lepiej od nas? A może jesteś jakimś prawnikiem? Powtarzam poszperaj w archiwum, a najlepiej napisz do UOKiK i daj sobie na luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie bo ja w umowie B3J6, którą podpisałem 4listopada 2006 roku mam takie programy:

1 Polsat

2 Polsat Sport

3 Polsat2

4 TV4

5 TVN24

6 Puls

7 Animal Planet

8 Discovery Civi.

9 Discovery Sci.

10 Discovery Cha.

11 Jetix

12 Zone Reality

13 CN/TNT

14 Zone Club

15 AXN

16 Eurosport

17 TVN

18 TVN Siedem

i RMF FM

 

A z pakietu dodatkowego mam:

1 Polsat Sport Extra

2 Extreme Sport Chanel

3 ESPN Classic

4 Boomerang

5 Jetix Play

6 Zone Europa

7 MTV

8 VH1

9 Eurosport2

10 AXN SiFi

11 AXN Crime

12 Zone Romantica

 

I kurcze najgorsze jest to, że ja cała umowę przed podpisaniem przeczytałem i pan w punkcie sprzedaży zapewniał, żeby sie nie przejmować, że napewno nic nie odejdzie tylko dojdą nowe kanały!!

 

I tylko czekac jak w 2007 CP każdemu okroi pakiet do tego co podpisał!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W umowie jest napisane: W razie istotnej zmiany warunków wykonania niniejszego porozumienia Cyfrowy Polsat zawiadamia o tym na piśmie. W tej sytuacji klient ma prawo wypowiedzieć porozumienie w okresie 14 dni od dnia otrzymania zawiadomienia.

 

I teraz tak!!! Wiem co jest napisane w umowie. Ale w kanale ,,Dla Abonentów" cały czas reklamują Relax Mix za 19,90, jako 15 kanałów

w rewelacyjnej cenie w tym Cinemaxy!!!

Mój wniosek jest taki:::

1. Jedne kanały odchodzą, drugie dochodzą, ogólnie nie jest źle.

2. Jedne kanały odchodzą, drugie dochodzą, zmiany duże(istotne),więc powinno być wolno umowę rozwiązać.

Romar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mógł, to bym mu chyba przywalił. Nie rozumiesz, ze sa abonenci co podpisali umowe 6, 4, 3 lata temu. każda umowa byla inna i na każdej figuruje co innego. dlatego istnieją aneksy, które dochodzą do starych abonentów i albo się je podpisuje i zgadza albo sie wypowiada. U mnie figuruje Cinemax w pakiecie Relax Mix, wiec moge zrezygnować, jeśli mi wyłączą z tego pakietu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda kazda umowa jest inna a do tej pory byl tylko jeden aneks przy ktorym mozna byloby zerwac umowe Polsatu - w momencie gdy polsat zmienial nazwe firmy wszystkie inne aneksy dotyczyly pakietów dodatkowych. Jezeli u Ciebie figuruje Cinemax to mozesz ja wypowiedziec ok ale nie spotkalem sie z taka umowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam nadzieję, że nie mnie.

 

Zwróćcie uwagę, że na liście którą napisał zaq13 brakuje kilku kanałów.

Więc jeśliby ich zabrakło, to też nie będzie można rozwiązać umowy!!!???

Romar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz isc do prawnika na poprade wydasz pieniadze i przekonasz sie ze nie mozna umowy rozwiazac.

 

Nie ma takiej potrzeby. Jestem radcą prawnym. Nie będę płacił koledze żeby usłyszeć to co już wiem :) W moim pakiecie RM Cinemaxy zawsze były, wiem za ile, wiem że nie będzie ich od lutego. I to mi wystarczy.

 

Do postu niżej: nie ma potrzeby, poza tym że się przejęzyczył ma rację. Po co aneks do umowy i co powoduje jego niepodpisanie? :)

 

Reklamuje 15 kanałow w tym Cinemaxy bo te kanaly JESCZE sa w pakiecie RM

 

Przestałem cię rozumieć. Są a nie będą i nie ma podstawy do rozwiązania umowy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wytlumacz @Arturowi ze nie moze rozwiazac umowy na tej podstawie :)

 

Do postu powyżej. Rzeczywiscie nie dobrze to ujalem ale chodzi mi o to ze polsat reklamuje w ofercie pakietu RM 15 kanłów w tym Cinemaxy. Ale tylko reklamuje bo te kanaly mozna odbierac w tym pakiecie (mozna ale nie jest to objete zadna umowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...